Slovenská 21-tka zdolala silné Švajčiarsko

Hlavný tréner Slovenska 21 Ivan Galád.
Hlavný tréner Slovenska 21 Ivan Galád. (Autor: SITA)
SITA|6. feb 2013 o 22:43

V prvom polčase zahodili naši hráči penaltu, no v druhom rozhodol o výhre Karol Mészáros.

VALENCIA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v stredajšom prípravnom medzištátnom stretnutí nad rovesníkmi zo Švajčiarska 1:0.

O jediný gól stretnutia sa na štadióne španielskeho Villarealu postaral v 68. min Karol Mészáros.

Tímy v úvodnom dejstve dobre "strážili" ofenzívnych hráčov súpera, Slováci však v 8. min nevyužili ponúknutú výhodu pokutového kopu.

V druhom polčase slovenskí mladíci častejšie útočili, čo sa pozitívne premietlo do výsledku proti tímu, ktorého kostru tvoria majstri sveta 2009 v kategórii do 17 rokov.

Pomer rohových kopov pritom bol 8:6 v prospech Švajčiarov. Rozhodca Estrada Fernández zo Španielska napomenul žltou kartou šiestich hráčov, z toho štyroch Švajčiarov.

Zverenci Ivana Galáda zaznamenali vo svojom treťom zápasovom vystúpení v tomto kalendárnom roku prvé víťazstvo. V januári dvakrát remizovali s portugalskou "dvadsiatkou" (0:0, 1:1).

Švajčiarsko - Slovensko 0:1 (0:0)

Gól: 68. K. Mészáros, rozhodoval: Estrada Fernández (Šp.), hralo sa vo Valencii (Šp.)

Zostavy:

Švajčiarsko "21": Brecher - Widmer, Benito, Djimsiti, Ajeti - Kryeziu, Buff, Ben Khalifa, Brahimi - Drmič, Kasami. Tréner Pierluigi Tami.

Slovensko "21": P. Le Giang - Lobotka, D. Hudák, Ambra, Mazáň - Hrošovský, Paur - K. Mészáros, Škvarka, Vojtuš (46. Lalkovič) - Schranz (46. Oršula)