Hádzanári Prešova dôležitý duel zvládli

SITA|11. okt 2008 o 22:18

Tatran dokázal v dueli 2. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov poraziť Crvenu Zvezdu Belehrad 27:23.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 2. kola základnej D-skupiny Ligy majstrov 2008/2009 v domácom prostredí na srbským tím RK Crvena Zvezda Belehrad 27:23 (14:10).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka získali do tabuľky dva cenné body a posunuli sa na 3. miesto práve pred Belehradčanov, s ktorými by pri očakávanom vývoji v skupine mali bojovať o túto pozíciu zaručujúcu ešte účasť v 4. kole PVP.

Slovenský šampión sa v LM najbližšie predstaví na budúcu sobotu (18. 10. o 19.30 h), keď v Tatran handball aréne privíta favorizované dánske družstvo FCK Handbold.

Domáci napokon srbský tím zdolali

Zápas, v ktorom dominovali obrany i brankári na oboch stranách (najmä Prešovčan Krupa podržal svoje družstvo), držal divákov v napätí až do posledného hvizdu.

V I. polčase boli lepší domáci, ktorí si aj zásluhou Huňadyho vypracovali až šesťgólový náskok 14:8. Potom však práve Huňady zaváhal zo sedmičky, hráči Tatrana sa tesne pred prestávkou nepresadili ani v ďalších sľubných príležitostiach a družstvá odchádzali na prestávku za stavu 14:10.

V úvode II. polčasu si Tatran udržiaval štvorgólový náskok (16:12), no potom hostia využili "hluchú“ fázu domácich a v 45. min vyrovnali na 17:17. Po prešovskej 7-minútovke bez gólu prišla vzápätí štvorgólová šnúra slovenského majstra (21:17) a najmä vďaka štyrom presným zásahom Kozlova bolo v 52. min 22:18.

Srbi sa ešte dokázali dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov, ale posledné slovo patrilo najlepšiemu strelcovi duelu Tumidalskému, ktorý dvoma trefami upravil na konečných 27:23.

Tatran Prešov - RK Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) 27:23 (14:10)

Zostava a góly Prešova: Krupa, M. Meluš - Mazúr, Marušák, T. Mažár 2, Huňady 6/3, Michal Urban, Géci, Pekár 2, Fuňak 3, Radčenko, Tumidalský 9, Mikéci, Kozlov 5/2, Dudáš

Najviac gólov za Belehrad: Milaševič 5, Miloševič 5/2, Rašič 4/3

Pok. hody: 7/5 - 5/5, vylúčení: 5 - 8, rozhodovali: Liachovičius a Paškevičius (obaja Lit.), 1500 divákov

Ďalší výsledok:

FCK Handbold A/S (Dán.) - HSV Hamburg (Nem.) 31:34 (12:13)

Povedali po zápase

Rastislav Trtík (tréner Prešova): "Som spokojný s bojovnosťou a nasadením v dôležitom zápase, ktorý sme chceli vyhrať o osem gólov. V I. polčase sa nám darilo, ale po zmene strán sme vlastnými chybami a zbytočnými vylúčeniami o náskok prišli a súper vyrovnal. Aj vďaka podpore našich priaznivcov sme napokon doviedli duel do víťazného konca. Myslím si, že Belehrad je zdolateľný aj vonku, podľa mňa bude naša skupina vývojom ešte zaujímavá.“

Igor Butulija (tréner Belehradu): "Blahoželám domácim k víťazstvu v zápase o 3. miesto v skupine. Prešov má silné družstvo s kvalitným pivotom a dobre strieľajúcimi spojkami, ale v našich schopnostiach je vyhrať v domácom prostredí o viac ako štyri góly.

Tabuľka:

1. Hamburg 2 2 0 0 66:51 4
2. Kodaň 2 1 0 1 65:59 2
3. PREŠOV 2 1 0 1 47:55 2
4. Belehrad 2 0 0 2 48:61 0

Doterajšie výsledky

Hamburg - Prešov 32:20, Belehrad - Kodaň 25:34, Prešov - Belehrad 27:23, Kodaň - Hamburg 31:34.

Program ďalších zápasov Tatrana Prešov v základnej D-skupine Ligy majstrov v hádzanej mužov 2008/2009:

• 3. kolo (18. 10.): 19.30 h Tatran Prešov - FCK Handbold A/S (Dán.)
  • 4. kolo (9. 11.): 19.00 h RK Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) - Tatran Prešov
  • 5. kolo (16. 11.): 15.45 h Tatran Prešov - HSV Hamburg (Nem.)
  • 6. kolo (22. 11.): 16.10 h FCK Handbold A/S (Dán.) - Tatran Prešov