Slováci prehrali s Ruskom 2:6, získali striebro

(Autor: SITA)
Sportnet|20. máj 2012 o 19:00

Slováci vybojovali po finálovej prehre s Ruskom 2:6 na svetovom šampionáte strieboré medaily.

info
MS 2012:

FINÁLE/ O 3. MIESTO, nedeľa 20. mája:

o 3. miesto: Fínsko - Česko 2:3

finále: Rusko - Slovensko (19.30, Helsinki)

SEMIFINÁLE, sobota 19. mája:

(Helsinki):

- Rusko - Fínsko 6:2

- Česko - Slovensko 1:3

ONLINE PRENOS

RUSKO - SLOVENSKO 6:2 ( 1:1, 3:0, 2:1 )

Góly: 10. Siomin (Ovečkin, Dacjuk), 27. Perežogin (Popov), 34. Tereščenko (Širokov, Žerdev), 36. Siomin (Dacjuk), 44. Dacjuk (Siomin, Ovečkin), 58. Malkin - 2. Chára (Surový), 50. Chára (Šatan, Surový)

Rusko: Varlamov - Nikulin, Birjukov - Jemelin, Rjasenskij - Děnisov, Medvěděv - Nikitin - Malkin, Popov, Pěrežogin - Ovečkin, Dacjuk, Siomin - Těreščenko, Širokov, Žerdev - Kokarev, Kuljomin, Kuzněcov, Svitov

Slovensko:
Laco - Baranka, Sekera - Sersen, Chára - Starosta, Vydarený - Handzuš, Kopecký, Radivojevič - Šatan, Hudáček, Surový - Mikúš, Tatar, Miklík - Hovorka, Bližňák, Bartovič, Haščák

((videjko))

XXX - Najlepšími hráčmi finále sú Chára a Siomin. V ideálnej zostave šampionátu sú podľa novinárov Laco aj Chára.

XXX - Zápas sa skončil, Slovenskí hokejisti si vybojovali na majstrovstvách sveta strieborné medaily.

60. min. Chára vyhodil puk až k Varlamovovi.

60. min. Handzuš nahodil puk pred bránku, Siomina fauloval Kopecký v posledných sekundách zápasu.

59. min. Chárovi skĺzol puk, strieľa aj Mikúš, ale Varlamov si s pukom poradil. Ovečkin z protiútoku netrafil puk, zaútočia Slováci.

58. min. Nedostihli sme Kuljomina, Baranka ho aspoň vytlačil za bránku. Hamerlík v obrovskej šanci zlikvidoval strelu Svitova. Z ďalšej akcie však skóruje Malkin.

57. min. Vydarený vystrelil, ale Rusi sú okamžite v útočnom pásme.

57. min. Slováci získali puk, ruskí obrancovia už ustrážili Hovorku.

56. min. Rusi útočia, minuli Hamerlíkovu bránku. Nevybojovali sme puk.

54. min. Miklík skončil v útočnom pásme skončil na ľade, ale Slováci späť v útoku, Rusi sa stíhajú vracať.

53. min. Sekera sa stihol vrátiť pri hroziacom ruskom prečíslení, Hudáček ide dopredu, Rusi mu berú puk až pred ruskou bránkou.

52. min. Handzuš od modrej vystrelil, už sme stratili puk, ale v strednom pásme sme ho opäť získali.

52. min. Ďalšia obrovská príležitosť, Kuljomina parádne vychytal Hamerlík.

51. min. Rusi v útoku, nevieme ich vytlačiť spred Hamerlíkovej bránky. Ani po viacerých príležitostiach nedávajú Rusi gól.

50. min. Chára tvrdo vystrelil, ani ďalšia strela sa neujala, držíme útočné pásmo. Chára napokon pretlačil druhý gól.

49. min. Ovečkin ide na trestnú lavicu za sekanie.

48. min. Rusi stratili puk, ale do útočného pásma sa nedostali.

47. min. Šatan s dobrou príležitosťou, ale strela nebola príliš presná.

47. min. Laca vymenil v bránke Hamerlík.

47. min. Ruské prečíslenie, Ovečkin stratil puk, Slováci v akcii, puk končí vo Varlamovovej lapačke.

46. min. Rusi v rýchlej akcii, slovenskí obrancovia ich len s problémami zbrzdili. Haščákova strela takmer prekvapila Varlamova.

45. min. Miklík z polovice klziska vystrelil, ale nevyrobil Varlamovovi vážnejší problém.

44. min. Siomin dáva na Dacjuka spoza bránky a Laco dostáva piaty gól.

