Basketbalisti USA sa vo finále stretnú so Španielmi

TASR|10. aug 2012 o 20:08

Reprezentanti Španielska zvíťazili nad Ruskom 67:59, Američania zdolali Argentínu 109:83.

LONDÝN. Majstri Európy Španieli potvrdili v prvom semifinále olympijského turnaja basketbalistov v Londýne úlohu mierneho favorita a po zlepšenom výkone v druhej časti stretnutia zdolali Rusko 67:59.

Tak ako pred štyrmi rokmi v Pekingu si tak zahrajú v zápase o zlato.

Reprezentanti Ruska sa v úvodných dvoch štvrtinách prezentovali skvelou obranou a tímu z Pyrenejského polostrova dovolili nastrieľať do polčasovej prestávky iba 20 bodov.

Španieli ale zapli na vyššie obrátky a skóre otočili v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 26:15. V závere si už náskok nenechali vziať.

Španieli tak súperovi odplatili prehru 74:77 zo základnej skupiny a Rusi naďalej čakajú na svoju ďalšiu basketbalovú medailu, naposledy cenný kov získali v roku 1988.

Najlepším strelcom v drese víťazného tímu bol Pau Gasol z Los Angeles Lakers so 16 bodmi.

V druhom semifinále zdolali basketbalisti Spojených štátov amerických výber Argentíny 109:83 (47:40).

Obhajcovia zlata spred štyroch rokov z OH v Pekingu Američania si "zopakujú" finálovú účasť rovnako ako ich sobotňajší súper z Pyrenejského polostrova.

Zverenci trénera Michaela Krzyzewského počas celého priebehu semifinálového zápasu dominovali a postupne zvyšovali svoj náskok.

Finále je na programe v nedeľu 12. auguste o 16.00 SELČ.

Semifinále:

Argentína - USA 83:109 (19:24, 21:23, 17:27, 26:35)

Najviac bodov: M. Ginobili 18, Scola a Delfino po 15 - K. Durant 19, LeBron James a C. Anthony po 18

Španielsko - Rusko 67:59 (9:12, 11:19, 26:15, 21:13)

Najviac bodov: P. Gasol 16, Calderón 14, Fernández 11 - Kaun 14, Ponkrašov a Kirilenko po 10

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Basketbalisti USA sa vo finále stretnú so Španielmi