Neapol prerušil sériu bez výhry, Janov prehral s Fiorentinou 2:3

Edinson Cavani
Edinson Cavani (Autor: SITA/AP)
TASR|17. mar 2013 o 14:32

V prvom nedeľňajšom zápase 29. kola talianskej futbalovej Serie A medzi Sienou a Cagliari sa zrodila bezgólová remíza.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol sa po viac ako mesiaci opäť radovali z víťazstva v súťažnom stretnutí. V 29. kole talianskej Serie A zdolali Atalantu Bergamo 3:2 a prerušili tak päťzápasovú sériu bez trojbodového zisku.

Slovenský reprezentant Marek Hamšík odohral v nedeľu celý duel.

Veľa dôvodov na radosť nemal Hamšíkov krajan Juraj Kucka. Jeho FC Janov podľahol Fiorentine 2:3. Pod nešťastnú prehru sa podpísal obranca Mattia Cassani, ktorý si v 77. minúte zrazil loptu do vlastnej bránky a tento gól sa neskôr ukázal ako rozhodujúci.

Futbalisti AC Miláno zdolali na domácej pôde Palermo 2:0 najmä zásluhou útočníka Maria Balotelliho. Taliansky reprezentant zaznamenal oba góly, keď v 9. minúte po premenenej penalte poslal svoj tím do vedenia a v 66. minúte poistil víťazstvo druhým presným zásahom.

V prvom nedeľňajšom zápase medzi Sienou a Cagliari sa zrodila bezgólová remíza. Večerný duel medzi Sampdoriou Janov a Interom Miláno odložili pre nepriaznivé počasie.

Výsledky - 29. kolo:

Siena - Cagliari 0:0

AC Miláno - US Palermo 2:0 (1:0)

Góly: 9. a 66. Balotelli (prvý z 11 m)

Fiorentina - FC Janov 3:2 (1:0)

Góly: 33. Aquilani, 62. Cuadrado, 77. Cassani (vl.) - 58. Portanova, 69. Antonelli, ČK: 75. Bertolacci (Janov)

/za hostí Kucka celý zápas/

SSC Neapol - Atalanta Bergamo 3:2 (1:1)

Góly: 4. a 65. Cavani (prvý z 11 m), 81. Pandev - 31. Cannavaro (vl.), 73. Denis

/za domácich Hamšík celý zápas/

Pascara Delfino - Chievo Verona 0:2 (0:0)

Góly: 88. Stoian, 90.+2 Thereau

/za hostí P. Farkaš iba na lavičke náhradníkov/

AS Rím - Parma 2:0 (1:0)

Góly: 7. Lamela, 70. Totti

FC Turín - Lazio Rím 1:0 (0:0)

Gól: 82. Jonathas, ČK: 16. Ciani (Lazio)

Zápas Sampdoria Janov - Inter Miláno odložili pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

Domov»Futbal»Taliansko»Neapol prerušil sériu bez výhry, Janov prehral s Fiorentinou 2:3