Šatan rozhodol v nájazdoch o výhre 3:2 nad Kazaňou

(Autor: SITA)
TASR|15. okt 2012 o 16:11

Bratislavský Slovan sa predstavil na štadióne dvojnásobného držiteľa Gagarinovho pohára AK Bars Kazaň.

MOSKVA. Hokejisti Slovana Bratislava odohrali tretí duel zo štvorzápasového programu na klziskách súperov. Nad Kazaňou vyhrávali ešte v 57. minúte 2:1, vyrovnávajúci gól však strelil Obuchov. V samostatných nájazdoch však lepšie mierili slovanisti, pričom Miroslav Šatan sa presadil až dvakrát a rozhodol o víťazstve slovenského tímu.

V sobotu prehrali slovanisti na ľade šampióna KHL z roku 2011 Salavat Julajev Ufa 2:3 po nájazdoch. Vo štvrtkovom stretnutí vyhrali na ľade tímu Neftechimik Nižnekamsk 5:4, rovnako po samostatných nájazdoch.

Bratislavský tím má po pondelku na konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 6. miesto.

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v stredu 17. októbra o 17.00 h SELČ na ľade Severstaľu Čerepovec.

Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg vyhrali v pondelňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Atlantom Mytišči 1:0, pri jedinom góle zápasu asistoval vo vlastnom oslabení slovenský obranca Branislav Mezei.

Bod za gólovú prihrávku si pripísal aj kapitán Spartaka Moskva Branko Radivojevič, ale jeho tím prehral na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 3:6. Ďalší moskovský celok CSKA uspel v Ufe 4:1, ale slovenský gólman Rastislav Staňa nefiguroval na súpiske.

V prvom pondelňajšom dueli vyhral Avangard Omsk doma nad tímom trénera Júliusa Šuplera Donbass Doneck 2:1. V drese Omsku patril s tromi streleckými pokusmi k najaktívnejším hráčom slovenský útočník Tomáš Záborský.

Ak Bars Kazaň - Slovan 2:3 po sam. nájazdoch

(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Immonen (Pesonen), 57. Obuchov (Pesonen, Immonen) - 10. Daňo (Bakoš, Šťastný), 40. Štajnoch (Sekera, Ölvecký), rozh. nájazd Šatan. Rozhodovali: Bukin, Buturlin - Sazonov, Morozov. Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 4890 divákov.

AK Bars Kazaň: Garipov - Nikulin, Kornejev, Kuljaš, Medvedev, Zacharčuk, Jemelin, Jarullin - Morozov, Kapanen, Abdullin - Skačkov, Tereščenko, Lukojanov - Obuchov, Immonen, Pesonen - Golubev, Bodrov, Lahti - Tkačev

Slovan Bratislava: Janus - Višňovský, Boumedienne, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg Kytnár, Hudáček - Bartovič, Ölvecký, Miklík - Daňo, Šťastný, Bakoš - Mikúš

Slovan začal v spolovice zaplnenej Tatnefť Aréne nebojácne a už po 101 sekundách sa snažil prekvapiť domáceho gólmana Ölvecký otočkou spoza bránky. Na druhej strane musel Janus zasahovať najmä po akciách formácie s fínskym centrom Immonenom.

Hostia dostali na konci 4. minúty možnosť presilovej hry, bránku súpera však takmer neohrozili. V polovici úvodného dejstva sa už ale Slovan tešil z prvého gólu, keď vydarenú akciu mladíkov zakončil po ideálnej prihrávke Šťastného strelou z prvej Daňo.

Bars sa po inkasovaní naďalej nevedel dostať do tempa, na nohy mu však pomohli hostia zbytočnou chybou pri vlastnej početnej výhode - Tabaček netrafil puk na útočnej modrej čiare, do brejku sa dostal Fín Pesonen a hoci sa jeho pokus odrazil od pravej žŕdky Janusovej bránky, na 1:1 ho bez problémov dorazil do siete jeho krajan Immonen.

Na začiatku druhej tretiny hostia bez ujmy prežili oslabenie pri vylúčení Šatana, po ňom však pred Janusom pohrozil Bodrov.

Na oboch stranách dominovala v tejto fáze duelu defenzíva a tak sa veľkých šancí nerodilo veľa. V 32. minúte sa však do jednej dostal osamotený Morozov v presilovke Kazane - obišiel aj Janusa, ktorý sa mu snažil zmenšiť strelecký uhol, puk poslal pred prázdnu bránku, ale tam nebol nik z jeho spoluhráčov.

