Slovan Malkina neubránil, ale vyhral

Višňovský a Malkin.
Višňovský a Malkin. (Autor: TASR)
Tomáš Prokop|6. jan 2013 o 17:02

Ani tri body najlepšieho hokejistu súčasnosti nestačili Magnitogorsku na výhru, keď prehral so Slovanom Bratislava 3:4 po samostatných nájazdoch.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana zaskočili po Petrohrade, Jaroslavli či Omsku doma aj ďalšieho favorita, keď zdolali silný Metallurg Magnitogorsk.

Slovanisti začali skvelým úvodom a dve tretiny držali stav 2:0. Takmer štyridsať minút bránili skvelé kľučky Jevgenija Malkina a jeho spoluhráčov. Na konci druhej tretiny však Magnitogorsk za dvanásť sekúnd vyrovnal. Najlepší hokejista súčasnosti prvý gól strelil a na druhý prihrával.

„Bol to úžasný zápas, cítil som sa akokeby sme hrali proti Barcelone. Pomohlo nám, že sme sa poriadne namotivovali. Pred zápasom nikto nečakal, že získame čo i len bod,“ povedal trojbodý Libor Hudáček, ktorý strelil v tretej tretine gól na 3:2.

Elitný útok hostí však opäť vyrovnal a zápas rozhodli až nájazdy, ktoré dvoma peknými strelami rozhodol Mário Bližňák. Slovan opäť podržal výborný Jaroslav Janus, ktorý pochytal 35 striel a chytil tri zo štyroch nájazdov.

Emotívny záver doplnila rozlúčka Ľubomíra Višňovského s Andrejom Sekerom, ktorí zhodili medzi divákov takmer celú výstroj. „Hrať s podobnými hráčmi bola pre mňa česť, teraz je to veľmi emotívne hodnotiť,“ dodal Hudáček.

Dojatý Višňovský medzi novinármi priznal, že jeho odchod do NHL nemusí byť definitívny. „Dostal som od Slovana ponuku a zvažujem ju,“ dodal skúsený obranca, ktorý patrí v zámorí New Yorku Islanders.

Slovan Bratislava - Metalurg Magnitogorsk 4:3 (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0) po predĺžení a samostatných nájazdoch

Góly: 10. Bartovič (Hudáček, Lipiansky), 16. Hudáček (Bartovič, Lipiansky), 45. Hudáček (Lipiansky, Sersen) - 40. Malkin (Moziakin, Kuľomin), 40. Moziakin (Kuľomin, Malkin), 49. Moziakin (Malkin, Kuľomin)

Víťazný nájazd: Bližňák

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sekera, Sersen, V. Mihálik, Švarný, Trška - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Lipiansky, L. Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Bakoš - Kudrna, Preisinger, Ölvecký

Magnitogorsk: Ahonen - Mišarin, Antipin, Gončar, Chabarov, Bondarev, Bernackij, Antonovskij - Moziakin, Malkin, Kuľomin - Platonov, R. O´Reilly, Zuccarello Aasen - Kazionov, Hodgman, Potechin - Lisin, Jakubov, Edunov