• Niňajov svet
  • Gáborík nedohral duel s Kanadou, proti Fínom nastúpi

Vydané 27. 2. 2010 o 8:57

Gáborík v súboji s Kanadou.

VANCOUVER. Hlavný kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc sa musel v záverečnej tretine piatkového napínavého semifinálového stretnutia na XXI. zimných olympijských hrách proti domácej Kanade (2:3) zaobísť bez útočníka Mariána Gáboríka.

Dvadsaťosemročný krídelník po druhej prestávke nevyšiel z kabíny a pri jeho neúčasti muselo dôjsť k menšiemu preskupeniu formácií.

"Marián mal ľahší diskomfort, ale už je to v poriadku," povedal po stretnutí na adresu Gáboríka hlavný tréner Ján Filc. Hviezda New York Rangers by tak nemala chýbať v zostave SR v sobotňajšom zápase o konečnú tretiu priečku proti Fínsku.

Reálnejšie sa javí aj štart ďalšieho útočníka Ľuboša Bartečka. Ten musel vynechať štvrťfinále proti Švédsku, aj semifinále s Kanadou po tom, ak ho v utorok v zápase s Nórskom poslal nešetrne na ľad súperov obranca Ole Kristian Tollefsen a spôsobil mu tržnú ranu na zadnej strane lebky.

"Uvidíme, ako na tom bude zajtra ráno, ale vyzerá to pozitívne," povedal na margo Bartečkovho štartu v dueli s Fínskom Ján Filc. Ak 33-ročný kanonier švédskeho Färjestadu napokon zasiahne do hry, bude to jeho jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

sita

Ďalšie novinky

Nielen problém Slovenska. Fed cup stráca lesk, hráčky a termíny

Tenisová súťaž ženských družstiev sa trápi s ignoráciou i vnútrormým zápasom o termíny.

Vyšetrujú korupciu pri udelení MS vo futbale Rusku a Kataru

Tím vyšetrovateľov vo Švajčiarsku skúma obvinenia z kúpenia futbalových MS 2018 a 2022. Nové informácie priniesla aj britská tlač.

Hlavné správy

EKONOMIKA.SME.SK

Spoplatnený obsahDeficit sa pod tri percentá nevmestí

Vláda nepočíta s tým, že DPH sa v budúcom roku zníži na 19 percent.

SPORT.SME.SK

Real vyhral s Bayernom 1:0. Gól strelil Benzema

Real Madrid nastúpil na prvé semifinále Ligy majstrov aj s Cristianom Ronaldom. Bayern zdolal gólom Benzemu.