To bol zápas, žasne Anglicko. Chelsea zdolala United 5:4

Welbeck v súboji s Azpilicuetom.
Welbeck v súboji s Azpilicuetom. (Autor: SITA/AP)
Andrej Sarvaš|31. okt 2012 o 22:55

Nadstavený čas už vypršal, keď Chelsea vyrovnala svojou druhou premenenou penaltou. V predĺžení prestrelka pokračovala.

BRATISLAVA. Chelsea FC sa vo štvrtom kole anglického ligového pohára pomstila Manchestru United za víkendovú prehru v lige.

Na Stamford Bridge to však dlho na úspech domácich nevyzeralo a v stretnutí len doťahovali.

Najprv po vedúcom góle Giggsa vyrovnal z penalty David Luiz, neskôr na zásah Hernándeza odpovedal Cahill.

Tretí gól United, ktorý strelil Nani sa už zdal byť víťazný, no v posledných sekundách zápasu odpískal rozhodca druhú penaltu pre Chelsea a Hazard ju premenil.

Rozhodla mladíkova chyba

V predĺžení potom využil zaváhanie obrany červených diablov Sturridge a z rýchleho protiútoku zvýšil už na 5:3 Ramires.

Minútu pred koncom riadneho času predĺženia ešte zdramatizoval zápas premenou penaltou Giggs, ale vyrovnať sa hosťom už nepodarilo.

Obe mužstva nenastúpili v najsilnejších zostavách, no na svoje opory sa chcel jednoznačne menej spoliehať Sir Alex Ferguson.

Mladá a neskúsená obrana však nedokázala nahradiť hráčov ako Ferdinand, Evans či Carrick.

Rozhodujúci víťazný gól Chelsea navyše padol po hrúbke Wootona, ktorý nahral Sturridgeovi do čistej príležitosti.

Mata je nezastaviteľný

Tréner domácich Di Matteo poslal na trávnik v priebehu zápasu aj hviezdy Oscara a Hazarda, jeho náprotivok stavil len na mladých - striedali Powell, Tunnicliffe a Macheda.

V mužstve Chelsea opäť najviac vynikal skvelý Mata, momentálne zrejme najlepší hráč na Ostrovoch.

V ďalších zápasoch prehral Liverpool so Swansea 1:3.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil aj na trávniku Norwichu, ktorý porazil štvrtý tím Premier League Tottenham 2:1.