Slovensko vyšle na Hry XXX. olympiády do Londýna (27. júla - 12. augusta) najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. Reprezentovať ho bude 46 športovcov.
Atletika
Michal Kabelka
(výška - 5. 8. 12:00 kval., 7. 8. 20:05)
Narodený: 4. februára 1985, Lučenec Disciplína: skok do výšky Sezónne maximum: 224 cm Doterajšie olympiády: nováčik
Marcel Lomnický
(kladivo - 3. 8. 11:25 kval., 5. 8. 20:35)
Narodený: 6. júla 1987, Nitra Disciplína: hod kladivom Sezónne maximum: 77,43 m Doterajšie olympiády: nováčik
Anton Kučmín
(chôdza na 20 km - 4. 8. 18:00)
Narodený: 7. júna 1984, Ilava Disciplína: chôdza 20 km Sezónne maximum: - Doterajšie olympiády: nováčik
Matej Tóth
(chôdza na 50 km - 11. 8. 10:00)
Narodený: 10. februára 1983, Nitra Disciplína: chôdza 50 km Sezónne maximum: - Doterajšie olympiády: 2004 – 32. miesto (20 km), 2008 – 26. miesto (20 km)
Miloš Bátovský
(chôdza na 50 km - 11. 8. 10:00)
Narodený: 26. mája 1979, Krupina Disciplína: chôdza 50 km Sezónne maximum: - Doterajšie olympiády: 2004 – 18. miesto, 2008 – 35. miesto
Lucia Klocová
(800 m - 8. 8. 11:00 rozb., 9. 8. 20:20 semi., 11 .8. 10:00 a 1500 m - 6. 8. 12:45 rozb., 8. 8. 11:00 semi., 10.8. 20:00)
Narodená: 20. novembra 1983, Martin Disciplína: beh na 800 m/ 1 500 m Sezónne maximum: 1:58:51/4:07,99 Doterajšie olympiády: 2004 – 19. miesto (800 m), 2008 – 11. miesto (800 m)
Katarína Berešová
(maratón - 5. 8. 12:00)
Narodená: 10. októbra 1987, Trebišov Disciplína: maratón Sezónne maximum: 2:41:31 h Doterajšie olympiády: nováčik
Jana Velďáková
(diaľka - 7. 8. 20:05 kval., 8. 8. 11:00)
Narodená: 3. júna 1981, Rožňava Disciplína: skok do diaľky Sezónne maximum: 664 cm Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále
Dana Velďáková
(trojskok - 3. 8. 11:25 kval., 5. 8. 20:35)
Narodená: 3. júna 1981, Rožňava Disciplína: trojskok Sezónne maximum: 14,36 m Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále
Martina Hrašnová
(kladivo - 8. 8. 11:00 kval., 10. 8. 20:00)
Narodená: 21. marca 1983, Bratislava Disciplína: hod kladivom Sezónne maximum: 73,34 m Doterajšie olympiády: 2008 – 8. miesto
Mária Czaková
(chôdza na 20 km - 11. 8. 10:00)
Narodená: 2. októbra 1988, Nitra Disciplína: chôdza na 20 km Sezónne maximum: 1:37:41 h Doterajšie olympiády: nováčik
Narodený: 29. decembra 1981, Komárno Disciplíny: K2 1000 m a K4 1000 m Svetové úspechy: Sedemnásobný majster sveta a desaťnásobný majster Európy Doterajšie olympiády: 2000 – 4. miesto, 2004 – bronz, 2008 – striebro (všetky štarty K4)
Narodený: 24. augusta 1984, Nové Zámky Disciplíny: K2 1000 m a K4 1000 m Svetové úspechy: majster sveta v K2 Doterajšie olympiády: nováčik
Martin Jankovec
(K4 1000 m - 7. 8. 10:30 kval., 9. 8. 10:30)
Narodený: 25. augusta 1987, Trenčín Disciplína: K4 1000 m Doterajšie olympiády: nováčik
Juraj Tarr
(K4 1000 m - 7. 8. 10:30 kval., 9. 8. 10:30)
Narodený: 18. februára 1979, Komárno Disciplína: K4 1000 m Svetové úspechy: olympijský medailista a majster sveta (K4) Doterajšie olympiády: 2000 – 4. miesto, 2008 – striebro
Marek Krajčovič
(K1 1000 m - 6. 8. 10:30 kval., 8. 8. 10:30)
Narodený: 3. augusta. 1992, Bratislava Disciplína: K1 1000 m Úspechy: Disciplína K4 1000m 3. miesto ME juniorov 2010, 3. miesto ME U 23 2011, 3. miesto ME U 23 2012 Doterajšie olympiády: nováčik
Ľubomír Hagara
(C1 200 m - 10. 8. 10:50 kval., 11. 8. 10:30)
Narodený: 14. januára 1981, Bojnice Disciplína: C1 200 m Doterajšie olympiády: nováčik
Narodená: 30. januára 1985, Bojnice Disciplína: K2 500 m Svetové úspechy: trojnásobná medailistka z MS Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále
Martina Kohlová
(K2 500 m - 7. 8. 10:20 kval., 9. 8. 10:30)
Narodená: 16. novembra 1984, Bratislava Disciplína: K2 500 m Svetové úspechy: trojnásobná medailistka z MS Doterajšie olympiády: 2008 – nepostúpila do finále
