Tatar rozhodol o triumfe Detroitu. Je to veľká úľava, hovorí

Tomáš Tatar oslavuje gól so Švédom Henrikom Zetterbergom.
Tomáš Tatar oslavuje gól so Švédom Henrikom Zetterbergom. (Autor: SITA/AP)
TASR|31. okt 2013 o 06:52

Los Angeles Kings zdolali San Jose 4:3 po predĺžení, v presilovej hre rozhodol Slovinec Kopitar.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar v noci na štvrtok v zámorskej NHL gólom rozhodol o triumfe Detroitu na ľade Vancouveru 2:1.

V 39. minúte sa presadil po kombinácii Niklasa Kronwalla s Dannym DeKeyserom a prekvapil brankára domácich Roberta Luonga.

Na ľade bol trinásť minút

Tatar nastúpil v tretej formácii a odkorčuľoval takmer 13 minút. V stretnutí, na konci ktorého ho vyhlásili za tretiu hviezdu, sa ujala jedna z jeho dvoch striel.

"Len som sa snažil poslať puk na bránku a nejako skončil v sieti," povedal Tatar na webe NHL o svojom prvom góle v piatom zápase sezóny.

"Puk som, samozrejme, nevidel až do poslednej sekundy. Je to na porazenie, ak prehráte zápas takýmto gólom," povedal kanadský gólman.

"Je to veľká úľava, že to tam konečne padlo. Naša lajna zahrala celkom dobre," dodal slovenský ľavý krídelník.

Chára skoro 25 minút

Najvyťaženejším mužom Bostonu na ľade Pittsburghu bol slovenský kapitán Zdeno Chára, ktorý si za 24:43 minúty na ľade obohatil konto o jeden plusový bod, jednu strelu a dva hity. Bruins však prehrali 2:3.

"Boston je veľmi dobrý defenzívny tím a hrá sa proti nim ťažko. Sme radi, že sme sa presadili," povedal strelec druhého gólu Pittsburghu Brandon Sutter.

Los Angeles Kings zdolali San Jose 4:3 po predĺžení, o triumfe kráľov rozhodol v presilovej hre Slovinec Anže Kopitar.

"Som veľmi hrdý na to, že sme za nepriaznivého stavu nezabalili tento zápas. Dosiahli sme veľké divízne víťazstvo," povedal strelec vyrovnávajúceho gólu na 3:3 Justin Williams.

"Vždy keď nastúpime proti San Jose, je to o čosi intenzívnejšie a emocionálnejšie. Toto bol zápas, ktorý zatiaľ v tejto sezóne najviac pripomínal play off," povedal Kopitar.

Vancouver - Detroit 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly a asistencie: 15. D. Sedin (H. Sedin, Stanton) - 32. Alfredsson (B. Smith, Quincey), 39. TATAR (N. Kronwall, Danny DeKeyser)

Pittsburgh - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Góly a asistencie: 27. Kunitz (Letang, Crosby), 51. B. Sutter (Dupuis, Orpik), 58. J. Jokinen - 42. P. Bergeron (Seidenberg, B. Marchand), 59. Iginla (Lucic, P. Bergeron)

Calgary - Toronto 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 38. Stajan (Glencross, Brodie), 55. David Jones (Russell, Wideman) - 8. Lupul (Gardiner, Kadri), 20. Van Riemsdyk (McClement), 46. Raymond (Clarkson), 59. Ranger

Los Angeles - San Jose 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 3. Doughty (Justin Williams), 24. Stoll (Vojnov, D. Brown), 53. Justin Williams (Kopitar, M. Richards), 63. Kopitar (Doughty, M. Richards) - 1. Vlasic (Couture, Kennedy), 12. Pavelski (Wingels), 39. Couture (Marleau, Demers)