Na MS odchádzame s prehrou s Nórmi, Vůjtek má už tri útoky jasné

Jozef Stümpel (vľavo) v súboji s Jonasom Holösom.
Jozef Stümpel (vľavo) v súboji s Jonasom Holösom. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič, TASR|27. apr 2013 o 17:18

V poslednom zápase pred MS pripravili hokejisti hľadisku v Bratislave sprchu. V predĺžení prekonal Staňu Thoresen. Prehrali sme 1:2 a na Slovakia Cupe sme skončili poslední.

BRATISLAVA. Na domácom Slovakia Cupe prehrali naši hokejisti oba zápasy. Vo štvrtok s Bielorusmi po samostatných nájazdoch 2:3, včera 1:2 v predĺžení s Nórmi.

Polhodinku po zápase tréneri slovenského tímu rozhodli o tom, že zo širšej nominácie vypadla trojica obrancov – Ján Brejčák, Karol Sloboda a Tomáš Slovák.

Nóri boli v poslednej tretine lepší

„Bolo to ťažké, naši obrancovia boli približne na rovnakej úrovni,“ komentoval tréner Vladimír Vůjtek, ktorý napriek tomu tvrdil, že v príprave pred MS vyzeral náš tím herne lepšie ako pred rokom.

Výsledky:
  • Slovensko - Bielorusko 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1) - viac >>
  • Bielorusko - Nórsko 4:3 po a sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

„Pôjde o to, aby sme na šampionáte dávali tie góly, ktoré sme nedali na Slovakia Cupe. Stretnutie s Nórskom sa podobalo na predchádzajúce s Bieloruskom. Dve tretiny sme mali viac z hry a hrali sme dobrý hokej, bohužiaľ nás trápi koncovka. V poslednej tretine Nóri ukázali svoju silu, dokázali, že sú výborným mužstvo a boli lepší.“

Aj brankár Rastislav Staňa, ktorý mal viac práce v druhej polovoci zápasu, držal pozitívnu hladinu. „Hrali sme dobre, ale dolatili sme na menšiu efektivitu. Verím, že na šampionáte sa to obráti.“

Štyridsaťročný útočník Jozef Stümpel nastúpil prvýkrát v príprave v útoku spolu so Šatanom a Liborom Hudáčkom. „Hralo sa nám spolu dobre. Škoda tých nepremenených šancí. Nóri výborne korčuľovali.

Kapitán Miroslav Šatan bol aktívnejší i odvážnejší ako v prvých zápasoch po zranení. „Celý zápas sme boli lepší. Párkrát sme sa však nechali zbytočne vylúčiť a rovnako ako v zápase s Bieloruskom nám chýbala strelecká efektivita. Na to, koľko šancí sme si vypracovali, dávame málo gólov a preto sme tie zápasy nevyhrali. Sme spokojní s predvedenou hrou, ale nie s výsledkami."

Obranca Milan Jurčina, ktorý hral v dvojici s Reném Vydareným, nebol spokojný. "Hrali sme celkom dobrý hokej, ale nechávali sme sa vylučovať. Zlomovým bol gól v našom oslabení o dvoch hráčov. To sme súperovi nemali dožičiť. Aj vlastné šance musíme lepšie premieňať, lebo to nás bude na šampionáte bolieť."

Istota pre Bližňáka či Ölveckého

Slovenskí hokejoví reprezentanti v sérii ôsmich prípravný duelov trikrát vyhrali, raz prehrali po nájazdoch a raz po predĺžení.

Tréner Vůjtek po stretnutí s Nórskom potvrdil, že z útočníkov majú istotu štartu na šampionáte už Miroslav Šatan, Jozef Stümpel, Libor Hudáček, Michel Miklík, Mário Bližňák, Tomáš Záborský, Martin Bartek, Peter Ölvecký, Tomáš Surový, Branko Radivojevič a Roman Kukumberg.

O osude útočníkov sa definitívne rozhodne v pondelok, keď sa vyjasní, či bude môcť počítať s útočníkom Columubusu Gáboríkom. Pozrite si momentálnu nomináciu hráčov pre MS >>

Slovakia Cup:

Slovensko - Nórsko 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 28. Kukumberg (Marcel Haščák, Radivojevič) - 36. Ask (Holös, Trygg), 62. Thoresen (Trygg, Skroder)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: , presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák - Šefčík, M. Valach, 10 055 divákov

Slovensko: Staňa - K. Sloboda, Mezei, V. Mihálik, Sersen, Jurčina, Vydarený, T. Slovák, Marek Ďaloga - Radivojevič, Kukumberg, Marcel Haščák - Šatan, Stümpel, L. Hudáček - Miklík, Bližňák, Záborský - Bartek, Ölvecký, Surový

Nórsko: Volden - Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Solberg, Sörvik - Skroder, Hansen, Thoresen - K. A. Olimb, Bastiansen, M. Olimb - Martinsen, K. Forsberg, Röymark - Dahlstrom, Ask, Spets

Prvú veľkú šancu duelu mal v 3. min Surový, keď získal odrazený puk, ale poslal ho len do brankára Voldena. O tri minúty neskôr neuspel ani Miklík a ten istý hráč stroskotal na brankárovi súpera aj v presilovke v závere 9. min. Vzápätí pohrozil T. Slovák od modrej čiary a v 17. min nepremenil veľkú šancu Stümpel po pekne prihrávke L. Hudáčka.

Druhú časť začali Slováci mohutným náporom, čo Nóri riešili len za cenu zakázaných zákrokov. Skóre otvoril v presilovke o jedného korčuliara Kukumberg po vynikajúcej prihrávke Marcela Haščáka popred bránku - 1:0. Druhý gól mohol slovenský tím pridať v dvoch početných výhodách o dvoch hráčov, ale presilovky v trvaní 61 a 68 sekúnd zostali nevyužité.

Rovnakú šancu mali na 77 sekúnd aj nórski reprezentanti a na 1:1 vyrovnal Ask. Ešte pred druhou sirénou sa do úniku dostali Bližňák so Záborským, ale útočník Avangardu Omsk v rozhodujúcej chvíli zlyhal.

V tretej tretine mali viac z hry Nóri. Tí zatlačili výber SR do defenzívy, "vypýtali" si aj faul Vydareného, ale slovenská defenzíva na čele s brankárom Staňom hrala spoľahlivo. Slováci sa do útoku dostávali len sporadicky, ale vypracovali si dobré šance. Závar pred Voldenom "vyrobil" L. Hudáček, no neuspel, tak isto ako dôrazný Miklík v 53. min. Duel dospel až do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe severanov Thoresen.

Konečné poradie turnaja Slovakia Cup:

1. Bielorusko 2 0 2 0 0 7:5 4

2. Nórsko 2 0 1 1 0 5:5 3

3. Slovensko 2 0 0 2 0 3:5 2

Domov»Hokej»Reprezentácie»Na MS odchádzame s prehrou s Nórmi, Vůjtek má už tri útoky jasné