• Agentúry
  • Gáborík nedohral duel s Kanadou, proti Fínom nastúpi

Vydané 27. 2. 2010 o 8:57

Gáborík v súboji s Kanadou.

VANCOUVER. Hlavný kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc sa musel v záverečnej tretine piatkového napínavého semifinálového stretnutia na XXI. zimných olympijských hrách proti domácej Kanade (2:3) zaobísť bez útočníka Mariána Gáboríka.

Dvadsaťosemročný krídelník po druhej prestávke nevyšiel z kabíny a pri jeho neúčasti muselo dôjsť k menšiemu preskupeniu formácií.

"Marián mal ľahší diskomfort, ale už je to v poriadku," povedal po stretnutí na adresu Gáboríka hlavný tréner Ján Filc. Hviezda New York Rangers by tak nemala chýbať v zostave SR v sobotňajšom zápase o konečnú tretiu priečku proti Fínsku.

Reálnejšie sa javí aj štart ďalšieho útočníka Ľuboša Bartečka. Ten musel vynechať štvrťfinále proti Švédsku, aj semifinále s Kanadou po tom, ak ho v utorok v zápase s Nórskom poslal nešetrne na ľad súperov obranca Ole Kristian Tollefsen a spôsobil mu tržnú ranu na zadnej strane lebky.

"Uvidíme, ako na tom bude zajtra ráno, ale vyzerá to pozitívne," povedal na margo Bartečkovho štartu v dueli s Fínskom Ján Filc. Ak 33-ročný kanonier švédskeho Färjestadu napokon zasiahne do hry, bude to jeho jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

sita

Ďalšie novinky

Víťazom Rely Tatry je Béreš, slovenský titul získal Grzyb

O staronovom slovenskom majstrovi sa rozhodlo na Rely Tatry, ktorej víťazom sa stal Jozef Béreš.

Skvelý Real Madrid zdolal Barcelonu 3:1. Nepomohol jej ani Suárez

Vybrali sme pre vás dva futbalové zápasy, ktoré sa oplatilo dnes sledovať. Najväčším ťahákom bol zápas Real Madrid - FC Barcelona.