Martin Škrtel oslavuje so spoluhráčmi svoj prvý gól v sezóne.
Martin Škrtel oslavuje so spoluhráčmi svoj prvý gól v sezóne. (Autor: TASR / AP)
SITA|9. nov 2013 o 18:20

V sobotňajších stretnutiach 11. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa favoritom darilo striedavo. Liverpool jasne vyhral, Chelsea len ťažko vyrovnávala.

LONDÝN. Slovenský futbalový obranca Martin Škrtel prispel gólom k sobotňajšiemu víťazstvu FC Liverpool 4:0 doma nad Fulhamom v rámci 11. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League.

Dvadsaťosemročný stopér sa presadil v 26. min hlavou po rohu Stevena Gerrarda. Pre handlovského rodáka to bol premiérový presný zásah v tejto sezóne, Liverpoolu ním pomohol k priebežnému druhému miestu v tabuľke.

Aj pred rokom Fulhamu

Zhodou okolností aj takmer pred rokom uspel práve proti Fulhamu a stretnutie v Liverpoole sa tiež skončilo 4:0. Škrtel však vtedy otvoril skóre.

"Bol to brilantný center. Azda tri štvrtiny mojich gólov sa zrodili práve po Stevieho asistenciách. Som rád, že som sa prvý raz v tejto sezóne strelecky presadil. Dúfam, že do konca súťažného ročníka pridám nejaký ten gólik," povedal pre Sky Sports 28-ročný stopér, ktorý skóroval za mužstvo z Anfield Road jubilejný 10. raz.

"Chceli sme konkurentom vyslať posolstvo, že sme tu a pripravení bojovať. Máme radosť z dnešných troch bodov. Aj po zmene strán sme si hodlali udržať nasadené tempo. Viedli sme už 3:0, ale neplánovali sme upustiť od našej hry," skonštatoval Škrtel.

Chcú bojovať o titul

Liverpool sa po asociačnom termíne stretne 23. novembra v derby s Evertonom. "Bude to pre nás významný zápas, ale takto vnímame všetky vystúpenia v každej súťaži. Túžime sa udržať na horných poschodiach tabuľky a zabojovať o titul," povedal handlovský rodák Škrtel.

Zverenci Brendana Rodgersa sú na 2. priečke o dva body za londýnskym Arsenalom, ktorý však má k dobru nedeľňajší šláger na pôde Manchestru United.

Futbalistom Chelsea sa domáce stretnutie s West Bromwich podarilo vyrovnať až dlhé minúty po konci riadneho hracieho času. Hazard premenenou penaltou v šiestej minúte nastavenia rozhodol o remíze 2:2.

Southampton - Hull 4:1 (3:0)

Góly: 16. Schneiderlin, 30. R. Lambert (z pok. kopu), 37. Lallana, 88. S. Davis - 55. Sagbo

Norwich City West Ham United 3:1 (0:1)

Góly: 54. Hooper (z 11 m), 72. Snodgrass, 90.+3 Fer 32. Morrison

Domov»Futbal»Anglicko»Škrtela strkali, i tak strelil gól a hovorí o titule. Chelsea vyrovnala v nastavení