44. min. Varlamov pridržal puk, ruskí hokejisti začínajú od obranného pásma.

43. min. Tatar vybojoval puk, ale Rusi už našich odstavili.

SITA

42. min. Hudáček nestihol prihrať pred ruskú bránku, Slováci v útoku, Miklík len zdiaľky strieľa.

42. min. Ovečkin v šanci, zblokoval ho Šatan, Laco prikryl pre istotu puk.

41. min. Rusi po vhadzovaní získali puk, Barulin dostal na striedačke pukom do tváre.

XXX - Začala sa tretia tretina.

Rusi s drvivou prevahou

XXX - Druhá tretina sa skončila.

40. min. Ďalší závar pred slovenskou bránkou, Chára má puk, ale Birjukov už našim vypichol puk.

39. min. Žerdev si takmer pred Lacom vybojoval puk, ale naši už v útoku, ale len v rohoch klziska.

38. min. Malkinova strela opäť zblokovaná. Rusi v útočnom pásme, konečne sme sa oslobodili.

38. min. Nepresné ruské prihrávky, ale Rusi zostávajú v útoku, strela len do Kopeckého, dobrý následný zákrok Kopeckého.

37. min. Rusi v ďalšom útoku, budeme hrať v oslabení. Chára ide na trestnú za podrazenie.

36. min. Siomin vystrelil na Laca, ale ten vyrazil na slovenské hokejky, Dacjuk parádne zaútočil cez Bližňáka, ale netrafil bránku. Siomin unikol a dáva zo samostatného nájazdu gól.

35. min. Miklík dobre vystrelil na Varlamova, Slováci bojujú, ale Mikúš už bol v bránkovisku, hra je prerušená.

SITA

34. min. Surový dobre vystrelil, ale Varlamov dokázal vyraziť puk betónom, strieľa aj Šatan, ale už Popov na druhej strane vyskúšal Laca. Tereščenko skóroval po prečíslení.

33. min. Kopecký dobre vystrelil, ale neprekonal brankára, Ovečkina na druhej strane Laco vychytal v obrovskej šanci.

33. min. Slováci vybojovali puk, ale v útočnom páme sme ho už neudržali.

32. min. Baranka vystrelil zo stredného pásma, Varlamova vážnejšie neohrozila. Malkin dorážal na druhej strane puk do Lacovej bránky, ten radšej puk prikryl.

30. min. Rusi len nahodili do útoku, ale Slováci si nevzali puk, ruskí hokejisti zostávajú za slovenskou bránkou, Chára vybojoval puk, Tatar vyviezol puk, Bližňák bojuje, nevieme sa vymaniť z rohu klziska.

29. min. Priamočiara ruská akcia, ale Kuljomina Slováci vytlačili mimo možnoti vystreliť. Malkin už strieľa, puk na bočnej sieti bránky, puk už majú Slováci.

28. min. Mikúš s Tatarom pri dobrej akcii, prihrávku na Sekeru už berú Rusi, tí v protiútoku, strela mimo Lacovej bránky.

27. min. Rusi vedú 2:1, po skrumáži pri bránke Laca skóruje Perežogin.

26. min. Radivojevič tvrdo vystrelil, ale Rusi zblokovali jeho strelu.

25. min. Ruskí hokejisti zatlačili Slovákov, prihrávka pred bránku, ale Laco len odrazil hokejkou, oslobodzujeme do obranného pásma Rusov.

24. min. Rusi prešli do útoku, Medvedev vystrelil, ale mimo bránky, Hudáček nedostihol puk pri nájazde na Varlamova. Závar pri Lacovi, ale všetky strely Malkina vychytal.

23. min. Tereščenko trafil odrazený puk, ale Laco zostáva pozorný.

22. min. Rusi začínajú útok z obranného pásma. Slováci vystrelili z brejku, ale Jemelin tečoval strelu.

21. min. Slováci pri puku, zostávame v našom obrannom pásme, zakázané uvoľnenie.

XXX - Začala sa druhá tretina.

Slováci otvorili skóre

XXX - Prvá tretina sa skončila.

20. min. Rusi v záverečných sekundách bojujú v našom obrannom pásme, presná prihrávka na Bližňáka, vystrelil, Varlamov len vyrazil pred seba. Prečíslenie Slovákov, ruskí obrancovia sa už stihli vrátiť.

19. min. Dacjuk vybojoval puk za Lacovou bránkou, ale nepúšťame Rusov do ničoho dôležitého.

19. min. Mikúš z buly vystrelil na Varlamova Rusi si berú puk.

