Slováci zdolali Kanadu 4:3, budeme hrať o medaily

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. máj 2012 o 11:40

Slovenskí hokejisti zdolali vo štvrťfinále Kanadu 4:3 a stali sa prvými semifinalistami majstrovstiev sveta.

ONLINE KOMENTÁR

KANADA - SLOVENSKO 3:4 (1:2, 2:0, 0:2) po III. tretine

Góly: 17. Kane (Getzlaf), 27. Skinner (Eberle), 38. Burrows (Russell, Ladd) - 6. Kopecký (Radivojevič, Handzuš), 10. Šatan (Hudáček, Surový), 54. Bartovič (Tatar), 58. Handzuš (Sekera)

Kanada:C. Ward - Keith, Bouwmeester, Phaneuf, Russell, L. Schenn, Quincey, R. Murray - Getzlaf, C. Perry, E. Kane - Eberle, Tavares, Skinner - P. Sharp, Jamie Benn, Nugent-Hopkins - Purcell, O’Reilly, Burrows - A. Ladd

Slovensko: J. Laco - Sekera, Baranka, Sersen, Chára, Starosta, Vydarený - Radivojevič, Handzuš, T. Kopecký - L. Hudáček, Surový, Šatan - Tatar, J. Mikúš, Michel Miklík - Bartovič, Bližňák, Marek Hovorka - Marcel Haščák

((vid))

XXX - Koniec zápasu.

60. min. Slováci sa snažia vyhodiť puk, Kanada sa stále vracia.

59. min. Surový strieľa, Slováci zatlačili Kanadu, Tavares na druhej strane tesne minul, brankár Ward na lavičke.

58. min. Slováci dávajú gól po buly po tom, ako Handzuš tienil pred Wardom.

58. min. Getzlaf brutálne fauloval Mikúša, ten sa len ťažko zbiera z ľadu. Slováci hrajú presilovku 5 minút, kanadský kapitán dostal trest 5+10.

57. min. Kanaďania nás vytláčajú, pokúšame sa útočiť, ale Kanada získava puk.

57. min. Slováci budú hrať presilovku, Nugent Hopkins fauloval Bartoviča.

56. min. Mikúš s ďalšou strelou, ale Kanaďania už v útoku.

55. min. Slováci v ďalšej obrovskej šanci, Šatan nastrelil žŕdku!

54. min. Kanada nás zovrela v obrannom pásme, Kane skúša vystreliť spoza bránky, Tatar, Mikúš a Bartovič skóruje!

53. min. Sharp vyskúšal Laca, zakázané uvoľnenie Kanaďanov.

52. min. Kopeckého prihrávka na Handzuša, ten vystrelil, ale strela bola zblokovaná.

51. min. Getzlaf vypálil len do Cháru, Perry získa puk, nevieme sa dostať do útočného pásma. Tavares sa pokúsil prekvapiť Laca.

50. min. Radivojevič so Sekerom vyviezli puk do útoku, Kanada len vyhodila puk.

48. min. Russell v šanci, ale opäť v ofsajde, Bartovič na druhej strane, ale Kanada už pri puku.

47. min. Laco prikryl puk pri ďalšej Getzlafovej príležitosti. Laco vyrazil aj Skinnerovu strelu.

47. min. O’Reilly pred Lacovou bránkou nespracoval puk, Kanada v ofsajde.

46. min. Tavares neprešiel cez Cháru, gól posiela Hovorkovi, ale toho už dostihli Kanďania.

45. min. Miklíkova strela zblokovaná Tavaresom.

SITA

44. min. Getzlaf prihrával pred Laca, ale Perry už puk nedostihol. Perry v ďalšej šanci nedáva. Tatar na druhej strane trafil len brankára Warda.

43. min. Hovorka s Bližňákom získal útočné pásmo, Radivojevič s Chárom ešte bojujú, ale Kanaďania už pri puku.

43. min. Naša bránka je posunutá po tom, ako do nej Tavares narazil Mikúša.

42. min. Slováci v útoku, Sersevn vypálil, ale Šatan už nedočiahol na vyrazený puk.

