Sampras v Bostone nedoprial McEnroovi darček k päťdesiatke

SITA|16. feb 2009 o 10:05

Víťazom tenisového turnaja Champions Boston Cup v rámci prevažne zámorského veteránskeho okruhu Outback Champions Series 2009 sa stal domáci Pete Sampras.

BOSTON. Miestny šampión z ročníka 2007 si v nedeľňajšom finále v univerzitnej hale Agganis Arena poradil so svojím krajanom Johnom McEnroom 7:6 (10), 6:4.

Obhajca trofeje McEnroe, ktorý v pondelok oslavuje 50. narodeniny, viedol nad ďalším bývalým lídrom svetového rebríčka ATP 3:0 v úvodnom dejstve a mal 4 setbaly v tajbrejku, napokon však v tejto časti i celkovo ťahal za kratší koniec.

O 13 rokov mladší Sampras, ktorý v novembrovom bratislavskom exhibičnom zápase zdolal Dominika Hrbatého, si odnáša šek na 60 000 USD z celkovej prémie 150 000 USD. McEnroe inkasoval 40 000 USD. Štrnásťnásobný grandslamový víťaz Sampras získal svoj štvrtý titul z Outback Champions

V stretnutí o konečné tretie miesto hostiteľ Todd Martin zdolal Matsa Wilandera v tzv. profesionálnom sete 8:6. Švéd nahradil chrbticou sužovaného Američana Jima Couriera.

Druhé z ôsmich podujatí seriálu sa uskutoční 12. - 15. marca v brazílskom Riu de Janeiro.

Finále:

Pete Sampras (USA) - John McEnroe (USA) 7:6 (10), 6:4

O 3. miesto:

Todd Martin (USA) - Mats Wilander (Švéd.) 8:6 - tzv. profesionálny set, Wilander nahradil zraneného Jima Couriera (USA)