Predpovede sa naplnili. Bayern zničil Barcelonu 4:0

Hráč Bayernu Mníchov Thomas Müller (druhý sprava) oslavuje so svojím spoluhráčom Mariom Gomezom prvý gól do bránky Barcelony. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. apr 2013 o 20:30

Prvé semifinále Ligy majstrov sa skončilo potupným výpraskom Barcelony, ktorá v útoku nevymyslela takmer nič.

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v úvodnom semifinále Ligy majstrov nad FC Barcelona 4:0. Pred odvetou 1. mája majú skvelú pozíciu na postup do finále. Nemecký majster môže odplatiť Kataláncom vyradenie vo štvrťfinále súťaže 2009.

Bavori vyhrali už devätnásty z posledných 20 súťažných zápasov. Barcelone nepomohol v útoku ani uzdravený Lionel Messi.

Barcelona naposledy inkasovala štyri góly od La Corune 20. októbra 2012 v La Lige, vtedy však na ihrisku súpera dokázala vyhrať 5:4.

Bayern Mníchov - FC Barcelona 4:0 (1:0)

Góly: 25. a 82. Müller, 49. Gomez, 73. Robben. Rozhodoval: Kassai (Maď.), ŽK: Gomez, Javi Martinez, Schweinsteiger - Bartra, Alexis Sanchez, Jordi Alba, Iniesta, 68.000 divákov (vypredané)

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Schweinsteiger, Javi Martinez - Robben, Müller (83. Pizarro), Ribery (89. Shaqiri) - Gomez (71. Luiz Gustavo)

Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Bartra, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Alexis Sanchez, Messi, Pedro (83. Villa)

Najdôležitejšie momenty zápasu a gólové videá:

93. minúta: Po troch nastavených minútach sa zápas skončil magickým triumfom Bayernu, a to aj napriek tomu, že držanie lopty počas zápasu bolo 37 ku 63 %.

92. minúta: Žltú kartu dostáva aj Iniesta za faul zozadu v rodiacej sa šanci domácich.

89. minúta: Jordi Alba si vybíja frustráciu aj tým, že hádže loptu do tváre Robbena. Dostáva za to žltú kartu.

81. minúta: Na 4:0 mohol v čistej šanci zvýšiť Müller, ale podarilo sa mu to už o minútu - 4:0! Barcelona opäť prepadla v strede obrany a Mníchov opäť dáva gól doslova z metra do prázdnej brány.

76. minúta: Bartra v stopercentnej šanci sám pred brankárom Bayernu nezvládol otočku a prekopol do nebies.

73. minúta: Robben po skvelom sóle dáva zblízka z uhla GÓL na 3:0 pre Bayern! Fauloval Müller Jordiho Albu? Posúďte sami na videu:

70. minúta: Roh aj na druhej strane.

69. minúta: Po Messiho akcii zahráva Barcelona rohový kop. Strieľa Alexis Sanchez, Neuer chytá.

63. minúta: Messi sa našiel. Ale nebol nebezpečný.

58. minúta: Po centri Schweinsteigera z priameho kopu nebezpečne hlavičkoval Robben, lopta šla vedľa.

57. minúta: A kde je vlastne Messi?

55. minúta: Po dlhom sóle Robbena okolo šestnástky mohol na 3:0 zvýšiť Ribery, jeho strela len tesne minula bránku.

Pri druhom góle to bola v podstate identická situácia ako pri prvom. Hráč Bayernu vracia center z rohového kopu a úplne voľný Gomez už nemá problém skórovať. Barcelone viditeľne chýba Puyol, obranu nemá kto riadiť.

49. minúta: Sľubná šanca Gomeza. Barcelona odvracia na rohový kop. A Gomez po ňom dáva GÓL na 2:0 pre Bayern. Hlavou mu z päťky prihral Müller. Barcelona nechala veľkú dieru v obrane.

Začal sa II. polčas.

Bayern - Barcelona 1:0 po prvom polčase

Po I. polčase Bayern zaslúžene vedie. Bol aktívnejší a viesť mohol už v 2. minúte, no Robben veľkú šancu zahodil. Messi sa výraznejšie ukázal len jediný raz.

Koniec I. polčasu, v ktorom Bayern skvele bránil, poctivo sa vracali všetci hráči, aj Robben s Gomezom.

45. minúta: Barcelona kopala rohový kop, ale Bayern tak, ako takmer počas celého prvého polčasu, bez náznaku problému loptu odvrátil.

38. minúta: 38 ku 62 vyznieva štatistika držania lopty pre Barcelonu. Napriek tomu je Bayern nebezpečnejší.

32. minúta: Ďalšia ruka Pedra v pokutovom území. Rozhodca opäť mlčí.

30. minúta: Messi sa chytá za hlavu, zahodil vynikajúcu šancu po prihrávke od Pedra.

25. minúta: GÓL - Bayern vedie 1:0. Thomas Müller skóroval hlavou. Pique ho zle pokryl, po hlavičke Danteho sa lopta dostala k Müllerovi, ktorý zblízka hlavou otvoril skóre. Müller dal v tejto sezóne 6 gólov v Lige majstrov.

17. minúta: Rohový kop rozohrával domáci Robben, ale Barcelona odhlavičkovala.

16. minúta: Hráči Bayernu sa dožadujú ruky Piqueho v pokutovom území. Spomalený záber ukázal, že ide o zásah lopty rukou, rozhodca odignoroval zásah ruky pri strele na bránu.

Pique možno viacerých fanúšikov prekvapil svojim novým účesom - vyholenou hlavou.

Trávnik je podmočený. Je možné, že to domáci tím urobil zámerne, aby ztažil Barcelone kontrolu lopty. Celý deň v Mníchove totiž nepršalo.

8. minúta: Pedrova snaha na druhej strane sa končí rohom.

2. minúta: Bayern mohol už vyhrávať. Robben čistú šancu nepremenil.

Pred zápasom:

Barcelona pred zápasom aj sama priznala, že Bayern je natoľko silný, že cez neho nemusí prejsť.

Skonštatoval to asistent hlavného trénera Tita Vilanovu Jordi Roura: "Bayern je veľmi silný rival. Má neobyčajnú sezónu. No aj my sme veľmi súťaživý tím a uvidíme tak, čo sa stane."

Nemci si verili.

„Barcelonu poznám ako vlastnú dlaň, možno ešte lepšie ako svoj vlastný tím. Ten klub som pozoroval mnoho rokov. Poznám jeho filozofiu, systém, taktiku aj všetkých hráčov. Dvakrát som vyhral na jej pôde,“ vravel tréner Jupp Heynckes,

Ligu majstrom vyhral s Realom, najväčším rivalom Barcelony.

Bayern má proti španielskym tímom na domácom štadióne výbornú bilanciu: 14 výhier, 5 remíz a 1 prehra. Jedinú prehru utrpel v sezóne 2002/2003 s Deportivom La Coruňa - 2:3. S Barcelonou naposledy na domácom štadióne remizoval 1:1.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Predpovede sa naplnili. Bayern zničil Barcelonu 4:0