Slovensko prehralo v Grécku 0:1, Mucha pustil lacný gól

Ďurica utešuje Muchu.
Ďurica utešuje Muchu. (Autor: TASR)
Pavol Spál|11. okt 2013 o 20:45

Futbalisti prehrali aj druhý kvalifikačný zápas s Gréckom, po nervóznom výkone a vlastnom góle opäť 0:1.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovenska prehrali v kvalifikácii o postup na svetový šampionát s Grékmi. Slováci inkasovali po obrovskej chybe Jána Muchu. Škrtel si dal vlastný gól.

Tréner Ján Kozák zlostne mával rukou. Čertil sa. U Grékov ten moment vyvolal škodoradostný úsmev, nemuseli sa snažiť a už vyhrávali 1:0. Čo sa stalo?

Brankárovi Jánovi Muchovi (31 r) v závere prvého polčasu (za stavu 0:0) kapitán Martin Škrtel posielal v tiesni malú domov priamo do stredu bránky. Mucha však loptu nohou nezastavil a tá mu popod ňu prekĺzla do siete. Slovenský brankár situáciu zrejme ležérne podcenil, aj keď mal i trošku smolu, že mu lopta predtým poskočila.

Tento kiks napokon rozhodol o výhre Grékov 1:0 v boji o postup na MS. Mucha takmer dokonale napodobnil svojho náhradníka v reprezentácii Matúša Kozáčika. Ten v drese Plzne urobil totožný kiks prvého októbra v zápase Ligy majstrov proti CSKA Moskva.

Gréci povesť vášnivých fanúšikov na štadióne Olympiakosu Pireus príliš nepotvrdili. Skôr sklamali. Často bolo ticho, tlieskali a povzbudzovali skôr sporadicky. Atmosféra komorná. Domáci bojujúci o priamy postup na MS potrebovali vyhrať, ale do útočenia sa príliš nehrnuli. Pôsobili pasívne.

Slováci dobrý výkon z predchádzajúcich zápasov proti Bosne nezopakovali. Súhra viazla. Súboj nemal vysoké tempo, súperi vyčkávali, hral sa taktický, nie moc pekný futbal. Ľudia sa nudili, často zívali.

Vladimír Weiss ako jediný zožal pri predstavovaní zo Slovákov potlesk – nečudo, je hráčom miestneho Olympiakosu Pireus. Naopak Miroslava Stocha z konkurenčného PAOK Solún najviac vypískali a vybučali.

Slováci hrali bez typického tvorcu hry Mareka Hamšíka, ktorý sa doliečuje a bolo to cítiť. Hamšíka nahradil v strede poľa Vladimír Weiss. Bol aktívny, často si pýtal loptu, veľa nabehal, ale i pokazil. Bolo však cítiť, že na preňho nie typickom poste sa hľadá, nie všetko mu vyšlo. Jeho typické sóla mu nevychádzali. Rozhodcom sa snažil často dohovárať - za čo dostal žltú kartu.

Stoch nastúpil v reprezentácii prvýkrát pod vedením trénera Kozáka. Príliš vidno ho nebolo. Často rozhadzoval rukami, hádal sa s rozhodcami za čo dostal v 33. minúte žltú kartu. Zbytočne. Po zápase došlo k zbytočnej roztržke do ktorej sa zapojil kapitán Martin Škrtel. Neudržal emócie.

Gréci stále v kvalifikácii nedostali doma gól. Potvrdili povesť tímu s najlepšou defenzívou. V deviatich zápasoch inkasovali iba štyrikrát. Slováci ukončia kvalifikáciu v utorok v Rige – nastúpia proti domácemu Lotyšsku.

Grécko - Slovensko 1:0 (1:0)

Góly: 44. Škrtel (vlastný)

Žlté karty: Holebas, Maniatis - Pekarík, Weiss, Stoch, Jakubko, Hubočan, Červená karta: Škrtel po zápase, 25.000 divákov.

Grécko: Karnezis - Torosidis, Manolas, Papastathopoulos, Holebas - Maniatis, Tziolis - Salpingidis (76. Karagounis), Samaras, Christodoulopoulos (58. Ninis) - Mitroglou (89. Fetfatzidis)

Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan - Kucka, Pečovský (64. Guédé) - Šesták (63. Jakubko), Weiss, Stoch - Nemec (77. Ďuriš)

Online prenos:

93. minúta: Gréci mali záver zápasu pod kontrolou a výhru 1:0 už bez problémov ubránili.

87. minúta: Slováci sa snažia vyrovnať, ich útočné aktivity sú neefktívne, Gréci ich poľahky eliminujú, od vyrovnania majú Slováci ďaleko.

78. minúta: Tréner Kozák vystriedal aj tretieho hráča, miesto Nemca poslal Ďuriša.

74. minúta: Gréci hrajú lepšie aj po našom prestriedaní, v útoku sú oveľa kreatívnejší ako naše mužstvo bez Hamšíka, Gréci vybojovali už sedem rohových kopov, Slováci jediný.

70. minúta: Žltú kartu za protesty dostal aj Hubočan

63. minúta: Kozák stiahol Pečovského a Šestáka, do hry poslal Jakubka a Guádého.

52. minúta: Gréci majú prevahu aj v druhom polčase. Nezdá sa, že by sa Slováci snažili vyrovnať.

46. minúta: Absencia Mareka Hamšíka v strede poľa je zreteľná, Slováci hrali v prvom polčase horšie, Gréci mali prevahu aj šance.

21:49 Začal sa druhý polčas

----------

45. minúta: Koniec prvého polčasu poznačil vedúci gól Grécka, rozhodcovia nadstavili dve minúty a tie sa len dohrávali v strede poľa.

44.minúta: Škrtel poslal Muchovi malú domov a tomu lopta nepochopiteľne prešla popod nohu až do brány, darovali sme Grécku gól.

33.minúta: Žltú kartu dostal aj Stoch, za protesty.

29. minúta: Salgipidis pálil z dvadsiatich metrov v dobrej pozície, Mucha loptu s námahou vyrazil.

22. minúta: Rozhodca v priebehu dvoch minút rozdal tri žlté karty: Pekaríkovi, Weissovi a tiež Grékovi CHolebasovi

15. minúta: V prvých 15 minútach zápasu hrajú Gréci lepšie, sú rýchlejší ako Slováci, držia viac loptu, zahrávali niekoľko rohov a mali jednu veľkú šancu.

9. minúta: Nemec sa dostal s loptou pred brankára a skóroval, bol však minimálne v metrovom ofsajde a rozhodcovia správne akciu prerušili.

6. minúta: Prvá veľká šanca Grékov, po hlavičke Manolasa vytlačil Mucha loptu z bránkovej čiary.

Góly: 7. Černych, 68. Mikoliunas

Bosna a Hercegovina - Lichtenštajnsko 4:1 (4:0)

Góly: 27. a 39. Džeko, 34. Misimovič, 38. Ibiševič - 61. N. Hasler

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovensko prehralo v Grécku 0:1, Mucha pustil lacný gól