Hamšík dal štyri góly v dvoch zápasoch talianskej ligy

Marek Hamšík oslavuje svoj gól v zápase 2. kola talianskej Serie A Chievo Verona - SSC Neapol vo Verone. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. aug 2013 o 19:32

Neapol vyhral na ihrisku Verony 4:2, Marek Hamšík strelil ďalšie dva góly.

BRATISLAVA. Marekovi Hamšíkovi, zdá sa, prospel podpis novej, lukratívnejšej zmluvy v Neapole.

V 13. minúte otvoril skóre stretnutia s Veronou, keď sa jeho prudká strela spoza vápna odrazila od žrde do domácej siete.

V 64. minúte pridal za stavu 2:2 svoj druhý gól. Po akcii Gökhana Inlera po ľavej strane a následnej strele vyrazil brankár Puggoini loptu priamo na kopačku Hamšíka, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránku.

Hamšík hral do 74. minúty, keď ho na ihrisku vystriedal Goran Pandev.

"Ako vždy sme sa trochu trápili. Som rád, že mi to padá a že môžem gólmi pomáhať mužstvu k víťazstvám. Dôležitý bol ale aj prvý gól našej novej posily Higuaína, určite mu pomôže po psychickej stránke," povedal Hamšík.

"Pri prvom išlo o technickú strelu zo vzdialenosti približne 22 metrov. Pri druhom góle som odrazenú loptu napálil plnou silou do bránky," opísal svoj tretí a štvrtý gól v sezóne Hamšík.

Góly oslavoval ukázaním na vytetované mená svojich synov. "Venujem to im a priateľke Martinke," dodal.

Slovenský stredopoliar tak má po dvoch odohratých dueloch novej sezóny Serie A na konte už štyri góly a zatiaľ, po neúplnom druhom kole, vedie tabuľku najlepších strelcov Serie A.

V úvodnom kole Hamšík rovnako dvakrát skóroval do siete Bologne pri domácom víťazstve Neapola 3:0.

Juventus Turín - Lazio Rím 4:1 (2:1)

Góly: 15. a 27. Vidal, 49. Vučinič, 80. Tevez - 29. Klose, ČK: 63. Hernanes (Lazio) po druhej žltej

Chievo Verona - Neapol 2:4 (2:2)

Góly: 24. a 40. Paloschi - 13. a 64. Hamšík, 27. Callejón, 70. Higuaín