Slováci zdolali Francúzov 5:4 a sú vo štvrťfinále

(Autor: TASR)
Sportnet|15. máj 2012 o 11:20

Slovenskí hokejisti si po prvý raz od 2007 zahrajú medzi najlepšou osmičkou. Rozhodlo o tom tesné víťazstvo nad prekvapením turnaja Francúzskom v pomere 5:4.

Takisto je jasné, že sa Slovensko kvalifikovalo na olympiádu 2014 do Soči.

Vůjtkov tím teraz čaká štvrťfinálový duel proti Kanade, ktorá ho už na začiatku turnaja dokázala zdolať tesne 3:2.

ONLINE KOMENTÁR

SLOVENSKO - FRANCÚZSKO 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

Góly: 3. Bartovič (Bližňák, Sekera), 7. Kopecký (Radivojevič), 36. Handzuš (Chára), 50. Radivojevič - 8. Treille (Rouleau, Desrosiers), 16. da Costa, 40. Fleury, 46. Roussel (da Costa)

Slovensko: Laco - Sekera, Baranka, Chára, Sersen, Starosta, Vydarený - Radivojevič, Handzuš, Kopecký - Šatan, Surový, Hudáček - Miklík, Mikúš, Tatar - Haščák, Bližňák, Bartovič

Francúzsko: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch, Manavian, Moisand - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Bellemare, Fleury - Henderson, Bertrand, Roussel - T. Da Costa, Raux

XXX - Koniec zápasu.

60. min - Bartovič ešte v závere minul prázdnu bránu.

60. min - Francúzi opäť bez brankára. Radivojevič netrafil prázdnu bránu.

59. min - Kopecký získal puk a bol faulovaný, Meunier ide na 2 min. A k nim dostal ešte 10 min osobný trest.

59. min - Huet sa chystá von z brány, power play Francúzov.

58. min - Tlak Francúzska, naši si pred Lacovou bránou poradili.

56. min - Bellemarov pokus nepresný. Francúzi sa snažia vyrovnať.

56. min - Francúzi pred Lacom, Hecquefeuille sa ho snažil prekonať, gólman Slovenska sa nenechal prekvapiť.

54. min - Akcia SVK, Miklíkova prekvapivá strela od ľavého mantinela, Huet nemal problém.

53. min - Hra je pre postavenie hráča súpera v bránkovisku prerušená.

51. min - Starostova strela od modrej, Huet vyrazil.

50. min - Napokon sa usadili v tretine súpera a Radivojevič od modrej prekonal Hueta, ktorému clonil Handzuš - 5:4.

51. min - Našim sa v presilovej hre nedarí.

50. min - Presilová hra Slovenska. Na trestnej je obranca Besch.

48. min - Bližňák si nakorčuľoval až pred bránu, jeho strela z uhla nemohla Hueta prekvapiť.

47. min - Sekerova strela, po ňom ešte Kopecký, súper dostal puk do tretiny Slovákov.

46. min - Francúzi zakonbinovali za Lacovou bránou, puk na hokejku Roussela a ten z ostrého uhla vyrovnal - 4:4.

45. min - Bachetova šanca, Mikúš sa hodil do jeho strely.

45. min - Treilleho pokus od ľavého kruhu nad.

44. min - Chára si poradil s napádajúcim Desrosiersom.

42. min - Vydarený našiel Miklíka, ten ide sám na Hueta, ale neskóroval.

42. min - Rýchly Bartovič prekorčuľoval obrancov súpera, jeho bekhendové zakončenie vyrazil Huet.

41. min - Francúzi v ofenzívnej akcii, ale nerozumeli si, brejk Slovenska a Radivojevič dáva na 4:3.

XXX - Začala sa III. tretina.

Francúzi stále reálne myslia na štvrťfinále. Stav 3:3 doň posúva našich

Aktívni Francúzi mali v druhej dvadsaťminútovke niekoľko veľmi dobrých príležitostí, do vedenia však šli Slováci. To im však vydržalo len do záverečnej minúty II. tretiny.

XXX - Koniec II. tretiny.

Foto - SITA

40. min - Meunier našiel pred bránou voľného Fleyuryho a Laco nemal šancu - 3:3.

39. min - Radivojevič získal puk na útočnej modrej, jeho strelu Huet vyrazil.

38. min - Hendersonov pekný prienik cez troch brániacich Slovákov, napokon zakončenie nad.

37. min - Ešte agilní Francúzi, Laco chytá zakončenie Manaviana.

37. min - Protiútok Francúzska, horná žŕdka po zakončení Rouleaua.

36. min - Aktivita našich, Huet na chvíľu nevedel, kde je puk, Francúzi napokon situáciu vyriešili.

36. min - Chárova strela od modrej a Handzuš tesne pred Huetom tečoval puk do brány - 3:2.

35. min - Mikúš vyviezol puk do tretiny súpera, ale stratil ho.

35. min - Slováci budú hrať presilovku po faule Meuniera na Haščáka.

34. min - Haščákova chyba v obrannom pásme, Hecquefeuille sa snažil zakončiť, Laco výborne. Tlak Francúzska, ešte Meuniera strela.