Slovan sa dostal druhýkrát do vedenia v úplnom závere druhej časti, keď bleskovo využil vylúčenia Kuljaša delovkou Štajnocha od modrej čiary päť sekúnd pred sirénou. Puk prekĺzol gólmanovi Garipovovi pomedzi betóny.

Tretiu tretinu začali domáci veľkým náporom a po chybe Švarného sa rútil sám na Janusa Tereščenko, jeho strela ale skončila tesne vedľa bránky. Slovan viackrát držal nad vodou opäť výborný gólman Janus, ktorý zatiahol "roletu" aj pri vylúčení Bartoviča. Jeho lapačku neprestrelil ani Nikulin tvrdou strelou od modrej.

V 48. minúte musel ľad na nosidlách opustiť domáci Abdullin, ktorý si po strete so Šťastným pravdepodobne vážnejšie poranil ľavé koleno. Osem minút pred treťou sirénou putoval na trestnú lavicu druhýkrát za sebou Bartovič a hoci sa Bars nasťahoval do útočného pásma, chýbala mu presnejšia koncovka.

V oslabení dokonca mohol na druhej strane udrieť gólovo Šatan, ktorý vystihol prihrávku gólmana Garipova, ale z tesnej blízkosti ho už nedokázal prekonať. Kazaň sa napokon dočkala v 57. minúte, keď perfektnú kombináciu severských "dvojičiek" Pesonena s Immonenom zakončil gólom na 2:2 Obuchov.

Slovan ešte v závere nevyužil presilovku a tak tretíkrát za sebou na súperovom ľade v riadnom čase remizoval.

V predĺžení hostia ustáli aj štvorminútové oslabenie pri vylúčení Bartoviča a rozhodovali až nájazdy, v ktorých sa za Slovan dvakrát gólovo presadil Šatan a zabezpečil Slovanu cenný triumf.

Valerij Belov, tréner Kazane: "Poviem to stručne: Hrať treba od začiatku zápasu a nie iba v tretej tretine. Tento problém sme mali na začiatku sezóny a teraz sa opäť objavil. Budeme na tom pracovať."

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Boli sme svedkami fyzicky náročného hokeja v podaní oboch tímov. My sme mali veľa vylúčených hráčov a preto sa nám ťažko darilo držať tempo hry. V týchto herných situáciách bolo dôležité, že sme to ustáli. Som smutný z toho, že sa nám v závere nepodarilo udržať víťazstvo a inkasovali sme. Na druhej strane sme boli efektívnejší v realizácii nájazdov."

Ďalšie výsledky:

Avangard Omsk - Donbass Doneck 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 17. Perežogin, 31. S. Kosticyn - 55. Fedotenko

Avtomobilist Jekaterinburg - Atlant Mytišči 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 48. Malychin (MEZEI)

Barys Astana - Dinamo Riga 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)

Góly: 36. Antropov, 45. Rudenko, 47. Boyd, 49. Bochenski, 52. Upper

Metallurg Magnitogorsk - Torpedo Nižnyj Novgorod 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 8. Lisin, 25. Zuccarello, 29. Malkin - 20. Potapov, 60. Varnakov

Salavat Julajev Ufa - CSKA Moskva 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Svitov - 11. Grigorenko, 38. Radulov, 39. Marčenko, 60. Sergejev

Jugra Chanty-Mansijsk - Spartak Moskva 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Góly: 15. But, 26. Bočarov, 29. Skorochodov, 34. Skorochodov, 48. Demagin, 50. Sitnikov - 12. Michailov (RADIVOJEVIČ), 23. Nikoncev, 58. Gubin

Traktor Čeľabinsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Karpov, 53. Bulis - 6. Galimov, 21. Plotnikov, rozh. nájazd Kručinin

Neftechimik Nižnekamsk - HC Lev Praha 3:2 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 22. Jakupov, 40. Polygalov, rozh. nájazd Koukal - 30. Novotný, 51. HOSSA (CHÁRA, MIKÚŠ)

Severstaľ Čerepovec - Viťaz Čechov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 31. Andersen - 27. Koroljuk, 55. Koroljov, 60. Timkin

SKA Petrohrad - Metallurg Novokuzneck 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Góly: 37. Thoresen, 41. Průcha, 44. Martensson, 47. Semjonov - 14. Robitaille, 25. Nazarov

Domov»Hokej»KHL»Šatan rozhodol v nájazdoch o výhre 3:2 nad Kazaňou