Arsenal vyhral 2:0, ale postúpil Bayern

Tomáš Rosický (vpravo) v súboji s Luizom Gustavom z Bayernu Mníchov.
Tomáš Rosický (vpravo) v súboji s Luizom Gustavom z Bayernu Mníchov. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. mar 2013 o 21:34

Futbalisti Bayernu Mníchov a FC Málaga sa stali poslednými účastníkmi štvrťfinále Ligy majstrov 2012/2013.

BRATISLAVA. Bayern vyradil na ceste medzi elitnú osmičku Ligy majstrov Arsenal Londýn napriek prehre v domácej odvete 0:2, španielsky zástupca po domácom víťazstve 2:0 zastavil portugalský tím FC Porto.

Žreb štvrťfinále Ligy majstrov sa uskutoční v piatok 15. marca v Nyone aj za účasti troch španielskych klubov.

Arsenal vyhrával od 3. minúty

V mníchovskej aréne mali Londýnčania rýchly nástup. Už v 3. minúte strieľaný center Thea Walcotta z piatich metrov poslal do siete Francúz Olivier Giroud - 0:1.

• FC Málaga (Šp.)

Domáci v ďalších minútach kontrolovali hru a hostí v prvom polčase už k ničomu nepustili. Ani domáci však v ofenzíve nežiarili a zmohli sa len na strelecké pokusy. Po rohovom kope mieril prudko nad Gustavo, Arjen Robben zasa vedľa žrde a pri dvoch Kroosových pokusoch bol Lukasz Fabianski namieste.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, pretože Bayern držal súpera na uzde a ten narážal do sformovanej defenzívy. Domáci sa snažili vyrovnať, ale v ofenzíve im chýbala ľahkosť a nápady.

Naopak, v 86. minúte si na center z pravej strany vyskočil najlepšie Laurent Koscielny a hoci tiesnený zvýšil hlavou pre hostí na 2:0. V tom momente Arsenal ožil, ale Bayern si už postup nenechal vo finiši vziať.

Tretí španielsky tím

V Málage patrili úvodné minúty Portu, ktorí lepšie kombinovali, ale v záverečnej fáze sa nevedeli presadiť.

Na strelecké pokusy Danila a Stevena Defoura odpovedal v 35. minúte Portugalčan Antunes, ktorého strelu spoza šestnástky vytlačil Helton zo šibenice.

O päť minút neskôr urobil hlavný arbiter diskutabilný verdikt, keď zrejme neuznal regulárny gól Saviolovi.

V 43. minúte však dal gól Isco a jeho strela skončila v hornom rohu pri vzdialenejšej žrdi - 1:0. Pre Isca to bol tretí gól v šiestom zápase.

V 49. minúte dostal červenú kartu stredopoliar Porta Defour a domáci využili početnú prevahu v 77. minúte. Po rohovom kope si najvyššie vyskočil striedajúci Roque Santa Cruz a po necelých troch minútach na hracej ploche hlavou rozhodol o postupe - 2:0. V ďalších minútach už domáci kontrolovali postupovú atmosféru.

Sumáre odviet osemfinále LM 2012/2013:

Bayern Mníchov (Nem.) - FC Arsenal (Angl.) 0:2 (0:1) - prvý zápas: 3:1, do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov

Góly: 3. Giroud, 86. Koscielny, rozhodoval: Královec (ČR)

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Javi Martínez, Luiz Gustavo - Th. Müller, Kroos (81. Tymoščuk), Robben - Mandžukič (73. M. Gómez)

Arsenal: Fabianski - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosický, Ramsey (72. Gervinho) - Walcott (72. Oxlade-Chamberlain), Giroud, Santi Cazorla

FC Málaga (Šp.) - FC Porto (Portug.) 2:0 (1:0) - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil FC Málaga

Góly: 43. Isco, 77. R. Santa Cruz, ČK: 49. Defour (Porto) za faul po druhej ŽK, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Málaga: Willy Caballero - Jesús Gámez, Demichelis, Weligton, Antunes - Toulalan, Iturra - Joaquín Sánchez (88. Camacho), Júlio Baptista (74. R. Santa Cruz), Isco - Saviola (78. Piazón)

FC Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro (70. Atsu) - Joao Moutinho (46. James Rodríguez), Fernando, Lucho González - S. Varela (58. Maicon), Jackson Martínez, Defour