• Agentúry
  • Gáborík nedohral duel s Kanadou, proti Fínom nastúpi

Vydané 27. 2. 2010 o 8:57 Autor: sita

Gáborík v súboji s Kanadou.

VANCOUVER. Hlavný kormidelník slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Filc sa musel v záverečnej tretine piatkového napínavého semifinálového stretnutia na XXI. zimných olympijských hrách proti domácej Kanade (2:3) zaobísť bez útočníka Mariána Gáboríka.

Dvadsaťosemročný krídelník po druhej prestávke nevyšiel z kabíny a pri jeho neúčasti muselo dôjsť k menšiemu preskupeniu formácií.

"Marián mal ľahší diskomfort, ale už je to v poriadku," povedal po stretnutí na adresu Gáboríka hlavný tréner Ján Filc. Hviezda New York Rangers by tak nemala chýbať v zostave SR v sobotňajšom zápase o konečnú tretiu priečku proti Fínsku.

Reálnejšie sa javí aj štart ďalšieho útočníka Ľuboša Bartečka. Ten musel vynechať štvrťfinále proti Švédsku, aj semifinále s Kanadou po tom, ak ho v utorok v zápase s Nórskom poslal nešetrne na ľad súperov obranca Ole Kristian Tollefsen a spôsobil mu tržnú ranu na zadnej strane lebky.

"Uvidíme, ako na tom bude zajtra ráno, ale vyzerá to pozitívne," povedal na margo Bartečkovho štartu v dueli s Fínskom Ján Filc. Ak 33-ročný kanonier švédskeho Färjestadu napokon zasiahne do hry, bude to jeho jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

Ďalšie novinky

Tatar skóroval po 39 sekundách zápasu, Halák dostal štyri góly

Okrem Tatara v nočných zápasoch NHL bodovali aj Tomáš Jurčo, Ľubomír Višňovský a Marián Hossa.

Spoplatnený obsahHandzuš: NHL? Séria proti Nitre bola jedna z najlepších, aké som zažil

Banská Bystrica si prvý raz v klubovej histórii zahrá finále. Veľmi sme po tom túžili, hovorí jeden z jej lídrov Michal Handzuš.

Hlavné správy

Z DOMOVA

Spoplatnený obsahAká je budúcnosť panelákov na Slovensku? Prežijú aj rok 2100

Väčšina slovenských panelákov je v polovici svojej papierovej životnosti. Na sídliskách pritom býva tretina Slovákov. Aká je ich budúcnosť?