Handzuš prihrával a Hossa krásne rozhodol

Marián Hossa oslavuje s Patrickom Sharpom víťazný gól.
Marián Hossa oslavuje s Patrickom Sharpom víťazný gól. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|7. jún 2013 o 05:40

Chicago vyhralo štvrtý zápas konferenčného finále proti Los Angeles 3:2 a v sérii vedie už 3:1.

Bez kľúčového obrancu Duncana Keitha, ktorý si odpykával zápasový trest, sa museli zaobísť vo štvrtom zápase série s Los Angeles hokejisti Chicaga.

Blackhawks mohli vyhrávať už v tretej minúte, keď sa na Jonathana Quicka rútil v nájazde kapitán Jonathan Toews, ale blafák ala Peter Forsberg mu tesne nevyšiel. Naopak už o minútu sa tešili z gólu domáci zásluhou hrdinu tretieho duelu Slavu Vojnova.

V štrnástej minúte však prišla nečakaná chyba skvelého brankára LA, ktorému prepadla strela od modrej od Bickella.

Kľúčová akcia Hossu s Handzušom

Začiatok druhej tretiny opäť lepšie vyšiel domácim, ktorí využili zaváhanie brankára Coreyho Crawforda na druhý gól v podaní Pennera.

Tím trénera Joela Quennevilla sa v nasledujúcich minútach otriasol a vytvoril si veľký tlak, ktorý premenil na gól v devätnástej minúte druhej dvadsaťminútovky. Quick zas neudržal strelu od modrej, ktorú pohotovo za neho dorazil Patrick Kane, ktorý strelil prvý gól v sérii.

Kľúčová akcia zápasu prišla minútu a desať sekúnd po začiatku tretej tretiny. Kings zle striedali, čo využili na bleskurýchlu akciu slovenskí hokejisti. Michal Handzuš si nakorčuľoval do pásma, pohotovo prihral na krídlo Mariánovi Hossovi a ten nechytateľnou ranou z prvej strelil víťazný gól Hawks.

"Dnes sme bojovali od začiatku do konca. Našli sme cestu ako skórovať. Sme šťastní, že sa vraciame domov s jednou výhrou z LA," hovoril NBC Trenčan.

Prvá prehra Kings doma

Kings prehrali v play off doma vôbec prvý zápas v tohtoročnom play off. "Nechceme sa vracať do Los Angeles. Sériu chceme ukončiť doma, to máme všetci v hlavách. Kings hrajú doma výborne. Stačí sa pozrieť na ich pätnásťzápasovú víťaznú sériu. O to viac si to ceníme, že sme vyhrali," dodal krídelník Kane.

Útok s našimi hokejistami odohral celkovo veľmi vydarený zápas a dal zabudnúť na nevydarené tretie stretnutie. Hossa korčuľoval vyše devätnásť minút a ku gólu pridal dva plusové body a Handzuš vyhral za necelých trinásť minúť 55% buly.

Los Angeles - Chicago 2:3 (1:1,1:1, 0:1), stav série 1:3

góly: 14. Bickell (Frolík, Hajlmarsson), 39. Kane (Bickell, Hjalmarsson), 42. HOSSA (HADNZUŠ, Oduya) - 4. Vojnov (Clifford, Fraser), 23. Penner (Carter, Toffoli)