Slovensko zdolalo SAE 2:0 napriek červenej karte. Môže postúpiť

Naši mladí reprezentanti majú dôvod na radosť. Prvýkrát vyhrali na MS.
Naši mladí reprezentanti majú dôvod na radosť. Prvýkrát vyhrali na MS. (Autor: ARCHÍV SITA)
TASR|23. okt 2013 o 17:16

Mladí futbalisti skončili v skupine MS do 17 rokov tretí a musia čakať na výsledky ďalších skupín.

SAE - Slovensko 0:2 (0:1)

Góly: 36. a 68. Vestenický, ŽK: Grič, Haraslín, Vestenický, Hromada - Omar, Humaid, Hussain, Ahmed, ČK: 45. Grič za druhú žltú, rozhodovali: Soto - Urrego, Lopez (všetci Venez.)

Zostava SR 17: Junas - Vodecký (46. Šiplák), Kadlec, Vavro, Kupec - Špalek, Grič, Lesniak - Hromada, Haraslín (92. Čmelík) - Vestenický (80. Chvátal)

SAE 3 3 2 10

ABÚ ZABÍ. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov zvíťazili vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta nad domácim výberom Spojených arabských emirátov 2:0.

Na priamy postup do osemfinále to však nestačilo. Keďže Brazília v súbežne hranom dueli zdolala Honduras 3:0, Slovensko napokon obsadilo v A-skupine tretie miesto a teraz si musí počkať na výsledky ďalších skupín, či postúpi do osemfinále ako jeden z štyroch najlepších tretích tímov.

Dvakrát skóroval Vestenický

Zverenci Ladislava Pecka boli v celom zápase jasne lepším tímom, dvakrát sa gólovo presadil najlepší strelec tímu Tomáš Vestenický.

Prvýkrát skóroval v 36. minúte po voľnom kope umiestnenou hlavičkou k ľavej žrdi, druhý raz v 67. minúte opäť hlavou zužitkoval rohový kop Haraslína.

Mladí Slováci dosiahli historické víťazstvo napriek červenej karte zo záveru prvého polčasu, keď po dvoch napomenutiach musel odísť predčasne pod sprchy Jakub Grič.

V nadstavenom čase ešte Špalek dvakrát skúsil šťastie a pokúsil sa o gól, ktorý by za tohto stavu aj vzhľadom na súbežne bežiaci zápas Brazílie s Hondurasom Slovákov posunul k postupu, ale nepodarilo sa mu už skórovať.

Pecko: Ukázali sme mentálnu silu

"My sme do zápasu išli s tým, že musíme vyhrať, keď chceme pomýšľať na postup, a všetko sme tomu podriadili. Myslím, že sme boli na ihrisku lepším tímom po celý zápas, aj keď sme boli oslabení," hovoril po zápase tréner Ladislav Pecko.

"Išli sme za víťazstvom, mali sme dosť šancí už v prvom polčase. To vylúčenie nás trochu zabrzdilo, ale ukázali sme mentálnu silu a tí chlapci zápas zvládli ako sme si to predstavovali."

B-skupina:

Taliansko - Uruguaj 1:2 (1:1)

Góly: 11. Parigini - 15. Bregonis, 64. Benitez

Nový Zéland - Pobrežie Slonoviny 0:3 (0:1)

Góly: 25. a 48. Bakayoko, 87. Yakou, ČK: 34. Forrester (N. Z.)

ZVRP B
Uruguaj 3 2 1 10 2 7
Taliansko 3 2 1 3 2 6
Pobrežie Slonoviny 3 1 1 1 4 2 4
Nový Zéland 3 3 11

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovensko zdolalo SAE 2:0 napriek červenej karte. Môže postúpiť