Lacko vracia loptičku Vasselinovi.
Lacko vracia loptičku Vasselinovi. (Autor: SITA/AP)
SITA|3. okt 2013 o 08:32

Za 88 minút si poradil s Francúzom Vasselinom 7:5 a 6:4.

TOKIO. Slovenský tenista Lukáš Lacko ako takzvaný lucky loser (na turnaji ani nemal hrať) postúpil do štvrťfinále na turnaji ATP v Tokiu.

Vo štvrtkovom stretnutí 2. kola si 25-ročný piešťanský rodák poradil s Francúzom Édouardom Rogerom-Vasselinom za 88 minút 7:5 a 6:4.

V dueli o postup do semifinále nastúpi Lacko v piatok proti tretiemu nasadenému Kanaďanovi Milošovi Raoničovi - víťazovi minulotýždňového podujatia v thajskom Bangkoku.

Lacko, ktorý v 1. kole vyradil siedmeho nasadeného Juhoafričana Kevina Andersona, má v japonskej metropole už istú prémiu 32 160 USD a 90 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

O osude prvého setu duelu medzi Lackom a Rogerom-Vasselinom rozhodol dvanásty gem, v ktorom slovenský daviscupový reprezentant prelomil súperovo podanie.

V druhom dejstve za stavu 5:4 premenil po dvojchybe Francúza hneď prvý mečbal a po tretí raz v tejto sezóne postúpil do štvrťfinále na okruhu ATP.

V januári bol medzi elitnou osmičkou v katarskej Dauhe a v novozélandskom Aucklande.