Sagan prišiel o žltý dres, Peter Velits je už piaty

Sagan prišiel o žltý dres.
Sagan prišiel o žltý dres. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. máj 2012 o 07:19

Až piata etapa cyklistických pretekov Okolo Kalifornie, ktorou bola časovka na 29,7 km v okolí Bakersfieldu, mala iného víťaza ako Petra Sagana.

BAKERSFIELD. Slovenský jazdec v službách tímu Liquigas-Cannondale v jazde proti chronometru prišiel aj o žltý dres lídra, z ktorého ho vyzliekol víťaz časovky Dave Zabriskie z USA.

Veľmi dobrý výkon podal ďalší Slovák Peter Velits. Jazdec tímu Omega Pharma-QuickStep dosiahol na náročnej trati šiesty najlepší čas, na Zabriskieho stratil 49 sekúnd a celkovo sa posunul už na 5. priečku.

Peter Sagan už pred časovkou avizoval, že príde o líderský dres. Napokon v jazde individuálnych schopností skončil na 52. priečke s odstupom 3:27 min na víťaza a vo výsledkovej listine Okolo Kalifornie sa prepadol na 31. miesto. Aj naďalej je však držiteľom dresu lídra súťaže aktivity.

Zabriskie triumfoval vo štvrtok časom 35:59 min s náskokom 23 sekúnd pred Jensom Voigtom. Tretí skončil Tejay van Garderen z tímu BMC a posunul sa v celkovom poradí za Zabriskieho. Sklamaním bola časovka pre obhajcu prvenstva Chrisa Hornera, ktorý stratil až 2:50 min.