Sagan dosiahol piatu výhru na pretekoch Okolo Kalifornie

(Autor: TASR/AP)
SITA|20. máj 2012 o 22:36

Slovenský cyklista vyhral v Amerike záverečnú ôsmu etapu. Celkovo skončil na 42. mieste.

LOS ANGELES. Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom nedeľňajšej záverečnej 8. etapy pretekov Okolo Kalifornie, na ktorých získal aj zelený dres najaktívnejšieho účastníka.

Sagan dosiahol svoje už piate tohtoročné víťazstvo na pretekoch v USA v krátkej rovinatej etape v Los Angeles, ktorá končila pred Staples Centrom.

V špurte pelotónu sa jazdec tímu Liquigas-Cannondale presadil pred skvelým koncovkárom Tomom Boonenom a Geraldom Ciolekom.

Celkovým víťazom pretekov Okolo Kalifornie sa stal Holanďan Robert Gesink z tímu Rabobank, ktorý si v nedeľu bez problémov udržal svoj žltý dres.

Sagan vyhral na Okolo Kalifornie vo svojej kariére už osem etáp a je rekordérom tohto podujatia. Doteraz sa o maximum delil s Levim Leipheimerom.

Dvadsaťdvaročný Žilinčan mal v zámorí skvelý úvod, keď zvíťazil v prvých štyroch etapách. V celkovom poradí napokon obsadil 42. priečku.

Druhý slovenský zástupca na Okolo Kalifornie Peter Velits po nedeľňajšom 39. mieste skončil vo výsledkovej listine podujatia na 20. priečke.

Výsledky - Okolo Kalifornie:

8. etapa (Los Angeles - Los Angeles, 72 km): 1. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale 1:27:36 h, 2. Tom Boonen (Belg.) Omega Pharma-QuickStep, 3. Gerald Ciolek (Nem.) Omega Pharma-QuickStep, 4. Roger Kluge (Nem.) Argos - Shimano, 5. Heinrich Haussler (Aus.) Garmin - Barracuda, 6. Lloyd Mondory (Fr.) AG2R La Mondiale - všetci čas ako víťaz,... 39. Peter Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep +4 s

Konečné poradie: 1. Robert Gesink (Hol.) Rabobank 29:14:52 h, 2. David Zabriskie (USA) Garmin - Barracuda +46 s, 3. Thomas Danielson (USA) Garmin - Barracuda +54, 4. Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing +1:17 min, 5. Fabio Andres Duarte Arevalo (Kol.) Colombia - Coldeportes +1:36, 6. Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-QuickStep +2:13,... 20. Peter Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep +6:02, 42. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale +27:28.