Slovan i futbal utrpeli knokaut

Svetlice boli neškodné, efekt zbrane hromadného ničenia priniesli až následné dymovnice.
Svetlice boli neškodné, efekt zbrane hromadného ničenia priniesli až následné dymovnice. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič|4. nov 2012 o 17:15

Márnosť nad márnosť. Na sychravých Pasienkoch nič pozitívne, len prehĺbená dezilúzia. Fanúšikovia Slovana nadávali, že ich hráči nechceli vyhrať. Trnavčania boli takticky šikovnejší aj bojovnejší.

BRATISLAVA. Ľudí to už prestáva baviť. Celý týždeň nafúknutá publicita, ako si neslobodno nechať ujsť derby s úžasnou tradíciou, podopretá nezmyslami, ako tam nebudú chýbať ani hokejisti Slovana, ktorí už dávno pred výkopom boli na ceste do Prahy.

Na trávniku však čakala jediná istota. Že aj v tej hŕstke takzvaných fanúšikov sa určite nájde sabotér, ktorý otrávi zvyšok futbalových veriacich. Doslovne.

Sírový dym, ktorý zamoril štadión v 64. minúte, nemal nič spoločné so zábavnou pyrotechnikou. Účinnosťou pripomínal kus vojenského arzenálu.

Veterán Karhan to nezažil

„Niečo podobné som ešte nezažil,“ povedal najskúsenejší hráč na ihrisku Miroslav Karhan.

„My na trávniku sme vychladli, stvrdli. Nič príjemné, možno nás mohol poslať rozhodca do tunela. Prerušenie zápasu pomohlo skôr nám, slovanistov pribrzdilo v tlaku, ktorý potrebovali na vyrovnávajúci gól.“

V hľadisku na Pasienkoch nechýbal ani šéf komisie rozhodcov Dušan Krchňák.

„Rozhodca Vnuk postupoval presne podľa pravidiel, ktoré mu ukladajú využiť všetky možnosti, aby sa zápas dohral. Otázkou je, či nemal hráčov poslať do kabín, čo je však v podmienkach štadióna na Pasienkoch ďalšie zdržanie.“

Krchňák tvrdí, že osemnásťminútové prerušenie nebol problém. Ak by však po opätovnom začiatku hry dopadla na plochu ďalšia dymovnica, bol by to dôvod na ukončenie zápasu.

„Maximum čakacej lehoty je 60 minút. Týka sa však výpadkov elektriny, čo nezavinil ľudský faktor. Pripúšťam, že usporiadatelia mali lepšie komunikovať s rozhodcami. Diváci nemali informácie o ničom. Časomer na tabuli bežal ďalej. Dalo sa to vyriešiť jednoducho – komunikáciou,“ dodal Krchňák.

Gašparíkova symbolika 33

O výsledku rozhodol tridsaťročný útočník Spartaka Michal Gašparík. Hráč s číslom 33 symbolicky ukončil 33­ zápasovú domácu sériu Slovana bez prehry ľavačkou.

„Dymová pauza jednoznačne viac prospela domácim ako nám. Dokázali sa opäť nadýchnuť a útočili. Dovtedy sme boli mierne lepším mužstvom my,“ myslí si Gašparík.

Jeho spoluhráč Karhan mal teda opačný názor, no dôležitejší sa ukázal jeho polčasový príhovor v kabíne.

„Odkedy som sa vrátil do Trnavy, ešte nikdy som tak nezvýšil hlas. Vyčítal som chalanom, ako hazardovali so šancami, ktoré sme neskutočne premrhali v prvom polčase. Namiesto dôrazného zakončenie si to komplikovali pätičkami, ako keby boli Brazílčania. Vytočilo ma to.“

Lúčili sa ako bývalí

Tréner Slovana Samuel Slovák bol po zápase logicky dosť zlomený. Nezabudol najprv zagratulovať trnavskému kolegovi.

„Trnava nás nepustila do zápasu, nebolo nám súdené dať gól. Zápas sme si prehrali v osobných súbojoch bez nasadenia.“

To posledné si dobre všimli a zapamätali ich fanúšikovia, ktorí sa pri odchode dušovali, že sú už len bývalí.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»Slovan i futbal utrpeli knokaut