Pozor, útočí Gáboríkova päťka. Takto vyšachovala Toronto

Marián Gáborík pri záverečnom vyhlasovaní hviezd v Madison Square Garden potešil mladú fanúšičku a venoval jej puk. (Autor: SITA/AP)
Marek Bažík|27. jan 2013 o 11:39

Je úžasné, čo jeden tím dokáže stihnúť za 20 minút, keď hrá so srdcom, napísali o sobotňajšej hre Rangers na blogu Blueshirt Banter.

NEW YORK. Čo sa stane, keď pospájate svojich najlepších hráčov do jedného útoku? John Tortorella, tréner New Yorku Rangers, to po prehrách v oboch úvodných zápasoch skúsil.

Oslabil síce zvyšné formácie, ale dostal jeden superútok, ktorý mu vyhral dva z posledných troch zápasov.

Aby jeho silu ešte zvýšil, v sobotu proti Torontu (5:2) k nemu pravidelne posielal aj elitných obrancov.

Výsledok? Pätica Staal - Del Zotto, Nash - Richards - Gáborík vyrobila tri gólové akcie a celkovo nazbierala 12 kanadských bodov.

Najkrajší gól - v 48. minúte za stavu 1:2 - ukázal, ako dobre si hráči rozumejú: Jazdci získali v obrannom pásme puk a útočník Brad Richards ho stihol ešte rýchlo posunúť Gáboríkovi, kým nedostal hit pri mantineli.

Namiesto ležiaceho Richardsa so Slovákovom vyštartovali zadáci a po osi Gáborík - Del Zotto - Staal dokonale vyšachovali defenzívu Toronta. „Keď potrebujete útočiť, pošlite vpred všetkých,“ komentovali akciu v americkej televízii.

Gáborík, ktorý v stretnutí bodoval celkom štyrikrát, pri záverečnom vyhlasovaní hviezd zápasu v Madison Square Garden potešil mladú fanúšičku v drese s jeho menom a venoval jej puk.