Škrtelov Liverpool bol vďačný za remízu 3:3

Coutinho strelil takto prvý gól, Škrtel (číslo 37) sa prizeral.
Coutinho strelil takto prvý gól, Škrtel (číslo 37) sa prizeral. (Autor: SITA / AP)
SITA|23. nov 2013 o 15:46

Po polčase síce FC Liverpool viedol, no nakoniec musel vo výbornom zápase zachraňovať remízu tesne pred jeho koncom.

LONDÝN. Zverenci trénera anglického futbalového klubu FC Everton Roberta Martíneza vybojovali pre svojho kormidelníka v jeho premiérovom derby proti hráčom FC Liverpool domácu remízu 3:3.

"Bol to skvelý zápas. Zapojil som sa do viacerých meraní síl a skutočne vyrážajú dych," vyhlásil po zápase kouč LFC Rodgers. Zápas v Goodisonovom Parku sledovalo 39 576 divákov.

"Dnes sme opäť ukázali našu odolnosť a schopnosť vrátiť sa do zápasu. