Maďarskí hádzanári vyhrali nad Islandom po dvojnásobnom predĺžení

TASR|8. aug 2012 o 14:48

Francúzi zdolali Španielov gólom z poslednej sekundy, v závere o svojom postupe rozhodli aj Švédi.

LONDÝN. Hádzanári Maďarska sa stali prvými semifinalistami olympijského turnaja v Londýne.

V stredajšom štvrťfinále zvíťazili v mimoriadne dramatickom zápase s obhajcami striebra spred štyroch rokov v Pekingu Islanďanmi až po dvojnásobnom predĺžení 34:33.

Islanďania si pritom mohli zaistiť postup už v riadnom hracom čase. V záverečných sekundách za stavu 27:26 hádzal sedmičku Snorri Steinn Gudjonsson, no maďarský brankár Nándor Fazekas jeho pokus chytil a z následného protiútoku dve sekundy pred koncom vyrovnal Máté Lékai.

Prvé predĺženie sa skončilo remízou 30:30, no v druhom sa Maďari dostali do tesného vedenia a už ho z rúk nepustili. Najlepším strelcom duelu bol s deviatimi gólmi László Nagy.

Maďarsko postúpilo zo základnej skupiny až po poslednom zápase, keď predtým trikrát prehralo a v semifinále sa stretne s víťazom duelu medzi Švédskom a Dánskom. Islandskú víťaznú šnúru prerušila až štvrťfinálová prehra.

Druhým semifinalistom sa stalo Francúzsko, ktoré gólom v poslednej sekunde zdolalo Španielsko 23:22. "Les Bleus" tak stále smeruje za obhajobou pekinského zlata.

O postupe úradujúcich majstrov sveta rozhodol v nesmierne dramatickej koncovke strelou v poslednej sekunde ich najlepší strelec v zápase so 7 gólmi William Accambrye.

V treťom štvrťfinále vyhrali Švédi nad trojnásobnými majstrami Európy Dánmi 24:22 a v semifinále sa stretnú s Maďarmi.

Štvrťfinále:

Island - Maďarsko 33:34 po dvojnásobnom predĺžení (30:30, 27:27, 12:16)

Španielsko - Francúzsko 22:23 (12:9)

Švédsko - Dánsko 24:22 (11:9)

Chorvátsko - Tunisko 25:23 (11:12)

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Maďarskí hádzanári vyhrali nad Islandom po dvojnásobnom predĺžení