• Agentúry
  • Gáborík nedohral duel s Kanadou, proti Fínom nastúpi

Vydané 27. 2. 2010 o 8:57 Autor: sita

Gáborík v súboji s Kanadou.

VANCOUVER. Hlavný kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc sa musel v záverečnej tretine piatkového napínavého semifinálového stretnutia na XXI. zimných olympijských hrách proti domácej Kanade (2:3) zaobísť bez útočníka Mariána Gáboríka.

Dvadsaťosemročný krídelník po druhej prestávke nevyšiel z kabíny a pri jeho neúčasti muselo dôjsť k menšiemu preskupeniu formácií.

"Marián mal ľahší diskomfort, ale už je to v poriadku," povedal po stretnutí na adresu Gáboríka hlavný tréner Ján Filc. Hviezda New York Rangers by tak nemala chýbať v zostave SR v sobotňajšom zápase o konečnú tretiu priečku proti Fínsku.

Reálnejšie sa javí aj štart ďalšieho útočníka Ľuboša Bartečka. Ten musel vynechať štvrťfinále proti Švédsku, aj semifinále s Kanadou po tom, ak ho v utorok v zápase s Nórskom poslal nešetrne na ľad súperov obranca Ole Kristian Tollefsen a spôsobil mu tržnú ranu na zadnej strane lebky.

"Uvidíme, ako na tom bude zajtra ráno, ale vyzerá to pozitívne," povedal na margo Bartečkovho štartu v dueli s Fínskom Ján Filc. Ak 33-ročný kanonier švédskeho Färjestadu napokon zasiahne do hry, bude to jeho jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

Ďalšie novinky

Vytvoríme skvelý tandem, myslí si o spolupráci s Halákom Neuvirth

Český brankár prestúpil z najslabšieho klubu NHL do ambiciózneho tímu, ktorý má vzhľadom na množstvo talentovaných hráčov celú budúcnosť pred sebou.

11-ročné dievča napísalo list vedeniu Minnesoty, aby získalo svojho otca

"Minnesota veľa zápasov nevyhrala, váš tím potrebuje nejakých iných obrancov. Mohli by ste teda, prosím, požiadať Blue Jackets o výmenu?" pýtala sa v liste dcéra Jordana Leopolda.

Hlavné správy

Z DOMOVA

Spoplatnený obsahGeist: Eurofondy môžu o päť rokov definitívne skončiť

Štáty rozkrádajú eurofondy a zneužívajú ich na projekty, ktoré by mali platiť samy, opisuje silnejúci názor v Únii Radovan Geist.

TECH.SME.SK

Vedci prvý raz odfotili svetlo ako vlnu aj časticu

Výskumníci vytvorili záber svetla tak, ako sa to dosiaľ nikomu nepodarilo. Ukazuje, že Einstein mal pravdu.

ZAHRANIČIE

Najdrahším mestom na svete je Singapur

Výrazný prepad zaznamenal venezuelský Caracas, z prvej desiatky sa prepadol o vyše 120 miest.