Bayern zničil Barcelonu celkovo 7:0, finále bude nemecké

(Autor: SITA/AP)
SITA|1. máj 2013 o 20:00

V odvetnom zápase sa chcela Barca pokúsiť o zázrak, no takmer sa ani nedostala do šance a prehrala 0:3.

BRATISLAVA. Vo futbalovej Lige majstrov 2012/2013 bude čisto nemecké finále. Na londýnskom štadióne vo Wembley sa v sobotu 25. mája predstavia Borussia Dortmund a FC Bayern Mníchov.

Dortmund vs. Bayern

Po futbalistoch Dortmundu, ktorí v utorok vyradili v semifinále Real Madrid napriek prehre 0:2 (prvý duel totiž vyhrali 4:1), uspeli proti španielskemu veľkoklubu aj Mníchovčania, a tak budú prvýkrát v histórii LM bojovať o trofej dvaja bundesligisti.

Hráči Bayernu po domácej výhre nad futbalistami FC Barcelona 4:0 potvrdili svoj postup víťazstvom aj na Nou Campe, kde zdolali Kataláncov bez svojej najväčšej hviezdy Lionela Messiho 3:0 (0:0).

Prvý gól strelil v 49. min ľavačkou holandský krídelník Arjen Robben. Vedenie mníchovského mužstva zvýšil v 72. min vlastným gólom stopér Gerard Piqué a o štyri minúty neskôr skončila v sieti Víctora Valdésa aj hlavička Thomasa Müllera z bezprostrednej blízkosti.

Barcelona v semifinále bez gólu

Zverenci trénera Juppa Heynckesa sú prví, komu sa po štyroch rokoch podarilo zdolať Barcelončanov na ich pôde v európskom pohári.

Naopak, Barca sa nestala prvým tímom, ktorý by sa v najprestížnejšej klubovej súťaži "starého kontinentu" dostal do rozhodujúceho súboja zmazaním štvorgólového manka z prvej konfrontácie.

Bayern má na konte štyri tituly v európskom pohári číslo jeden, naposledy dominoval v roku 2001. Jeho finálový súper z Dortmundu bude mať šancu na druhý celkový primát, hráči Borussie premiérovo získali "ušatú" trofej v roku 1997.

Semifinále Ligy majstrov 2012/2013, odveta:

FC Barcelona (Šp.) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:3 (0:0) - prvý zápas 0:4, do finále postúpil Bayern

Góly: 49. Robben, 72. Piqué (vlastný), 76. Th. Müller, ŽK: 45.+ Dani Alves, 78. Piqué - 32. Robben, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Piqué, Bartra (87. Montoya), Adriano Correia - Xavi Hernández (55. Alexis Sánchez), A. Song, Iniesta (64. T. Alcantára) - David Villa, Fábregas, Pedro Rodríguez

Bayern: Neuer - Lahm (77. Rafinha), J. Boateng, Van Buyten, Alaba - Javi Martínez (74. Tymoščuk), Schweinsteiger (66. Luiz Gustavo) - Robben, Th. Müller, Ribéry - Mandžukič

Prvý polčas priniesol iba dve gólové šance. V 12. min Bastian Schweinsteiger kolmou prihrávkou našiel Arjena Robbena, tomu však loptu v šestnástke sklzom vypichol barcelonský stopér Gerard Piqué.

Na druhej strane mohol v 27. min otvoriť skóre stretnutia domáci kapitán Xavi Hernández, no volejom zo siedmich metrov prestrelil Neuerovu bránku.

Bavorom vyšiel vstup do druhého dejstva, už v 49. min skóroval Robben. Holandský stredopoliar sa vyhol ofsajdu po prihrávke Davida Alabu a svojou typickou kľučkou sa presadil cez Adriana Correiru a krížnou strelou prekonal Víctora Valdésa.

Barcelonský brankár sa v stredu stal sedemnástym hráčom, ktorý v Lige majstrov nastúpil na minimálne sto zápasov. V 72. min viedol Bayern v súčte už šesťgólovým rozdielom, Ribéryho center si do vlastnej bránky zrazil Piqué.

