Trnava doma prehrala 2:3, Žilina opäť bez gólov

TASR|30. mar 2013 o 16:28

V 23. kole Corgoň ligy si domáce víťazstvo vybojoval Ružomberok. Žilinský tím proti Myjave skórovať nedokázal.

MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0)

Góly: 11. Almaský, 51. Ďubek - 79. K. Meszáros. Žlté karty: Mulumba - Škriniar, Bolinha, Obročník, Ondráš. Rozhodoval: Valášek 1480 divákov.

Ružomberok: Zich P .Maslo, Práznovský, Greššák, Ondrek M. Nagy L. Lupták (90. Lovás), Bielák, Ďubek, Almaský (74. Mulumba) Zreľák.

Zlaté Moravce: Kuciak Pavlenda (89.Ondrejka), Pavol Majerník, Ondráš, Chren Škriniar (60. Bolinha) Candrák, Obročník, K. Meszáros Hodek, Bernáth (70. Mihálik).

V 11. min. Ďubek poslal pas do veľkého vápna hostí, k odrazenej lopte sa dostal Almaský a chladnokrvne, aj s tečom stopéra Majerníka, asi z dvanástich metrov prekonal Kuciaka. Od tejto chvíle Liptáci dostali krídla a pestrou kombinačnou hrou i dobrým pohybom dostali Zlaté Moravce pod tlak.

Druhý gól v sieti ViOn - u párkrát visel vo vzduchu, ale vo finálnej to Ruži nevychádzalo. Po pol hodine hry pohrozili aj Zlaté Moravce, dvakrát z diaľky nebezpečne vypálil, ale tesne vedľa, Škriniar. No to z ich strany do prestávky bolo všetko. V 40. min. Ďubek fantasticky uvolnil P. Masla, lenže ten zoči voči Kuciakovi miesto zakončenia volil ešte prihrávku na nabiehajúceho Almaského, a tá už nevyšla.

Na začiatku druhého polčasu Zreľák zblízka hlavou mieril len do brankár hostí. V 50. min. Ondrek z veľkej diaľky poriadne vyprášil Kuciakove rukavice. Vzápätí Ďubek prešiel obranným valom Moravčanov ako nôž maslom a strelou od žrde zaslúžene pridal druhý úspech MFK.

V 53. min. na to domáci brankár Zich bravúrne vyrazil Bernáthovu štipľavú ranu. Len mimochodom, bola to prvá lopta, čo smerovala medzi ružomberské žrde. V 72. min. najlepší hráč na ihrisku Ďubek z dvadsiatich metrov parádne zatočil loptu pod brvno.

V 79. min. z ničoho nič prišiel kontaktný gól ViOn u, ktorého autora strelou zvnútra šestnástky bol Meszáros. Hneď na to veľa nechýbalo, aby Meszáros aj vyrovnal, v poslednej chvíli záchrannú brzdu zatiahol Maslo. V závere hostia očividne ožili, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): "Mali sme výborný vstup do zápasu, čo vyústilo do pekného úvodného gólu. Potom prišli aj ďalšie naše šance. V zápase sme prakticky urobili iba jednu chybu, čo súper využil na zníženie a záver bol z našej strany zbytočne nervózny. Boli sme lepším tímom, naše víťazstvo je zaslúžené."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Hralo sa na náročnom teréne, čo nášmu kombinačnému štýlu nemohlo vyhovovať. Ružomberok hral agresívne, získaval odrazené lopty a tri štvrtiny zápasu na ihrisku dominoval. Kontaktným gólom sme stretnutie zdramatizovali, ale napokon sa to skončilo spravodlivým víťazstvom domácich."

MŠK Žilina - Spartak Myjava 0:0

Rozhodovali: Samotný - Mókoš, Bednár, ŽK: Pečovský - Marček, Kukoľ, 1627 divákov

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Leitner - Káčer (58. Guba), Pečovský, Bello (83. Mravec), Nunes (58. Barčík) - Majtán, Pich

Myjava: Solnička - Kumančík, Černáček, Kosík, Siva - Marček - Kukoľ (66. Daniel), Bruško (80. P. Ďuriš), Kuračka - Urgela (77. Harsányi), Sládek

V prvom polčase mala na ihrisku prevahu Žilina, ktorá už jednoducho musela zvíťaziť a robila pre to všetko, lenže jej strelecká mizéria pokračovala. V 16. minúte Bello predviedol krásnu individuálnu akciu, no volejom tesne minul myjavskú bránu.