41. min. Radivojevič vystrelil, ale len do bočnej konštrukcie bránky.

XXX - Začala sa druhá tretina.

Kanaďania už vo vedení

XXX - Druhá tretina sa skončila.

40. min. Slováci vybojovali puk, ale prihrávka nikoho nenašla a Sharp takmer prihral Nugentovi Hopkinsovi pred Lacovou bránkou.

39. min. Tavares vyviezol puk, prihrávka pred Lacom nevyšla, Mikúš sa dobre vrátil a Tatar už dáva puk do obranného pásma Kanady.

38. min. Burrows vystrelil po dobrej prihrávke a Slováci už prehrávajú 2:3.

37. min. Laco s ďalším výborným zákrokom, Kanaďania už vo vlastnom obrannom pásme, ale majú puk.

36. min. Slováci stratili puk v strednom pásme, skrumáž pred našou bránkou, ani z jednej dorážky gól nebol. Na druhej strane Miklík stireľa na Warda, skóre sa nemení.

35. min. Perryho dobre zastavil Vydarený, ale Kanaďania stále pri puku, Getzlaf trafil Vydareného, Kaneovu strelu vyrazil puk, Laco stratil masku.

34. min. Kopecký z náhlej šance dobre vystrelil, ale Ward je pozorný.

33. min. Miklík po výbornej príležitosti netrafil Wardovu bránku, Šatan strieľa, ale Ward puk vyrazil.

32. min. Naši už hrajú presilovku, strela na brankára Warda, Tatar dorážal, ale kanadskí obrancovia si už brankára postrážili.

32. min. Slováci už hrajú štyria, Laco zastavil Skinnerovu strelu, puk si už vzal po strele Phaneufa, Skinner ide na trestnú za faul na Cháru.

TASR/AP

31. min. Tavares vypálil, ale puk tečovaný, Slováci sa bránia, Chára puk prisadol, ale Kanaďania stále dorážajú.

30. min. Laco v neuveriteľnej príležitosti vychytal Eberleho, ďalšia možnosť Kanady, Laco priľahol puk.

30. min. Budeme hrať v oslabení o dvoch hráčov, Perry dostal hokejku do tváre, fauloval Sersen.

29. min. Slovenskí hokejisti budú hrať opäť v oslabení, Hovorka na trestnú za sekanie.

28. min. Kanada v ďalšej obrovskej príležitosti, ale Laco puk vyhodil spred prázdnej bránky.

27. min. Eberleho najprv Laco vychytal v samostatnom nájazde, ale puk sa odrazil ku Skinnerovi a je vyrovnané.

TASR

27. min. Slováci sa na úvod oslabenia oslobodzujú, Chára vypálil puk až k brankárovi Wardovi, Getzlaf dáva na Perryho, ale gól z toho nie je.

26. min. Skinner trafil Laca, prečíslenie našich, ale netrafili sme puk a Kanada je späť v útoku, budeme hrať v oslabení.

25. min. Ďalšie prihrávky pred brankára Laca, ale Šatan puk vyhodil až k Wardovi.

24. min. Kopecký na Radivojeviča, ale tomu už vzali puk kanadskí obrancovia, Ladd dostal puk medzi kruhy, ale Handzuš puk podvihol a Ladd ho netrafil.

23. min. Bartovič zlomil hokejku a Kanada sa vďaka tomu dostala k puku aj k strele, ale Laca neprekonali.

22. min. Kane pálil hneď z buly, ale Slováci im už berú puk, brankár Ward radšej prikryl puk.

21. min. Kanaďania od začiatku pri brankárovi Lacovi, dorážajú do nášho brankára, menšia strkanica, posunutá bránka.

Slováci zaskočili Kanadu

XXX - Skončila sa prvá tretina.

20. min. Slovenskí hokejisti zaútočili, ale k strele sa nedostali, Perryho prihrávka na Kanea neprešla.

