Sekera dvakrát asistoval, Hertl strelil štyri góly

Najväčší talent českého hokeja, 19 rokov, prvá sezóna v NHL, tri zápasy, šesť gólov - Tomáš Hertl. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|9. okt 2013 o 06:59

Len 19-ročný Tomáš Hertl z Česka strelil Rangers štyri góly. Richard Pánik pri výhre Tampy nehral.

NEW YORK. Slovenský hokejista Andrej Sekera dosiahol prvé dve asistencie v drese Caroliny, keď prihrával na oba góly Hurricanes v Pittsburghu. Domáci vyhrali 5:2, čo je pre Penguins tretia výhra v rade a najlepší vstup do sezóny 1994/1995. Sekera bol v zápase druhým najvyťaženejším hráčom Hurricanes, na ľade strávil 22:14 min a získal aj dva plusové body.

Po trénerskej zmene sa prvého víťazstva v ročníku dočkali hráči Philadelphie, ktorí zdolali Floridu 2:1. Flyers z prvých piatich striel na bránku súpera dali dva góly a v 8. min viedli 2:0. Následne pre zranenie slabín odstúpil Tim Thomas a v bránke Floridy ho nahradil Jacob Markström, ktorý do konca duelu neinkasoval. Hosťujúci tím však dokázal iba znížiť.

Andrej Meszároš bol najvyťaženejším hráčom Philadelphie, keď ako jediný odkorčuľoval vyše 21 minút. Bránku Floridy ohrozil dvakrát a mal aj plusový bod. Tomáč Kopecký z Floridy vystrelil počas necelých 16 minút trikrát. Obaja Slováci sedeli raz aj na trestnej lavici.

New York Islanders s Ľubomírom Višňovským zdolali Phoenix vysoko 6:1. Prvé dva góly v sezóne strelil John Tavares. Višňovský odohral v zápase takmer 19 minút a dosiahol dva plusové body. Tampa Bay hrala tentoraz bez Richarda Pánika a vyhrala po góle Alexa Killorna zo 62. min 3:2 po predĺžení v Buffale.

Príchod Patricka Roya na ľavičku pomohol Coloradu a Avalanche sa podarilo vyhrať aj tretí duel sezóny. V Toronte zdolali Maple Leafs 2:1 a pripravili pre domácich vo štvrtom dueli prvý neúspech. "Skvelý, skvelý tímový výkon," povedal po zápase Roy.

Hráči San Jose rozstrieľali New York Rangers 9:2. Vo skvelej forme je v úvode sezóny český mladík Tomáš Hertl, devätnásťročný rodák z Prahy strelil proti Rangers štyri góly a celkovo ich má po príchode zo Slavie na svojom konte v troch zápasoch šesť.

"Je to bláznivé, ako sen. V Česku som v živote nestrelil štyri góly, ani tri. A teraz toto a v NHL. Je to neuveriteľné," tešil sa po zápase Hertl.

Buffalo - Tampa Bay 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 32. Hodgson (Vanek, McBain), 39. McBain (Hodgson, Vanek) - 34. T. Johnson (Hedman, Palat), 46. Purcell (R. Malone, St. Louis), 62. Killorn (Brewer, Filppula)

San Jose - NY Rangers 9:2 (2:1, 4:0, 3:1)

Góly: 5. Vlasic (Pavelski), 8. D. Boyle (Nieto, Pavelski), 29. Nieto (Wingels, Pavelski), 30. T. Hertl (Desjardins, Demers), 30. Couture (Marleau, Irwin), 33. T. Hertl (J. Thornton), 50. T. Hertl (Demers, T. Kennedy), 53. T. Hertl (Demers, Niemi), 56. Braun (Nieto, Wingels) - 4. B. Richards (Brassard, Stepan), 49. Dorsett (B. Boyle, Stralman)

Pittsburgh - Carolina 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 15. J. Jokinen (Crosby, Kunitz), 22. P. Martin (Orpik, Crosby), 46. J. Jokinen (Malkin, Maatta), 49. Glass (Vitale), 54. J. Jokinen (Maatta, B. Sutter) - 34. E. Staal (Faulk, SEKERA), 44. Gerbe (Dwyer, SEKERA)

New York Islanders - Phoenix 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Góly: 2. Regin (B. Nelson), 16. Tavares (Nielsen, Okposo), 32. Donovan (Regin, Bailey), 35. Tavares (Grabner, Bailey), 38. C. McDonald (Nielsen, Grabner), 53. Bailey (Nielsen, Grabner) - 33. Hanzal (Boedker, R. Vrbata)

Toronto - Colorado 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 34. Lupul (Ashton) - 37. Sarich (Downie, Duchene), 43. Parenteau (McGinn, MacKinnon)

Nashville - Minnesota 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Góly: 6. F. Forsberg (Hornqvist, S. Jones), 6. C. Wilson (Cullen, Fisher), 12. Nyström (z tr. strieľania) - 5. Parise (M. Koivu, R. Suter), 28. Spurgeon (Niederreiter, Mikael Granlund)

Vancouver - New Jersey 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 29. D. Sedin (Tanev, Stanton), 34. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 63. Garrison (Booth) - 19. Jágr (Eliáš, Židlický), 28. Eliáš (Volčenkov, Jágr)

Philadelphia - Florida 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 5. B. Schenn (Voráček, Lecavalier), 8. Coburn (Couturier) - 40. B. Boyes (B. Campbell, Barkov)