Aspoň čestný zásah pre "blaugranas" mohol streliť na druhej strane David Villa, jeho hlavička sa však len obtrela o konštrukciu Neuerovej bránky. Nemeckému ligovému šampiónovi však vyšiel protiútok a bolo 0:3 - na Ribéryho center najlepšie zaregoval Thomas Müller.

ONLINE PRENOS:

Rozhodca ukončil druhý zápas semifinále.

87. min. Bartru vystriedal na ihrisku Montoya.

82. min. Bartra hlavičkoval po rohovom kope, ale tesne mimo mníchovskej bránky.

79. min. Piqué dostal žltú kartu, Bayern zahral roh, lopta končí u Valdésa.

75. min. Javi Martínez strieda, na trávnik prišiel Ukrajinec Tymoščuk. Ribéry potiahol ďalší útok a Müller parádne zvýšil hlavičkou na 3:0.

72. min. Gustavo prihral pred barcelonskú bránku na Ribéryho, jeho prihrávku zachytil Piqué a dal si vlastný gól.

72. min. Pedro Rodriguez vystrelil priamo do stredu Neuerovej bránky, ale nemecký brankár bol pozorný.

64. min. Iniestu strieda Alcantara, Barcelona vybojovala rohový kop, ale Bayern sa bez väčších problémov ubránil. V zápase končí Schweinsteiger, na ihrisko prišiel Luiz Gustavo.

59. min. Hráči Bayernu sú aktívnejší, Barcelona musí brániť, v útoku sa nedostáva do príležitostí.

55. min. Ribéry dostal prihrávku v šestnástke, na Mandžukića neprihral, lopta skončila mimo bránky. Kapitána Barcelony Xaviho strieda Alexis Sánchez.

46. min. Ani na druhý polčas nenastúpil Lionel Messi. Müller potiahol útok, ale nestihol prihrať. Robben otvára skóre po tom, ako ho neubránil Adriano a Holanďan sprava prekonal Valdésa.

Druhý polčas

46. min. Dani Alvés dostal žltú kartu za faul na Schweinsteigera a rozhodca vzápätí ukončil prvý polčas.

40. min. Adriano sa dostal k strele, ale Neuer sa s ňou nenatrápil. Center Alvésa tiež končí u Neuera.

31. min. Fábregas dostal loptu do šestnástky, ale nestihol zakončiť, pokryl ho Lahm. Robben dostal žltú kartu za faul na Songa.

27. min. Xavi v páde v šestnástke mieril nad bránku, rozhodca nepíska penaltu, ktorej sa Xavi dožadoval.

24. min. Pedro z diaľky tvrdo vystrelil, Neuer vytlačil na roh. Xavi centroval na Pedra, ale trafil len Van Buytena.

19. min. Bayern sa prepracoval až k barcelonskej bránke, ale domáci obrancovia v poslednej chvíli zachránili.

14. min. Alvés v pokutovom území nestihol prihrať a Bayern vytlačil domácich do stredu ihriska.

13. min. Schweinsteiger poslal loptu na Robbena, jeho zakončenie sa však skončilo u Valdésa. Na druhej strane vybojovala Barcelona roh, hostia sa však ubránili. Bayern v šestnástke Barcy nedokázal vystreliť.

9. min. Lahm potiahol útok Bayernu, ale pri šestnástke trafil Songa. Rozhodca píska Robbenovi ruku, Bartrova hlavička išla vysoko nad mníchovskú bránku.

4. min. Barcelona začala aktívne, ale nevedia sa prepracovať k šestnástke Bayernu, naopak, k šanci sa takmer dostal nemecký tím. Na druhej strane ohrozil brankára Neuera Alvés.

Hráči nastúpili na trávnik, odveta semifinále sa môže začať.

sme.sk

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bayern zničil Barcelonu celkovo 7:0, finále bude nemecké