Hossa bol druhou hviezdou derby, Chicago vyhralo 4:1

Marián Hossa sa teší z gólu v úvodnom zápase s Detroitom.
Marián Hossa sa teší z gólu v úvodnom zápase s Detroitom. (Autor: SITA/AP)
SITA|16. máj 2013 o 06:51

Hossu vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia, odohral 20 minút a päťkrát vystrelil.

CHICAGO. Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v úvodnom zápase konferenčného semifinále zámorskej NHL nad veľkým rivalom z Detroitu 4:1.

Skóre duelu otvoril štvrtým gólom v tohtoročnom play-off počas presilovky v 10. minúte Marián Hossa, Red Wings však o pár sekúnd vyrovnali.

Domáci Blackhawks v zápase dominovali a o výhre rozhodli v tretej dvadsaťminútovke. Hossu vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia, odohral 20 minút a mal päť streleckých pokusov.

Jeho spoluhráč z ofenzívy Michal Handzuš, ktorý absentoval na posledných dvoch tréningoch Blackhawks, odkorčuľoval 17 minút.

V 75. vzájomnom zápase v play off medzi tímami z originálnej šestky NHL sa ako prvý presadil Hossa. Slovenský krídelník dostal v presilovke prihrávku od Jonathana Toewsa medzi kruhy a strelou z prvej zaznamenal svoj štvrtý gól v play off.

"Hralo sa vo veľkom tempe, čo nám vyhovuje. Zápas nám vyšiel, darilo sa nám aj kombinačne. Myslím, že sme korčuľovali lepšie ako v prvých piatich zápasoch play off. Detroit je silný súper a museli sme ísť na doraz," povedal pre nhl.com Hossa.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále (2. kolo ply off):

Chicago - Detroit 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) - stav série: 1:0

Góly: 10. MARIÁN HOSSA (Toews, Sharp), 49. Oduya (Sharp, P. Kane), 52. Kruger (Carcillo, Leddy), 60. Sharp (Hjalmarsson) - 11. Brunner (Nyquist, J. Ericsson).

Brankári: Crawford - Howard, strely na bránku: 42:21. Diváci: 21 494.