33. min - Niekoľko dobrých príležitostí súpera, Rouleau ale Laca neprekonal.

32. min - Starosta sa natlačil v ofenzívnej akcii do zakončenia, Huet vyrazil. Brejk súpera a veľká šanca Fleureyho. Šťastie na strane Slovákov. Krátko na to našim nevyšiel brejk.

31. min - Mikúš je späť v hre.

31. min - Sersenova prihrávka od modrej pred Hueta na Bližňáka, ten v šanci neskóroval.

30. min - Už po 11 sekundách faul Sekeru na Roussela. Je po presilovke.

XXX - Mikúš odišiel do kabíny.

Foto - TASR

29. min - Juraj Mikúš faulovaný Bachetom. 2-minútová presilovka. Slovenský útočník otrasený leží na ľadovej ploche.

29. min - Francúzi stratili, brejk Slovákov zakončený Šatanovou strelou a istým zákrokom Hueta.

28. min - Šatanova strela, Huet chytá.

27. min - Bartovič sa síce vrátil pred Laca, ale slovenský gólman musel riešiť strelu Fleyuryho z bezprostrednej blízkosti.

26. min - Aktitivita Slovákov, Haščák zabojoval, Chára od modrej nahodil pred Hueta. Ďalšie vhazdovanie.

26. min - Chárova strela od modrej, Huet bez problémov kryje. Vhadzovanie pred francúzskou bránou.

25. min - Protiútok Francúzov, Bertrand strieľal s veľkého uhla, Laco nemal problém. Na opačnej strane brejk Slovákov, Huet chytá.

25. min - Akcia kapitána FRA Meuniera, zastavil ho ofsajd.

24. min - Handzuš sa snažil natlačiť do bránkoviska, da Costa vletel do brány, hra je prerušená.

23. min - Protiútok našich, Miklík po Mikúšovej akcii v šanci, Huet chytá, ešte puk prepadol tesne vedľa brány. Francúzi sa ubránili.

Foto - SITA

22. min - Brejk Slovenska, Šatan bol v tretine súpera o čosi skôr ako Mikúš s pukom.

21. min - Rouleau sa pokúšal prekvapiť Laca, jeho strela zblokovaná.

21. min - Francúzi začali aktívne, bude sa vhadzovať pred Lacom.

XXX - Začala sa II. tretina

Francúzi sa za stavu 0:2 nevzdali

XXX - Francúzi síce v 7. minúte prehrávali už 0:2, ale Slovákom, ktorí sa uspokojili, dokázali streliť dva góly a tak je po prvej dvadsaťminútovke stav nerozhodný.

XXX - Koniec tretiny.

20. min - Tatar dobre pomohol v defenzíve, Brejk našich, Francúzi nemali pri Mikušovej snahe problém.

20. min - Slovákom sa nedarí založiť ofenzívnu akciu.

19. min - Rouleau zastavil Handzuša bodyčekom.

18. min - Bertrand sa v tretina SVK nepresadil.

17. min - Slováci sú zaskočení.

16. min - Haščákova chyba na vlastnej modrej čiare, k puku sa dostal da Costa a vyrovnal - 2:2.

Foto - TASR

15. min - Mikuš dostal puk do pásma súpera, tam sa však Tatar k ničomu nedostal.

14. min - Francúzsky tím pokračuje v aktivite v ofenzíve. Hecquefeuilla zastavila obrana.

12. min - Kombinácia súpera, da Costov pokus a výborný reflexívny zákrok Laca.

11. min - Aktivita Francúzska v útočnej tretine.

11. min - Sersen zastavil Desrosiersa. Súper sa však dostal pred Laca. Hecquefeuillov pokus kryje slovenský gólman.

XXXX - 21 sekúnd Francúzom trvalo, aby znížili na 1:2.

9. min - Začala sa krátka presilovka Slovákov, ale pohrozili Francúzi - Desrosiers sa nepresadil.

8. min - Rouleau našiel pred bránou Treilla a jeho teč skončil za Lacom - 2:1.

Foto - SITA

7. min - Radivojevič sa dostal k odrazenému puku a zvýšil na 2:0.

7. min - Chára v páde posunul na Radivojeviča, ten hľadal pred bránou Kopeckého.

7. min - Meunier fauloval Radivojeviča a je po presilovke súpera.

7. min - Sersenov faul. Presilovka Francúzska.

6. min - Veľká šanca našich, Mikúš s Bartovičom v prečíslení, Bartovič ale Hueta neprekonal.

6. min - Bartrand zachytil rozohrávku Sekeru, ale pri mantineli ho zastavil práva slovenský obranca.

5. min - Menšia chyba Slovákov pred Lacom, napokon všetko vyriešila obrana.

5. min - Bertrand preveril pozornosť Laca, ten si poradil.

4. min - Handzuš dobre zapracoval pred vlastnou bránou.

3. min - Bližňák posunul doprava na Bartoviča a ten už v tretine súpera tvrdou strelou príklepom vsietil úvodný gól stretnutia - 1:0.

2. min - Mikúš sa v tretine súpera nepresadil, akcia Francúzov, korí sa dostali k zakončeniu - konkrétne to bol Bertrand.