V závere prvého dejstva Žilinčanov zachránil brankár Dúbravka. Myjavský útočník Urgela sa pred ním ocitol úplne sám, no gólman žlto-zelených vybehol včas a prekazil jeho šancu.

Neschopnosť Žiliny skórovať pokračovala aj po zmene strán, i keď stále mala jasnú prevahu. V druhom polčase sa ešte nehralo ani tri minúty, keď Majtán pred bránou len o vlások nedosiahol na loptu po dobrej kombinácii Nunesa s Pečovským.

Desať minút pred koncom nebezpečnú strelu Majtána zneškodnil gólman Solnička a k ďalším zahodeným šanciam sa už Žilina nedostala, zápas preto skončil bez gólov.

Obhajca titulu nedokázal skórovať ani v štvrtom jarnom zápase.

Štefan Tarkovič, tréner Žiliny: "Opäť sa opakoval scenár z predchádzajúcich domácich zápasov, len dnes sme nedostali gól. Myslím si však, že sme boli dostatočne aktívni smerom dopredu, aby sme aspoň jeden gól strelili. Súper sa sústredil predovšetkým na obranu, čo ubralo na kvalite zápasu. Bohužiaľ, na jar sme ešte stále nedokázali skórovať. Musíme ďalej pracovať na tom, aby sme túto smolu prelomili."

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Dnes sme asi nepredviedli žiadny veľký futbalový výkon, no chceli sme predovšetkým bodovať. Vedeli sme, že Žilina momentálne nie je v najlepšej forme a snažili sme sa to využiť. Za normálnych okoloností dokážeme hrať dopredu a dokážeme streliť aj tri - štyri góly. S remízou sme však v Žiline spokojní."

Spartak Trnava - MFK Košice 2:3 (1:1)

Góly: 4. Schranz, 69. Mikovič - 39. Viazanko, 60. Ostojič, 63. O. Diaby, rozhodoval: Kružliak, ŽK: Vlasko, Tomaček, Mikovič, Augustíni, Lietava - Matič, Sekulič, Bašista, 3013 divákov

Trnava: Jakubov - Grabež, Janečka (66. Sabo), Čarnota, Karhan, - Mikovič, Vlasko (58. Lietava), Kaščák, Augustíni - Tomaček, Schranz (45. Ciprys)

Košice: Tofiloski - Sekulič, Ostojič, Šinglár (81. Duda), O. Diaby (73. C. Diaby) - Tóth, Viazanko (76. Huk), Matič, Karaš - Bašista, Hovančík

Trnavčania mali proti Košiciam raketový štart a už v 4. minúte sa ujali vedenia. Tomaček unikol po ľavej strane a jeho center našiel nekrytého Schranza, ktorý usmernil loptu do odkrytej bránky.

Hostí rýchly gól zaskočil, viazla im kombinácia a do blízkosti trnavskej šestnástky sa v prvej polhodine dostávali iba sporadicky.

V 39. minúte však z nevinnej akcie udreli Viazankom a tak do kabín odchádzali oba tímy za nerozhodného stavu. Košičania boli v úvode druhého polčasu živší a častejšie zamestnávali trnavskú obranu.

V 54. minúte si brankár Jakubov poradil zo strelou Oumara Diabyho i následnou dorážkou, no v 60. minúte kapituloval, keď ho po rohovom kope prekonal Ostojič - 1:2.

Košičania boli pri chuti a o tri minúty neskôr zasadili otrasenej Trnave tretí úder, keď hrubú chybu Karhana potrestal Oumar Diaby. V 69. minúte Trnava znížila vďaka Mikovičovi, no vyrovnať sa jej už nepodarilo.