vodný slalom:
Michal Martikán
(C1 - 29. 7. 14:30 kval., 31. 7. 14:30)
Narodený: 18. mája 1979, Liptovský Mikuláš Disciplína: C1 Svetové úspechy: dvojnásobný olympijský víťaz a štvornásobný majster sveta Doterajšie olympiády: 1996 – zlato, 2000 – striebro, 2004 – striebro, 2008 – zlato
Peter Hochschorner
(C2 - 30. 7. 14:30 kval., 2. 8. 14:30)
Narodený: 7. septembra 1979, Bratislava Disciplína: C2 Svetové úspechy: trojnásobný olympijský víťaz a päťnásobný majster sveta Doterajšie olympiády: 2000 – zlato, 2004 – zlato, 2008 – zlato
Pavol Hochschorner
(C2 - 30. 7. 14:30 kval., 2. 8. 14:30)
Narodený: 7. septembra 1979, Bratislava Disciplína: C2 Svetové úspechy: trojnásobný olympijský víťaz a päťnásobný majster sveta Doterajšie olympiády: 2000 – zlato, 2004 – zlato, 2008 – zlato
Jana Dukátová
(K1 ženy - 30. 7. 15:15 kval., 2. 8. 14:30)
Narodená: 13. júna 1983, Bratislava Disciplína: K1 Svetové úspechy: majsterka sveta a majsterka Európy Doterajšie olympiády: nováčik
Narodený: 18. marca 1974, Košice Disciplíny: vzduchová puška 60, ľubovoľná malokalibrovka 60 a 3 x 40 Svetové úspechy: olympijský medailista, majster sveta a štvornásobný majster Európy Doterajšie olympiády: 1996 – bronz (ľubovoľná malokalibrovka 60), 5. miesto (ľubovoľná malokalibrovka 3 x 40), 28. miesto (vzduchová puška 60), 2000 – 8. miesto (malokalibrovka 3 x 40), 11. miesto (vzd. puška 60), 2004 – bronz (vzd. puška 60), 4. miesto (malokalibrovka 60), 9. miesto (malokalibrovka 3 x 40), 2008 – 16. miesto (malokalibrovka 60), 30. miesto (malokalibrovka 3 x 40)
Narodená: 14. februára 1989, Bratislava Disciplína: 100 m a 200 m motýlik Sezónne maximum: 100m: 59,14, 200 m: 2:10,70 min Doterajšie olympiády: 2008 – 31. miesto
Tomáš Klobučník
(200 m prsia - 31. 7. 11:25 rozpl., 1. 8. 20:30)
Narodený: 21. júna 1990, Topoľčany Disciplína: 200 m prsia Sezónne maximum: 2:13,10 min. Doterajšie olympiády: nováčik
Narodená: 14. mája 1989, Bratislava Disciplína: 100 m a 200 m voľný spôsob Sezónne maximum: 100m: 55,66, 200 m: 2:01,02 min Doterajšie olympiády: nováčik
Miroslava Syllabová
(50 m v.sp. - 3. 8. 11:00 rozpl., 4. 8. 20:30)
Narodená: 5. septembra 1990, Levice Disciplína: 50 m voľný spôsob Sezónne maximum: 25,60 Doterajšie olympiády: nováčik
Narodený: 11. júla 1989, Bratislava Disciplína: dvojhra, štvorhra Svetové úspechy: 1 titul na turnaji ATP Doterajšie olympiády: nováčik
Športová gymnastika
Samuel Piasecký
(28. 7. 12:00 kval., 7. 8. 15:00)
Narodený: 31. októbra 1984, Košice Disciplína: bradlá, hrazda Doterajšie olympiády: nováčik
Mária Homolová
(29. 7. 10:30 kval., 2. 8. 17:30)
Narodená: 29. septembra 1987, Kováčová Disciplína: viacboj Doterajšie olympiády: nováčik
Cestná cyklistika
Peter Sagan
(preteky s hromadným štartom - 28. 7. 11:00)
Narodený: 26. januára 1990, Žilina Svetové úspechy: juniorský majster sveta v cross country 2008, víťaz 3 etáp na Vuelta Espaňa, 3 víťazstvá na Tour de France (do 15. júla) Doterajšie olympiády: nováčik
Džudo
Milan Randl
(do 90 kg - 1. 8. 10:30)
Narodený: 27. apríla 1987, Pezinok Kategória: do 90 kg Svetové úspechy: Doterajšie olympiády: nováčik
Triatlon
Richard Varga
(7. 8. 12:30)
Narodený: 28. januára 1989, Bratislava Disciplína: olympijský triatlon Svetové úspechy: majster sveta v akvatlone Doterajšie olympiády: nováčik
Vzpieranie
Martin Tešovič
(do 105 kg - 6. 8. 16:30)
Narodený: 26. októbra 1974, Bratislava Disciplína: kategória do 105 kg Svetové úspechy: majster sveta a majster Európy Doterajšie olympiády: 1996 – 10. miesto (do 91 kg), 2004 a 2008 nebol klasifikovaný (do 105 kg), 2010 – neklasifikovaný (štvorboby)
Bedminton
Monika Fašungová
(28. 7. 9:00, 4. 8. 14:30)
Narodená: 9. apríla 1988, Bratislava Doterajšie olympiády: nováčik