BRATISLAVA. Český zástupca Slovan Liberec stále neokúsil v H-skupine trpkosť prehry, keď remizoval na pôde favorizovaného lídra FC Sevilla 1:1. V bránke hostí sa viacerými dobrými zákrokmi prezentoval Slovák Lukáš Hroššo. Jeho krajan Ľuboš Kolár sedel celý zápas na lavičke náhradníkov.
V tej istej skupine Freiburg, v základnej zostave so slovenským legionárom Karimom Guédém, uhral v Estorile výsledok 0:0. Guédé nedohral, pretože v 88. minúte predčasne opustil ihrisko po dvoch žltých kartách. Bola to už jeho druhá červená v tejto sezóne EL.
A-skupina:
FC St. Gallen (Švaj.) - FC Valencia (Šp.) 2:3 (1:1)
Góly: 37. Besle, 66. Karanović - 30. a 76. Piatti, 86. Canales, ČK: 56. Montandon (St. Gallen), rozhodoval: Kulbakov (Biel.)
Kubaň Krasnodar (Rus.) - Swansea City (Angl.) 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Balde - 9. Bony Wilfried, ČK: 76. Xandao (Kubaň Krasnodar) po druhej ŽK, rozhodoval: Schörgenhofer (Rak.)
Tabuľka A-skupiny:
1. Valencia 4 3 0 1 10:6 9 - istý postup do šestnásťfinále
2. Swansea 4 2 2 0 6:2 8
3. St. Gallen 4 1 0 3 5:9 3
4. Kubaň 4 0 2 2 2:6 2
B-skupina:
PFC Ludogorec Razgrad (Bul.) - Černomorec Odesa (Ukr.) 1:1 (0:0)
Góly: 47. Juninho Quixadá - 64. Guy, rozhodoval: Johannesson (Švéd.)
PSV Eindhoven (Hol.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 2:0 (1:0)
Góly: 29. Maher, 57. Locadia, rozhodoval: Balaj (Rum.)
Tabuľka B-skupiny:
1. Razgrad 4 3 1 0 7:1 10 - istý postup do šestnásťfinále
2. Eindhoven 4 2 1 1 4:2 7
3. Odesa 4 1 1 2 3:5 4
4. D. Záhreb 4 0 1 2 1:7 1
C-skupina:
Esbjerg fB (Dán.) - IF Elfsborg (Švéd.) 1:0 (0:0)
Gól: 71. Rohden (vlastný gól), rozhodoval: Bojko (Ukr.)
Standard Liége (Belg.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 1:3 (0:2)
Góly: 55. M´Poku - 42. ŠVENTO, 45.+ Kampl, 58. Alan, rozhodoval: Nikolajev (Rus.)
Dušan Švento (Salzburg) hral do 65. min.
Tabuľka C-skupiny:
1. Salzburg 4 4 0 0 11:3 12 - istý postup do šestnásťfinále
2. Esbjerg 4 3 0 1 6:4 9 - istý postup do šestnásťfinále
3. Liége 4 0 1 3 4:8 1
4. Elfsborg 4 0 1 3 2:8 1
D-skupina:
NK Maribor (Slovin.) - Zulte Waregem (Belg.) 0:1 (0:1)
Gól: 29. T. Hazard (z pok. kopu), rozhodoval: Kovařík (ČR)
Rubin Kazaň (Rus.) - Wigan Athletic (Angl.) 1:0 (1:0)
Gól: 22. Kuzmin, rozhodoval: Hüseyin Göcek (Tur.)
Tabuľka D-skupiny:
1. Kazaň 4 3 1 0 11:3 10 - istý postup do šestnásťfinále
2. Wigan 4 1 2 1 4:3 5
3. Waregem 4 1 1 2 2:7 4
4. Maribor 4 1 0 3 6:10 3
E-skupina:
Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) - Pacos de Ferreira (Portug.) 2:0 (1:0)
Góly: 44. Nascimento, 66. Konopľanka, rozhodoval: Munukka (Fín.)
CS Pandurii Targu Jiu (Rum.) - ACF Fiorentina (Tal.) 1:2 (1:0)
Góly: 32. Di Oliveira - 86. Matos, 90.+ Valero, rozhodoval: Sidiropulos (Gréc.)
Tabuľka E-skupiny:
1. Fiorentina 4 4 0 0 10:2 12 - istý postup do šestnásťfinále
2. Dnipro 4 3 0 1 6:2 9 - istý postup do šestnásťfinále
3. Pandurii 4 0 1 3 2:7 1
4. Ferreira 4 0 1 3 1:8 1
F-skupina:
APOEL Nikózia (Cyp.) - Girondins Bordeaux (Fr.) 2:1 (1:1)
Góly: 14. Alexandrou, 55. Morais - 45.+ Sané, ČK: 50. Budimir - 50. N´Guemo po druhej ŽK, rozhodoval: Delferiere (Belg.)