17. min. Kuljomin trafil Starostu, Rusi až vo vlastnom obrannom pásme. Malkin tvrdo vystrelil na Laca, ale ten vyrazil puk betónom.

17. min. Strela z otočky na Laca, ten zostal pozorný. Na druhej strane Bartovič vyskúšal Varlamova, ale neprekonal ho.

16. min. Malkinovu prihrávku zblokoval Sersen. Ovečkin neprihral, stratil puk, Laco upokojuje hru.

15. min. Handzuš vyhral puk, ale sme až pri Lacovi. Šatan na Vydareného, Hudáčkovi už ušiel puk.

13. min. Závar pred slovenskou bránkou, ale už sa oslobodzujeme, Denisov posunul puk Slovákom.

TASR

12. min. Perežogin dával na Malkina pred bránku, Malkinovu strelu zblokovali Slováci.

11. min. Slováci začínajú útok, Handzuš dostal výbornú prihrávku pred bránku, ale netrafil, Rusi sa ubránili.

10. min. Siomin po rýchlej Ovečkinovej akcii dáva gól.

9. min. Slovenská strela okamžite po vhadzovaní, ale Varlamov bol pozorný, Rusi už v našom obrannom pásme, nepresná prihrávka a Rusov sme vytlačili aspoň do stredného pásma. Šatan v ojedinelej akcii netrafi, Ovečkin v obrovskej príležitosti vystrelil, ale namiesto prázdnej bránky trafil Barankovu hokejku.

9. min. Slováci vyhodili puk do stredného pásma, získali sme puk, Bližňák od modrej vystrelil, Varlamov chytá do lapačky.

8. min. Siomin spoza bránky, dokázal prihrať, ale Mikúš ho blokoval, Rusi prišli o útočné pásmo.

7. min. Rusi nahodili prihrávku pred Laca, ten radšej chytá puk lapačkou.

7. min. Slovenskí hokejisti bojujú o puk, získavajú ho Rusi, Kotarev sám pred bránkou, Laco ho vychytal!

6. min. Ruský tlak, ale naši už idú dopredu, Bartovič páli na Varlamova, ten radšej prerušil hru.

TASR

5. min. Ovečkin sa ocitol pred Lacom, ale Starosta ho zbrzdil, Laco vyrazil puk, Rusi stále útočia, Slováci odpálili puk do stredného pásma. Laco s ďalším upokojujúcim zákrokom.

4. min. Sersenovu strelu zblokoval Malkin, Slováci už pustili puk Rusom.

4. min. Nikulin tvrdo vystrelil, Slováci vyviezli puk, Malkin získal puk, ale hneď ho aj stratil a Rusi začínajú z vlastného obranného pásma.

3. min. Ruskí útočníci takmer skórovali, ale Slováci už vyhodili puk.

2. min. Na druhej strane na Laca vystrelil Dacjuk, Laco pozorný. Vytlačili sme Rusov do stredného pásma, Hudáček takmer vybojvoal puk, Slováci v útočnom pásme. Chára vystrelil a dáva gól!!!

1. min. Baranka vystrelil po Handzušovej snahe, ďalšia strela Baranku, zostávame v útoku.

XXX - Zápas sa začal.

XXX - Hráči nastúpili na ľad.

SITA

XXX - Bez ohľadu na to, ako sa duel skončí, dosiahli slovenskí hokejisti výsledok, ktorý ak niekto čakal, tak potom len poriadny optimista.

XXX - Na finále nastúpi aj Tomáš Starosta, ktorý práve dnes slávi 31. narodeniny. Obranca pre zranenie ramena nedohral semifinále proti Česku.

XXX - Rusi sa spoliehajú na hviezdy ako sú Malkin, Ovečkin či Daciuk, prvý menovaný je s 10 gólmi najlepším strelcom turnaja.

Výborne však hrá aj Popov, ktorý doteraz nazbieral do produktivity 11 bodov.

Najlepším z našich je 9-bodový Sekera (2 góly a 7 asistencií).

XXX - Zaujímavosťou je, že Slovensko hralo svoje jediné finále pred desiatimi rokmi práve na severe Európy. Švédsky Göteborg aktuálne striedajú fínske Helsinki, slovenskí priaznivci však skôr myslia na výsledok, vtedajší tím Jána Filca zdolal zbornú 4:3.

XXX - Slovenskí hokejisti priletia na Slovensko v pondelok a hneď si to namieria na Námestie SNP, kde sa stretnú s fanúšikmi.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali s Ruskom 2:6, získali striebro