Slovan prehral aj druhý zápas, so Spartakom hladko 0:5

(Autor: TASR)
Sportnet|8. sep 2013 o 15:48

Po prehre 2:4 v Donecku prehrali hokejisti Slovana aj druhý zápas sezóny.

Hráči Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v novej sezóne KHL, keď v nedeľu prehrali na ľade Spartaka Moskva 0:5.

Kľúčová bola druhá tretina duelu, v ktorej zverenci trénera Rostislava Čadu trikrát inkasoval - postupne sa presadili Krutov, Quint a M. Anderson.

Posledný menovaný potom v poslednej časti hry upravil na 4:0. Konečnú podobu skóre dal minútu pred koncom v presilovke slovenský útočník Rastislav Špirko.

Slovan sa najbližšie predstaví v utorok na ľade Dinama Minsk.

Spartak Moskva - HC Slovan Bratislava 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Góly: 22. Krutov (Rjazancev, Junkov), 33. Quint (Bobrov), 35. Anderson (tr. strieľanie), 44. Anderson (Quint, ŠPIRKO), 59. ŠPIRKO (Wandell)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Komarov, Kulakov - Metalnikov, Sirotkin, 2931 divákov

Spartak Moskva: Glass Sergejev, Quint, Megalinskij, Bodrov, Rjazancev, Kulik, Sorokin, Mamkin Wandell, Špirko, Anderson Volkov, Nikulin, Kozlov Nikoncev, Junkov, Krutov Bobrov, Medvedev, Černych

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, Mihálik - Miklík, Bližňák, Bartovič - Netík, J. Mikúš, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, T. Mikúš, R. Mráz - Kolena

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Zápas bol dlho vyrovnaný, svedčí o tom aj pomer striel. Spartak bol efektívnejší, pomohol mu prvý gól v našej sieti a premenené trestné strieľanie. Ak chceme byť úspešní, musíme ďalej tvrdo a usilovne pracovať."

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral aj druhý zápas, so Spartakom hladko 0:5