Martin vyrovnal v súboji o extraligu na 1:1

(Autor: TASR)
TASR|20. mar 2013 o 20:36

V druhom zápase baráže o Tipsport extraligu vyhrali hokejisti MHC Mountfield Martin nad Bemaco HC 46 Bardejov 4:3.

MARTIN. V druhom zápase baráže o Tipsport extraligu vyhrali hokejisti MHC Mountfield Martin nad Bemaco HC 46 Bardejov 4:3 a vyrovnali stav série, hranej na štyri víťazstvá, na 1:1.

MHC Mountfield Martin - HC 46 Bardejov 4:3 (1:0, 1:1, 2:2) - stav série: 1:1

Góly: 19. T. Petruška (M. Hollý, R. Pukalovič ml.), 31. A. Themár (A. Novotný), 49. T. Petruška (Kolena), 58. Vaško (B. Rapáč) - 35. M. Krčula, 45. Marcel Baláž (Ľ. Sabol, T. Hričina), 48. Stríž (M. Nagy, Valentín)

Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Valentín (Bardejov) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Milan Novák - Holienka, Zvrškovec, 1700 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, K. Grman, Dvořák, Ejem - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Kolena - Vaško, B. Rapáč, Vilkoits - Hús, Dírer, Korytko

Bardejov: Andreanin - D. Kramár, Valentín, M. Krčula, M. Tkáč, Polaček, Mojdis, Šimo - T. Hričina, Ščurko, Halás - Hajnik, Ľ. Sabol, Marcel Baláž - Valchař, Dancsák, Stríž - M. Nagy, Belušár, Česelka

Ani druhý zápas baráže nezačal extraligista najlepšie. Prvé minúty patrili rýchlejším a dôraznejším hosťom. Domácich viackrát podržal brankár Šúrek, ktorý si postupne poradil so strelami Hajnika, Hričinu a Danczáka.

Až v 8. minúte sa do útoku dostali aj domáci. Najprv to boli strelecké pokusy Važana, Fujeríka a potom aj Tupého, Andreanin sa však nenechal prekvapiť. V ďalších minútach sa útoky striedali na oboch stranách. Domáci Šúrek dobre zasiahol pri pokusoch Baláža, Grmana a Ščurka, Andreanin zase po strele Tupého, kým Themár mieril vedľa.

V závere prvej tretiny sa presadil najlepší strelec Martina Petruška, keď z prvej vypálil k ľavej žŕdke a otvoril skóre. Druhú tretinu začali hostia dobre zahratou presilovkou, ale Kramárov gól v 22. minúte neplatil pre kontakt hráča hostí s domácim brankárom v bránkovisku.

Martin potom výrazne pridal. Najprv Vilkoits v 24. minúte zblízka netrafil bránku, ale v 31. minúte našiel Novotný v oslabení Themára na útočnej modrej a ten svoj nájazd premenil. Predtým sa ešte vyznamenal Šúrek pri pokusoch Valentína a Kramára.

V 35. minúte hostia znížili, keď sa obranca Krčula individuálne presadil a prekonal Šúreka. Ešte v tej istej minúte mohol pridať tretí gól domácich Korytko, ale nepremenil svoje sólo. Domáci prišli o svoj náskok v 45. minúte, keď bol zblízka úspešný Baláž.

A neubehli ani tri minúty, keď úplne voľný Stríž poslal prvýkrát do vedenia Bardejov. S domácimi to vyzeralo zle-nedobre. Ale Petruška o 48 sekúnd opäť potešil martinských fanúšikov, keď vyrovnal na 3:3. V 51. a 58. minúte vychytal Šúrek Ščurka.

Hostia boli hokejovejší, ale domáci šťastnejší, keď o dôležitom víťazstve Martina rozhodol v 58. minúte junior Vaško. Nič na tom už nezmenila ani hra hostí bez brankára.

Róbert Pukalovič, tréner Martina: "Bolo to dramatické stretnutie pre divákov, ktorí museli odchádzať spokojní, ale infarktové pre trénerov. Nervy pracovali na oboch stranách. Chýbal nám pokoj v zakončení. Nesmierna bojovnosť nám však priniesla toto víťazstvo, za čo som hráčom i divákom vďačný. Som rád, že sa séria vráti ešte do Martina."

Anton Tomko, tréner Bardejova: "Pre divákov to bol oveľa atraktívnejší zápas ako prvé stretnutie. Hralo sa rýchlejšie, útočnejšie a vo väčšom nasadení. Kým včera sme viedli 2:0, dnes sme prehrávali 0:2. Urobili sme zmeny v zostave a podarilo sa nám otočiť výsledok na 3:2 pre nás. Mrzí nás, že v závere nám neprialo šťastie pri šanci Ščurka. Hokej je taký, nedáš-dostaneš. Po zbytočných chybách sme inkasovali štyrikrát a zápas sme prehrali. S jedným víťazstvom v Martine sme však spokojní."

Domov»Hokej»Slovensko»Martin vyrovnal v súboji o extraligu na 1:1