Mladí Američania a Rusi postúpili do semifinále

Američania si proti Slovákom a Čechom schuti zastrieľali a v dvoch zápasoch dali 16 gólov. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. jan 2013 o 12:32

Českí hokejisti utŕžili od Američanov debakel 0:7, favorizovaní Rusi prešli cez Švajčiarov až po nájazdoch.

UFA. Hokejisti Spojených štátov amerických a domáceho Ruska v stredu skompletizovali semifinálovú štvoricu na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Ufe.

Mladí Američania zvíťazili vo štvrťfinále nad rovesníkmi z Česka jednoznačne 7:0, keď až päť gólov dosiahli v presilovkách. V semifinále sa stretnú s Kanaďanmi.

Rusi potrebovali na prienik medzi kvarteto najlepších tímov až samostatné nájazdy.

Švajčiari viedli nad Ruskom 3:2 ešte dve minúty pred koncom III. tretiny, ale Kučerov v 59. min vyrovnal a ten istý hráč v piatej sérii nájazdov posunul ruský tím do semifinále. V ňom Rusko nastúpi proti Švédsku

V skupine o záchranu v stredu triumfovali hokejisti Fínska nad Nemeckom vysoko 8:0 a zachránili medzi elitou.

Po vyrovnanom priebehu Fíni strelili v záverečnej tretine päť gólov a zlomili odpor súpera.

Slovensko zápas s Lotyšskom, po ktorom sa môže definitívne zachrániť medzi elitou, odohrá vo štvrtok 3. januára o 12.00 SEČ.

Výsledky:

Česko - USA 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)

Góly: 12., 21. a 40. Gaudreau, 29. a 33. Barber, 22. Hartman, 45. J. T. Miller

Rusko - Švajčiarsko 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Chochľačov, 30. Grigorenko, 59. Kučerov, rozhodujúci sam. nájazd Kučerov - 11. Bertschy, 33. Ness, 49. Andrighetto

Skupina o záchranu:

Fínsko - Nemecko 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Góly: 17. Lehkonen (Nykopp, Lamberg), 28. Markus Granlund (Teravainen, Salomäki), 35. Barkov (Armia), 41. Salomäki (Teravainen, Markus Granlund), 45. Pokka (Lehkonen, Nykopp), 57. Barkov (Armia, Vainio), 57. Pokka (Teravainen, Markus Granlund), 59. Armia (Ristolainen, Markus Granlund)