Liverpool rozdrvil Newcastle 6:0 aj bez Suáreza

Sergio Agüero otváral skóre duelu v 28. minúte.
Sergio Agüero otváral skóre duelu v 28. minúte. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. apr 2013 o 15:43

Futbalisti Manchestru City si upevnili druhú priečku v tabuľke.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotňajšom zápase 35. kola anglickej Premier League nad West Hamom United 2:1.

O góly domácich sa postarali v 28. minúte argentínsky útočník Sergio Agüero, v 83. minúte zvýšil na 2:0 Yaya Toure. Posledné slovo patrilo hosťom, ktorí v nadstavenom čase zásluhou Andyho Carrolla aspoň kozmeticky upravili konečný výsledok.

Zverenci talianskeho trénera Roberta Manciniho si vďaka triumfu nad "kladivármi", po ktorom dali zabudnúť na prehru 1:3 s Tottenhamom, upevnili druhú priečku v tabuľke.

Wigan remizoval s Tottenhamom 2:2 a na záchranu stráca dva body. O triumf prišiel domáci Athletic v 89. minúte, keď si strelil "vlastenca" Emmerson Boyce.

Everton v Goodison Parku zdolal Fulham 1:0, slovenský brankár Ján Mucha sedel len na lavičke náhradníkov.

V záverečnom sobotňajšom dueli FC Liverpool v zostave bez Martina Škrtela i potrestaného uruguajského útočníka Luisa Suáreza deklasoval Newcastle United na jeho pôde 6:0.

Výsledky - 35. kolo:

Manchester City - West Ham United 2:1 (1:0)

Góly: 28. Agüero, 83. Y. Toure - 90.+3 Carroll

Everton - Fulham 1:0 (1:0)

Gól: 16. Pienaar

/J. Mucha (Everton) sedel na lavičke náhradníkov/

Southampton - West Bromwich Albion 0:3 (0:1)

Góly: 6. Fortune, 67. Lukaku, 77. Long, ČK: 71. Ramirez, 82. Fox - 71. Fortune

Stoke City - Norwich City 1:0 (0:0)

Gól: 46. Adam

Wigan Athletic - Tottenham Hotspur 2:2 (1:1)

Góly: 11. Boyce, 49. McManaman - 9. Bale, 89. Boyce (vlastný)

Newcastle United - FC Liverpool 0:6 (0:2)

Góly: 3. Agger, 17. a 76. Henderson, 54. a 60. Sturridge, 74. Borini, ČK: 74. Debuchy (Newcastle)

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool rozdrvil Newcastle 6:0 aj bez Suáreza