• Agentúry
  • Gáborík nedohral duel s Kanadou, proti Fínom nastúpi

Vydané 27. 2. 2010 o 8:57 Autor: sita

Gáborík v súboji s Kanadou.

VANCOUVER. Hlavný kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc sa musel v záverečnej tretine piatkového napínavého semifinálového stretnutia na XXI. zimných olympijských hrách proti domácej Kanade (2:3) zaobísť bez útočníka Mariána Gáboríka.

Dvadsaťosemročný krídelník po druhej prestávke nevyšiel z kabíny a pri jeho neúčasti muselo dôjsť k menšiemu preskupeniu formácií.

"Marián mal ľahší diskomfort, ale už je to v poriadku," povedal po stretnutí na adresu Gáboríka hlavný tréner Ján Filc. Hviezda New York Rangers by tak nemala chýbať v zostave SR v sobotňajšom zápase o konečnú tretiu priečku proti Fínsku.

Reálnejšie sa javí aj štart ďalšieho útočníka Ľuboša Bartečka. Ten musel vynechať štvrťfinále proti Švédsku, aj semifinále s Kanadou po tom, ak ho v utorok v zápase s Nórskom poslal nešetrne na ľad súperov obranca Ole Kristian Tollefsen a spôsobil mu tržnú ranu na zadnej strane lebky.

"Uvidíme, ako na tom bude zajtra ráno, ale vyzerá to pozitívne," povedal na margo Bartečkovho štartu v dueli s Fínskom Ján Filc. Ak 33-ročný kanonier švédskeho Färjestadu napokon zasiahne do hry, bude to jeho jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

Ďalšie novinky

US Open: Schmiedlovú čaká súboj proti päťke turnaja

Duel sa odohrá na Arthur Ashe Stadium. Bude to úvodný zápas programu.

Spoplatnený obsahCibulková: Štve ma, že som prehrala, hoci som hrala skvele

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Hlavné správy

ZAHRANIČIE

Spoplatnený obsahReportáž z Viedne: Vitajte v Rakúsku, radi vám pomôžeme

Do hlavného mesta Rakúska v posledných hodinách dorazili tisíce utečencov. Postarali sa o nich dobrovoľníci.

SPORT.SME.SK

Spoplatnený obsahKozák má nový plán. Zaskočí Španielov?

Španieli neprehrali doma už viac ako dvanásť rokov. Dnes ich v kvalifikačnom zápase o postup na ME preverí Slovensko.