20. min. Kanaďania opäť v útoku, ale Slováci ich už vytlačili do stredného pásma.

info
Sledujte LIVE:
  • Zápas vysielajú stanice Jednotka RTVS a ČT4 Sport
  • Na internete sú k dispozícii tieto streamy: russia1, iihf live stream, soccer-room6,
  • semifinále (Helsinki): víťaz Kanada/Slovensko - víťaz Švédsko/Česko, víťaz Rusko/Nórsko - víťaz USA/Fínsko (13.30 a 17.30)
    - v prípade, že Fínsko postúpi do semifinále, bude hrať o 13.30 h
    - ak Fínsko do semifinále nepostúpi a Švédsko áno, bude hrať o 13.30 h
  • nedeľa 20. mája: o 3. miesto (15.00, Helsinki)
    finále (19.00, Helsinki)

19. min. Mikúš tvrdo vystrelil, ale Ward stihol puk vyraziť betónmi.

18. min. Surový strieľa, ale tesne mimo kanadskej bránky.

17. min. Kanaďania pred brankárom Lacom, Kane strieľa prvý gól Kanady.

16. min. Slováci vo výbornej príležitosti, ale kandaskí obrancovia sa stihli vrátiť.

14. min. Nugent Hopkins pálil na našu bránku, ale odrazený puk nikto nedorážal.

SITA

13. min. Kanaďania bojovali za bránkou, ale k strele sa nedostali. Tatar vystrelil, ale mimo bránky, Slováci napádajú Kanadu, nepúšťajú súperov do súvislého tlaku.

12. min. Šatan dáva na Surového, ale ten netrafil bránku.

10. min. Kanaďania už v našom obrannom pásme, ale Slováci si berú puk, Sersenovu prihrávku už Bližňák nespracoval.

9. min. Handzuš vybojoval za bránkou Warda puk a prihral Šatanovi, ale ten to dostal na bekhend, ale Slováci zostávajú pri puku. Hudáček dáva na Šatana a ten skóruje!

TASR

8. min. Tatar v obrane vzal puk Nugentovi Hopkinsovi, ale Kanaďania začínajú ďalší útok.

7. min. Tavares v príležitosti pred Lacom, ďalšia strela, ale Slováci už vyvážajú puk.

6. min. Kopecký po rýchlej akcii tečoval Radivojevičovu strelu a vyhrávame 1:0!

6. min. Bližňák s Bartovičom si prihrávali pred brankárom Wardom, ale k zakončeniu sa nedostali, na druhej strane sa pred Laca natlačili Kanaďania.

5. min. Slováci začínajú v obrannom pásme, Kanaďania sa opäť oslobodzujú.

4. min. Chára páli na Warda, ale ten zostáva neprekonaný, Chára v ďalšej šanci, Surový pred bránkou, ale už nezastihol puk.

3. min. Perry v šanci pred Lacom, budeme hrať presilovku vďaka faulu Getzlafa.

1. min. Surový prvýkrát v zápase strieľa, ale Ward ešte nemusel zasahovať, lebo Slovák mieril mimo bránku. Miklík páli na Warda, ten chytá.

XXX - Hokejisti oboch tímov nastupujú na ľadovú plochu.

XXX - Do bránky nášho tímu sa zrejme opäť postaví Ján Laco, ktorý je veľkou oporou Slovákov. Laco je na šampionáte štvrtý najlepší brankár s úspešnosťou zásahov 93,06 %, zatiaľ čo Kanaďan Cam Ward je ôsmy s úspešnosťou 91,50.

XXX - Slováci dostali na šampionáte iba 13 gólov, čo je tretí najmenší počet spomedzi zúčastnených tímov.

XXX - Slovenský tím je na šampionáte výborný v štatistike oslabení. Počas siedmich zápasov sme dovolili súperom hrať presilovky len 16-krát, čo je najmenej na šampionáte a dostali sme z nich iba dva góly.

XXX - Do štvrťfinále sa Slovensko prebojovalo prvýkrát od roku 2007.

XXX - Slováci zdolali vo štvrťfinále Kanadu jediný raz - v roku 2002 sme vyhrali 3:2.