Piešťany dali Zvolenu štyri góly, rozhodne až siedmy zápas

Jakub Ručkay
Jakub Ručkay (Autor: TASR)
TASR|1. apr 2013 o 20:20

Hokejisti Piešťan vyrovnali stav semifinálovej série play off extraligy na 3:3.

PIEŠŤANY. Hokejisti Košíc si ešte musia počkať na meno súpera vo finále Slovnaft play-off Tipsport extraligy.

Klub ŠHK 37 Piešťany vyhral v pondelkovom šiestom semifinále doma nad HKm Zvolen 4:0, vyrovnal sériu na 3:3 a vynútil si rozhodujúci siedmy duel.

Nováčik najvyššej súťaže hral sedemzápasovú sériu play-off už vo štvrťfinále proti Skalici.

Víťaz základnej časti zo Zvolena nevyužil prvý mečbal a na Veľkonočný pondelok ťahal za kratší koniec. V 10. min otvoril skóre Václav Stupka, ďalšie presné zásahy pridali v druhej tretine Samir Saliji a Vladimír Nemec a v tretej Jakub Ručkay.

Stopercentný výkon podal brankár Tomáš Tomek, ktorý vychytal druhý shutout v tejto sezóne.

Siedmy duel je na programe v stredu 3. apríla vo Zvolene. Súboj rozhodne aj o poradí od 3. miesta v extralige. Ak ho vyhrajú Zvolenčania, bronzové medaily pripadnú Nitranom. Ak uspejú Piešťany, potom cenný kov zavesia na krk hráčom HKm Zvolen.

Tipsport extraliga - semifinále Slovnaft play-off (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany - HKm Zvolen 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) - stav série: 3:3

Góly: 10. Stupka (Chylo, A. Hruška), 30. S. Saliji (Melichárek, Drgoň), 38. V. Nemec (Haring, Bučka), 56. J. Ručkay (Drgoň)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 33. S. Saliji na 10 min za nešp. správanie - 33. Hraško na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Kubuš - Kacej, M. Valach, 3060 divákov.

Piešťany: Tomek - Brňák, Bučka, Drgoň, R. Filip, V. Urban, A. Hruška, A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - Stupka, Mertel, Chylo - Haring, M. Toman, Šišovský

Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško, Novajovský, J. Mucha, Hraško, Hertl - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Kalla - Puliš, Mahdalík, Martin Ďaloga - Čurilla

Prvú gólovú príležitosť si vypracovali hostia, keď sa v 2. minúte dostal k zakončeniu Chovan, no sám pred bránkou Tomeka neprekonal a o dve minúty sa to nepodarilo ani L. Juríkovi. Piešťany vyrovnali hru a zatlačili súpera do obranného pásma, gólman hostí Šimek si však so strelami Šišovského, Melichárka a Brňáka poradil.

V 10. minúte však už nestačil na Stupkovu strelu, ktorý pálil po faule na kolenách, a domáci viedli 1:0. Zvolenčania mohli vyrovnať počas následnej presilovky, mali dokonca aj výhodu o dvoch hráčov, ale hrali ju len sedem sekúnd, keďže vzápätí išiel za hákovanie na trestnú aj hosťujúci L. Jurík.

V druhej tretine sa hral rýchly hokej a puk putoval zo strany na stranu, no chýbali gólové príležitosti. Aktívnejší domáci napriek tomu skórovali, keď v 30. minúte nahodil puk na bránku Saliji a ten skončil v sieti - 2:0.

Ďalšie minúty už patrili jednoznačne piešťanským hráčom, ktorí si vypracovali niekoľko dobrých šancí a tretí gól visel vo vzduchu najmä počas presilovky po vylúčení Novajovského. Vtedy im to ešte nevyšlo, ale dve minúty pred druhou prestávkou sa trafil Nemec, ktorý len niekoľko sekúnd predtým nastrelil žŕdku - 3:0.

Piešťany si v záverečnej tretine pozorne strážili trojgólový náskok. Zvolenčania síce držali puk, ale na domácu obranu nevedeli nič vymyslieť a tak mal Tomek len málo práce.

Hostia súperovi "podkúrili" až počas presilovky v 50. minúte a najväčšiu šancu si vypracovali krátko po nej, rýchly protiútok však gólom nezakončili. Naopak, ešte raz udreli piešťanskí hráči, v 56. minúte pridal štvrtý gól v presilovke Jakub Ručkay.

Milan Klement (tréner Piešťan): "Do zápasu sme vstupovali s úmyslom, že nechceme dnes končiť sezónu. Chceli sme si ju predĺžiť minimálne do stredy. Začiatok z našej strany bol opatrný, Zvolen bol o čosi lepší. Po úvodnom góle sme začali hrať našu hru, ´prežili´sme oslabenie troch proti piatim a neskôr aj troch proti štyrom, čo bolo zrejme zlomové. Keby Zvolen v presilovke skóroval, hralo by sa nám asi ťažšie. Som spokojný s výkonom celého mužstva."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Chceli sme dnes sériu ukončiť. Na druhej strane sa domáci snažili do série ešte vrátiť. Za stavu 1:0 sme nevyužili presilovku päť na tri a ani pri ďalšej početnej výhode sme sa nedokázali vrátiť do zápasu. Veľká snaha nám zväzovala ruky i nohy. Bez gólu sa vyhrávať nedá, preto je víťazstvo domácich zaslúžené."

Domov»Hokej»Slovensko»Piešťany dali Zvolenu štyri góly, rozhodne až siedmy zápas