Peter Zelenský, tréner Trnavy: "Po tomto zápase nie som vôbec spokojný. Z tlaku v prvom polčase sme využili veľmi málo, dali sme iba jeden gól. Po prestávke sme dostali po hrubej chybe Karhana tretí gól. Podarilo sa nám ešte znížiť, ale v závere to bol už iba platonický tlak. V defenzíve nám robia problém štandardné situácie súpera. Naopak, my ich máme za zápas aj dvadsať, no nedostaneme sa ani do zakončenia, aj toto dnes rozhodlo."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Nezachytili sme úvod zápasu. Domáci sa dostali do tlaku, čo nám robilo problémy. Vyústilo to do vedúceho gólu Trnavy. Postupne sme sa dostávali do hry, podarilo sa nám do prestávky vyrovnať. V druhom polčase sme po našom vedúcom góle využili chybu súpera, čo nás dostalo do dvojgólového vedenia, neboli sme lepším tímom, ale šťastnejším."

AS Trenčín - FC Nitra 3:0 (2:0)

Góly: 25. Kubík, 45. Bednárik , 53. Lobotka (z penalty) Rozhodoval: Smolák, ŽK: 52. Chudý, 2100 divákov

AS Trenčín: Volešák Čögley, Bednárik, Rodriques, Mazáň Štefánik (75. Mazan), Lobotka, Baez, Štefánik Kubík (83. Frimmel) Adi (70. William).

FC Nitra: Chudý Kaspřák, Kolmokov, Cicman - Kutra (84. Turčák), Mičic Gajdoš (56. Benčík) , Šimončič, Tawamba, Jackuliak (37. Šmehyl) Nascimento.

V Trenčíne sa hral od úvodu v chladnom počasí menej zaujímavý futbal. Hoci sa Nitra neprišla iba brániť, viac práce mala práve defenzíva spod Zobora na čele s brankárom Chudým. Ten však nemal problém s pomerne ľahkými centrovanými loptami do pokutového územia a pohotovo riešil všetky podobné situácie.

Nitra bola vpredu bezzubá a v 25. minúte prvýkrát inkasovala z protiútoku. Adi posúval loptu do situácie zaváňajúcej ofsajdom Kubíkovi, rozhodcovia však dali akcii domácich zelenú a Kubík strelou k pravej tyči poslal Trenčín do vedenia.

Trenčanom gól pomohol, ale problémy mali s kvalitnejšou kombinačnou hrou. V 38.minúte mohol zvýšiť náskok domácich Baez, ale jeho hlavičke chýbalo niekoľko desiatok centimetrov rovnako ako Kubíkovej strele zľava o minútu neskôr. V 45.minúte sa napokon podarilo Trenčínu streliť druhý gól, keď dovolila nedôrazná obrana Nitry Bednárikovi prekonať Chudého.

Nitra svoj herný prejav nedokázala na začiatku druhého polčasu zlepšiť a v 53.minúte inkasovala tretíkrát. Štefánik perfektne vysunul Kubíka, ktorého fauloval v šestnástke brankár Chudý a nariadenú penaltu premenil pohotovo Lobotka.

Aktívny Kubík ukázal ďalší svetlý moment aj o dve minúty neskôr, ale namiesto strely vo výhodnej pozícii volil prihrávku, ktorou Adiho v priestore nenašiel. Na druhej strane sa v ojedinelej šanci ocitol Šmehyl, ale jeho volej spred šestnástky letel vysoko nad domácu bránu.

V 75.minúte premrhal najväčšiu šancu Nitry samostatne unikajúci Nascimento, ktorý podčiarkol zlý výkon hostí nepresným zakončením v stopercentnej príležitosti. Trenčania mali následne ešte niekoľko príležitostí na prikrášlenie náskoku, ale Holúbek, Baez či neskôr striedajúci William brankára Chudého štvrtýkrát už neprekonali.

Adrián Guľa, tréner Trenčína: Chlapci podali mimoriadne disciplinovaný a koncentrovaný výkon. Dominovali sme na trávniku a po celý zápas sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Dostali sme sa do šancí, ktoré sme efektívne premenili. Som spokojný s dominanciou a prácou tímu aj po strate lopty. Chalanom gratulujem, naďalej sa však musíme svedomito pripravovať.

