• Futbal
 • Hokej
 • Tenis
 • Basketbal
 • Cyklistika
 • Moto
 • Ďalšie športy
 • Foto
 • Výsledky
 • Agentúry
 • Višňovský vyzradil, že Islanders rokuje so Šatanom

  Vydané 23. 7. 2012 o 12:28

  Ak by sa skúsený obranca rozhodol zostať v NY Islanders, v sezóne 2012/2013 by nemusel byť jediným Slovákom v zostave "ostrovanov".

  Foto: Archív SME

  Ak by sa skúsený obranca rozhodol zostať v NY Islanders, v sezóne 2012/2013 by nemusel byť jediným Slovákom v zostave "ostrovanov". 

  BRATISLAVA. Generálny manažér klubu Garth Snow lanári útočníka Miroslava Šatana, ktorý už za Islanders v minulosti hral.

  "Garth Snow mi raz telefonoval, že práve rokuje s Miroslavom Šatanom. Asi by som to nemal oznamovať médiám ja, ale hovoril mi, že ho lámu, aby sa vrátil na Long Island, kde v minulosti hrával," povedal pre Šport Ľubomír Višňovský.

  Zvažuje arbitráž

  Ľubomír Višňovský možno požiada o arbitrážne konanie vo veci júnovej výmeny z klubu zámorskej NHL Anaheim Ducks do konkurenčného mužstva New York Islanders.

  Podľa 35-ročného beka aj hráčskej asociácie NHLPA totiž "káčeri" porušili klauzulu vo Višňovského zmluve, podľa ktorej ho počas prvých štyroch rokov platnosti kontraktu klub nemohol vymeniť bez jeho súhlasu, v piatom roku tak môže urobiť len do jedného z desiatich mužstiev podľa zoznamu od samotného hokejistu. Ducks ho k "ostrovanom" poslali aj napriek tomu, že od Višňovského nemali spomenutý zoznam.

  Problematická klauzula

  "V Anaheime si myslia, že klauzula o trejde s mojím súhlasom výmenou po odchode do Edmontonu padla, čo tvrdia aj vo vedení NHL. Iný názor má však hráčska asociácia NHLPA, a tak uvažujem o konaní na arbitrážnom súde. Nie je síce isté, či ho vyhrám, ale zhováral som sa o tom s mojím agentom Neillom Sheehym. Vraví, že na arbitráži by sme sa mohli dozvedieť, kto má pravdu. Šance sú podľa neho vyrovnané. Teraz záleží na mne, ako sa rozhodnem", dodal.

  "Bol by som prvý hokejista s takýmto problematickým bodom zmluvy, ktorý by sa obrátil na arbitrážny súd. Ak nakoniec v spore uspejem, opätovne by som sa stal hráčom Anaheimu. Ale po júnovej výmene by som tam pravdepodobne nezotrval a zrejme by som naozaj napísal zoznam desiatich klubov, v ktorých by som chcel hrať a kam by ma mohli poslať. Momentálne uvažujem, či do toho pôjdem, alebo sa na to vykašlem," uviedol pre denník Šport Ľubomír Višňovský, ktorý sa na novú sezónu pripravuje v Bratislave.

  sita

  Ďalšie novinky

  Futbalové MS Kataru a Rusku zrejme nevezmú, verdikt bude najskôr na jar

  Šéf súdnej komory etickej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joachim Eckert naznačil, že jeho verdikt bude limitovaný na jednotlivcov.

  Országh o odchode Čadu: Bol to pre mňa šok. Zaskočení sú aj hráči

  Hokejistov Slovana Bratislava povedie v sobotňajšom zápase KHL proti CSKA Moskva Vladimír Országh. Vedenie klubu hľadá nového trénera.

  Hlavné správy

  ZAHRANIČIE

  Spoplatnený obsahRusko chcú v Únii zastaviť cez systém Swift, chystá sa na to s Čínou

  Europoslanci vyzvali zablokovať ruským bankám prístup k medzinárodnému bankovému systému.

  KOMENTARE.SME.SK

  Cynická obluda: Posolstvo sankcií

  Vladimir Putin si to vysvetlil po svojom. Lacné vtipy na úrovni ich autora.

  AKTUALIZOVANÉ 11:45

  Škótsko odmietlo nezávislosť rozdielom desiatich percent

  Za nezávislé Škótsko hlasovalo menej než 45 percent voličov.

  ZAHRANIČIE

  Albánci si v Macedónsku vyhlásili republiku, vyhrážajú sa vojnou

  Republiku Iliridy chcú strážiť gardami, žiadajú federalizáciu.