Detroit zdolal Chicago, tréner Quenneville videl regulárny gól

Brankár Detroitu Jimmy Howard kryje strelu Jonathana Toewsa (s číslom 19) z Chicaga. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. máj 2013 o 07:01

Marián Hossa odkorčuľoval 18 minút a 16 sekúnd, počas ktorých trikrát vystrelil.

DETROIT. Hokejisti Detroitu Red Wings zvládli prvý domáci zápas v semifinále Západnej konferencie NHL a po výhre 3:1 vedú v sérii s Chicagom 2:1.

Vo vyrovnanom súboji strelili Gabriel Nyquist a Drew Miller v priebehu 31 sekúnd v 28. a 29. minúte dva góly.

Brankár Detroitu Jimmy Howard mal 39 úspešných zákrokov, Carey Crawford na opačnej strele vyriešil 27 streleckých príležitostí domácich.

Michal Handzuš odohral 7 minút a 24 sekúnd, ďalšie dve strávil na trestnej lavici a raz vystrelil. Marián Hossa odkorčuľoval 18 minút a 16 sekúnd, počas ktorých vystrelil trikrát.

Chicago prehralo len deviatykrát v sezóne. Hráčov i vedenie Chicaga nahnevala situácia krátko po góle na 1:2, keď skóroval Andrew Shaw, ale rozhodcovia pre postavenie hráča v bránkovisku zásah neuznali. "Nemôžeme s tým súhlasiť. Brankára sa vôbec nedotkol," povedal tréner Chicaga Joel Quenneville, ktorý urobil zmeny v zostave. Handzuš nastúpil napokon vo štvrtom útoku s Frolíkom a Krugerom.

V Detroite cítia šancu, že by mohli vyradiť doterajšieho suveréna tejto sezóny. "Aj v základnej časti sme s nimi odohrali vyrovnané zápasy. Vieme, že majú skvelý tím, ale my sa zlepšujeme. V tejto sérii sa môže stať čokoľvek," povedal útočník Detroitu Patrick Eaves.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále:

Detroit - Chicago 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) - stav série: 2:1

Góly: 28. Nyquist (Brunner, Andersson), 29. D. Miller (Eaves, Emmerton), 47. Daciuk (Franzén, B. Smith) - 45. P. Kane (Keith)