Jozef Vukušič, tréner Nitry: K zápasu chcem povedať len toľko, že Trenčín hral to, čo sme očakávali. Boli sme síce na to pripravení, ale realizácia na trávniku bola iná. Prvý polčas sme nehrali, čo sme chceli. Chýbali tam z našej strany osobné súboje, ktoré sme nevyhrávali, a to bolo rozhodujúce. Druhý polčas bol lepší, dostali sme aj do šancí, ale ani tie vyložené sme nepremenili. Nečudo potom, že sa zápas skončil takým výsledkom. Prehrali sme zaslúžene, teraz už ide o všetko.

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 79. Jar. Diviš - 69. Turňa. Rozhodoval: Trutz, ŽK: P. Mráz - Teixeira, Turňa , ČK: 72. Teixeira po druhej ŽK, 1250 divákov

FK Senica: Švenger - Wijlaars, Pavlík, Brabec, P. Mráz - Kriško (74. Jirásek), Kóňa - Štepanovský (46. Jar. Diviš), Piroska, Kalabiška - Blackburn

Dukla Banská Bystrica: Belic - Podstavek, Adámik, Teixeira - M. Hlinka - Brašeň (90. Poljovka), Turňa, Pančík, Hučko - Peňažka (62. Slančík), Vrána (79. Savič)

Na Záhorí sa v prvom polčase odohrávalo vyrovnané stretnutie. O niečo viac mali viac loptu na svojich kopačkách Seničania, hostia sa snažili o rýchle protiútoky. V 13. min po hlavičke Brašeňa letela lopta vedľa Švengerovej brány.

Peknú akciu predviedli domáci v 27. min, po spätnej prihrávke Kalabišku bol sám asi 10 m pred bránou hostí Blackburn, ale vysoko prestrelil.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci, do šancí sa však nedostávali a hra postupne upadla do priemeru.

Hosťom sa podarilo dostať do vedenia v 69. min, keď po centri z ľavej strany Turňa z uhla hlavou prekonal Švengera. V 72. min unikal po pravej strane Jaroslav Diviš, Teixeira ho zastavil faulom a po druhej žltej karte musel predčasne odísť pod sprchy.

Záhoráci sa nadýchli k náporu a z následného priameho kopu Mráz prihral loptu Piroskovi, ktorého tvrdú strelu obrana hostí odkopla do bezpečia. Zaslúžené vyrovnanie priniesla v 79. min akcia striedajúcich hráčov. Po dlhom pase Jiráska unikol Jaroslav Diviš a tvrdou strelou prekonal Belica.

V 80. min sa Seničania dožadovali pokutového kopu po ruke v šestnástke hostí, rozhodca Trutz však pokutový kop nezapískal. O päť minút zakončoval Blackburn hlavou nepresne. Na druhej strane mohli rozhodnúť o víťazstve hostia, keď po spätnej prihrávke sa ocitol v tutovke Brašeň, ale Švenger výborným zákrokom vyrazil loptu na roh.

Vladimír Koník, tréner Senice: " Videli sme dobrý zápas. My sme mali dobrých prvých 25 minút. Potom súper začal ťažiť z dobrých protiútokov. Dostali sme gól, ktorý nami na chvíľu otriasol. Podarilo sa nám však vyrovnať. V závere náš brankár Švenger chytil čistý gól. Treba povedať, že chýr o dobrej defenzíve Banskej Bystrice sa potvrdil. Dnes mi u mojich hráčov chýbala najmä trpezlivosť. Dnes sme chceli vyhrať, s výsledkom teda nemôžem byť spokojný."

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: "Do zápasu sme vstúpili sebavedome. Verili sme vlastným silám, našej kvalite. Myslím si, že sme to v zápase i potvrdili. Pred stretnutím by sme sa možno remíze tešili, no po 90 minútach sme vzhľadom na množstvo nepremenených šancí nespokojní. Chlapcov chválim za oduševnený výkon."

Domov»Futbalnet»Trnava doma prehrala 2:3, Žilina opäť bez gólov