Portugalsko zdolalo v baráži Švédsko 1:0, Ukrajina Francúzsko 2:0

(Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. nov 2013 o 20:00

Výbornú pozíciu si pred budúcotýždňovými odvetami o postup na MS 2014 vypracovali Gréci, ktorí zdolali Rumunsko 3:1.

((foto))

Po prvom barážovom stretnutí má bližšie k postupu na majstrovstvá sveta v Brazílii Portugalčan Cristiano Ronaldo ako Švéd Zlatan Ibrahimovič.

Súboj superhviezd rozhodol v Lisabone práve Ronaldo, ktorý sa postaral v 82. minúte o jediný presný zásah stretnutia.

Francúzi s dvojgólovým mankom

Veľké víťazstvo oslavujú na Ukrajine, ktorá doma vyhrala nad Francúzskom 2:0. Tomu tak hrozí prvá absencia na majstrovstvách sveta od roku 1994.

V Kyjeve inkasovali zverenci Didiera Deschampsa dvakrát po zmene strán, v 61. minúte sa trafil Zozuľa a osem minút pred koncom Jarmolenko z penalty.

V nadstavenom čase potom dostali červené karty hosťujúci Koscielny a domáci Kučer.

Ukrajina porazila Francúzov prvýkrát v histórii a vykročila k tomu, aby na piaty pokus uspela v baráži o MS či ME.

Zverenci Michajla Fomenka udržali tohtoročnú neporaziteľnosť a navyše po ôsmykrát za sebou neinkasovali.

Najviac gólov strelili Gréci

K postupu na svetový šampionát sa výrazne priblížili futbalisti Grécka, súperi Slovenska z kvalifikačnej G-skupiny.

Na gól domáceho Mitrogloua zo 14. minúty ešte dokázali Rumuni odpovedať presným zásahom z kopačky Stancua, no to bolo z ich strany všetko. Po góloch Salpingidisa a opäť Mitrogloua zvíťazili Gréci v Aténach 3:1.

Island remizoval na domácej pôjde s Chorvátskom 0:0 a má tak naďalej šancu na premiérovú účasť na záverečnom turnaji.

Chorváti v Reykvajíku nevyužili presilovku, ktorú mali od 50. minúty po vylúčení záložníka Skúlasona. Mali síce výraznú streleckú prevahu, ale žiadnu šancu nepremenili.

Európska baráž o postup na MS 2014 - prvé zápasy

Portugalsko - Švédsko 1:0 (0:0)

Gól: 82. Ronaldo. Rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.), ŽK: Pereira, Ronaldo - Larsson, Elmander

Portugalsko: Patricio - Pereira, Pepe, Alves, Coentrao - Meireles (79. Josue), Veloso, Moutinho - Nani, Postiga (66. Almeida), Ronaldo

Švédsko: Isaksson - Lustig, Nilsson, Antonsson, Olsson - Larsson, Elm (72. Wernbloom), Källström (78. Svensson), Kačaniklič - Elmander (88. Gerndt), Ibrahimovič

Island - Chorvátsko 0:0

Bez gólov. ČK: 50. Olafur Ingi Skulason (Island). Rozhodoval: Alberto Undiano Mallecano (Šp.).

Island: Halldorsson - O. Skulason, Arnason, R. Sigurdsson, Skulason - Gudmundsson, G. Sigurdsson, Bjarnason - Finnbogaso, Sigthorsson (46. Gudjohnsen)

Chorvátsko: Pletikosa - Srna, Simunič, Čorluka, Pranjič - Iličevič (46. Olič), Rakitič, Modrič, Perisič - Mandžukič (87. Benko), Eduardo (72. Rebič)

Grécko - Rumunsko 3:1 (2:1)

Góly: 14., 67. Mitroglou, 21. Salpingidis - 19. Stancu. Rozhodoval: Pedro Proenca (Por.), ŽK: Siovas, Katsouranis - Bourceanu, Cocis, Goian, Lazar, Rat. ČK: 90.+2 Lazar (Rumunsko)

Grécko: Karnezis - Holebas, Papastathopoulos, Torosidis, Maniatis (77. Karagounis) - Tziolis, Siovas, Katsouranis (86. Samaris) - Mitroglou (80. Gekas), Salpingidis - Samaras

Rumunsko: Lobont - Gardos, Goian, Rat, Matel - Tänase (87. Maxim), Cocis, Bourceanu (75. Lazar), Torje (75. Grozav) - Stancu, Marica

Ukrajina - Francúzsko 2:0 (0:0)

Góly: 61. Zozuľa, 83. Jarmolenko (z 11 m). Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.), ŽK: Ševčuk, Fedeckij, Kučer - Giroud, Sissoko. ČK 90.+5 Kučer - 90.+1 Koscielny

Ukrajina: Pjatov - Fedeckij, Kučer, Chačeridi, Ševčuk - Jarmolenko, Stepanenko, Konopľanka (90.+2 Gusev) - Rotaň, Edmar (76. Bezus) - Zozuľa (86. Selezňov)

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Koscielny, Abidal, Evra - Pogba, Matuidi - Remy (64. Sissoko), Nasri (80. Valbuena), Ribery - Giroud (70. Benzema)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Portugalsko zdolalo v baráži Švédsko 1:0, Ukrajina Francúzsko 2:0