Maccabi Tel Aviv (Izr.) - Eintracht Frankfurt (Nem.) 4:2 (3:0)
Góly: 14. a 90.+ Zehavi, 30. a 35. Yitzhaki - 63. Lakič, 67. A. Meier, rozhodoval: Gumienny (Belg.)
Tabuľka F-skupiny:
1. E. Frankfurt 4 3 0 1 10:4 9
2. Tel Aviv 4 2 1 1 6:5 7
3. APOEL 4 1 1 2 3:6 4
4. Bordeaux 4 1 0 3 4:8 3
G-skupina:
Rapid Viedeň (Rak.) - KRC Genk (Belg.) 2:2 (2:1)
Góly: 40. a 45.+ Boyd - 28. Mbodji, 61. Buffel, rozhodoval: Aydinus (Tur.)
Ján Novota (Rapid Viedeň) odchytal celý zápas
FC Thun (Švaj.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 0:2 (0:1)
Gól: 29. Schenkel (vlastný), 69. Jarmolenko, ČK: 17. Mbokani (Kyjev) po druhej ŽK, rozhodoval: Turpin (Fr.)
Tabuľka G-skupiny:
1. Genk 4 2 2 0 6:4 8
2. D. Kyjev 4 2 1 1 7:3 7
3. Rapid 4 0 3 1 5:6 3
4. Thun 4 1 0 3 2:7 3
H-skupina:
FC Sevilla (Šp.) - Slovan Liberec (ČR) 1:1 (1:0)
Góly: 29. Perotti - 71. Pavelka, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)
Lukáš Hroššo odchytal celý zápas, Ľuboš Kolár (obaja Liberec) sedel na lavičke náhradníkov
Estoril Praia (Portug.) - SC Freiburg (Nem.) 0:0
ČK: 86. Hofler po druhej ŽK, 88. K. GUÉDÉ (obaja Freiburg) po druhej ŽK, rozhodoval: Borski (Poľ.)
Karim Guédé (Freiburg) hral do a v 88. min, keď dostal ČK
Tabuľka H-skupiny:
1. Sevilla 4 2 2 0 6:3 8
2. Liberec 4 1 3 0 6:5 6
3. Freiburg 4 0 3 1 3:5 3
4. Estoril 4 0 2 2 3:5 2
I-skupina:
HNK Rijeka (Chor.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:1 (1:1)
Góly: 21. Kramarič - 14. Plea, rozhodoval: Yefet (Izr.)
Vitória de Guimaraes (Portug.) - Betis Sevilla (Šp.) 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ Chuli, rozhodoval: Mazzoleni (Tal.)
Tabuľka I-skupiny:
1. Betis 4 2 2 0 3:1 8
2. Lyon 4 1 3 0 3:2 6
3. Guimaraes 4 1 1 2 5:3 4
4. Rijeka 4 0 2 2 2:7 2
J-skupina:
Legia Varšava (Poľ.) - Trabzonspor (Tur.) 0:2 (0:0)
Góly: 71. Dossa (vlastný gól), 79. Adin, rozhodoval: Buquet (Fr.)
Dušan Kucika (Legia) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí
Lazio Rím (Tal.) - Apollon Limassol (Cyp.) 2:1 (2:1)
Góly: 14. a 37. Floccari - 39. Papulis, rozhodoval: Madden (Škót.)
Tabuľka J-skupiny:
1. Trabzonspor 4 3 1 0 9:4 10
2. Lazio 4 2 2 0 6:4 8
3. Apollon 4 1 1 2 3:4 4
4. Legia 4 0 0 4 0:6 0
K-skupina:
Tromsö IL (Nór.) - Anži Machačkala (Rus.) 0:1 (0:0)
Gól: 90.+ Mkrtčjan, rozhodoval: Makkelie (Hol.)
Tottenham Hotspur (Angl.) - FC Šeriff Tiraspoľ (Mol.) 2:1 (0:0)
Góly: 60. Lamela, 67. Defoe (z pok. kopu) - 72. Isa, rozhodoval: K. Hansen (Dán.)
Tabuľka K-skupiny:
1. Tottenham 4 4 0 0 9:1 12 - istý postup do šestnásťfinále
2. Anži 4 2 1 1 2:2 7
3. Tiraspoľ 4 0 2 2 2:5 2
4. Tromsö 4 0 2 2 1:6 2
L-skupina:
AZ Alkmaar (Hol.) - Šachťor Karaganda (Kaz.) 1:0 (0:0)
Gól: 55. Ortiz, rozhodoval: Hansson (Švéd.)
Maccabi Haifa (Izr.) - PAOK Solún (Gréc.) 0:0
rozhodoval: Zwayer (Nem.)
Miroslav Stoch (PAOK) hral do 68 min.
Tabuľka L-skupiny:
1. PAOK 4 2 2 0 6:4 8
2. Alkmaar 4 2 2 0 4:2 8
3. Haifa 4 0 2 2 4:6 2
4. Karaganda 4 0 2 2 4:6 2