Cibulková prehrala v 1. kole, Hantuchová ide ďalej

SITA|28. júl 2012 o 14:12

Daniela Hantuchová nastúpi v druhom kole proti Francúzke Alize Cornetovej, s ktorou vedie na zápasy 5:3.

LONDÝN. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na olympijskom turnaji v Londýne. Ako nasadená dvanástka podľahla prvýkrát v kariére Bulharke Cvetane Pironkovovej za 1:28 h v dvoch setoch 6:7 (4) a 2:6.

Wimbledonská semifinalistka z roku 2010 odplatila slovenskej jednotke prehru z OH 2008 v Pekingu, kde Cibulková postúpila do osemfinále a upravila vzájomnú bilanciu na 1:5.

Bulharka sa na začiatku zápasu po brejku v treťom geme ujala vedenia 2:1, no Cibulková potom získala štyri gemy v rade a za stavu 5:3 mala pri vlastnom podaní setbal. Bulharka však vyrovnala na 5:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. Za stavu 6:4 premenila hneď prvý setbal.

V druhom dejstve si Pironkovová po brejku vo štvrtom geme vybudovala náskok 4:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:2 využila pri podaní súperky v poradí druhý mečbal.

Dominika Cibulková po zápase: "Zo začiatku som hrala dobre, na kurt som prišla uvoľnená, hovorila som si, že nemám čo stratiť, keďže súperka hráva dobre na tráve. Aj lepšie začala, ja som hrala s ňou viac cez bekhend akoby som mala a ona ho má lepší. Problém bol aj v stabilite, na tráve sa mi neskutočne šmýkalo a ja som sa cítila ako koza na ľade."

Cibulková, ktorá pred necelým týždňom vyhrala turnaj WTA v kalifornskom Carlsbade, sa ešte predstaví v Londýne vo štvorhre po boku krajanky Daniely Hantuchovej.

Hantuchová vyradila Na Li

Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry po tom, ako úvodnom kole po kvalitnom bojovnom výkone vyradila desiatu nasadenú Číňanku Na Li v troch setoch 6:2, 3:6 a 6:3.

Zverenka talianskeho trénera Claudia Pistolesiho upravila vzájomnú bilanciu s vlaňajšou šampiónkou Roland Garros na 4:2.

V druhom kole nastúpi proti Francúzke Alize Cornetovej, s ktorou vedie na zápasy 5:3. Naposledy ju zdolala vo februári na tvrdom povrchu vo fedcupovom dueli v bratislavskom NTC.

Na Li sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, no Hantuchová získala v ďalších minútach šesť gemov v rade a prvý set sa stal jej korisťou. Bývalá svetová päťka mala vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania, kvalitne returnovala a robila oveľa menej nevynútených chýb.

V druhom sete Na Li spresnila hru, pridala na agresivite a po brejku v druhom geme ho získala vo svoj prospech. Rozhodujúci set však bol opäť v réžii Hantuchovej. Víťazka turnaja WTA v Pattayi na jeho začiatku síce nepremenila štyri brejkbaly, za stavu 3:2 však po skvelom returne prelomila podanie Na Li a šancu na cenný triumf už z rúk nepustila. Za stavu 5:3 premenila hneď prvý mečbal.

"Určite si veľmi cením toto víťazstvo," spokojne skonštatovala Daniela Hantuchová po zápase. "Znamená pre mňa veľmi veľa, je to olympiáda, niečo veľmi špecifické, takýto turnaj sa opakuje raz za štyri roky. Motivácia bola obrovská a som veľmi šťastná, že som vyhrala nad takou hráčkou hneď v prvom kole. Musela som hrať veľmi dobre, Na Li je veľmi skúsená, vie, ako zvládať takéto zápasy. V druhom sete začala hrať oveľa agresívnejšie, nie náhodou je v rebríčku tam, kde je, takéto zápasy si ťažko necháva ujsť. Podarilo sa mi ju v treťom sete brejknúť a dotiahnuť zápas do víťazstva."

Serena bez problémov

Serena Williamsová suverénne postúpila do 2. kola. V sobotňajšom zápase 1. kola na tráve wimbledonského All England Lawn Tennis and Croquet Clubu rovnako ako vo finále newyorských grandslamových US Open 2008 prekonala Srbku Jelenu Jankovičovú.

V dueli dvoch bývalých jednotiek svetového rebríčka WTA tentoraz zvíťazila na hlavnom dvorci za 61 minút suverénne 6:3, 6:1. Nastrieľala 8 es a 20 "winnerov" popri 11 nevynútených chybách.

Tridsaťročná mladšia zo známych sestier Williamsových je favoritkou na zisk zlata po tom, ako práve v tomto dejisku pred necelým mesiacom získala svoj piaty singlový titul z medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka a 14. vrcholný celkovo.

Pod piatimi kruhmi má na konte dve zlaté medaily vo štvorhre po boku Venus Williamsovej, a to zo Sydney 2000 a Pekingu 2008.

Pri svojej olympijskej premiére vo dvojhre Serena pred štyrmi rokmi v čínskej metropole nestačila vo štvrťfinále na Rusku Jelenu Dementievovú, neskoršiu celkovú víťazku. Medzi najlepšími 32 hráčkami na adrese SW19 Church Road si zmeria sily s inou "mladšou sestrou" - Poľkou Urszulou Radwanskou. Agnieszku Radwanskú zdolala vo finále Wimbeldonu 2012.

Štvorhra žien - 1. kolo:

Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-2) - Petra Cetkovská, Lucie Šafářová (ČR) 6:2, 6:3

Maria Kirilenková, Naďa Petrovová (Rus.-3) - Klaudia Jansová-Ignaciková, Alicja Rosolská (Poľ.) 6:7 (5), 6:3, 6:2

Angelique Kerberová, Sabine Lisická (Nem.-5) - Laura Robsonová, Heather Watsonová (V. Brit.) 1:6, 6:4, 6:3

Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-6) - Jarmila Gajdošová, Anastasia Rodionovová (Aus.) 6:1, 6:4

Nuria Llagosterová-Vivesová, María José Martínezová-Sánchezová (Šp.-8) - Casey Dellacquová, Samantha Stosurová (Aus.) 6:1, 6:1

Čchuang Čchia-ťüng, Chsieh Su-wej (Taiw.) - Rušmi Čakravárthíová, Sania Mirzová (India) 6:1, 3:6, 6:1

Šuaj Pcheng, Ťie Čeng (Čína) - Alizé Cornetová, Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:1, 6:7 (3), 6:3

Jaroslava Švedovová, Galina Voskobojevová (Kaz.) - Stéphanie Duboisová, Aleksandra Wozniaková (Kan.) 6:2, 6:0

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Cibulková prehrala v 1. kole, Hantuchová ide ďalej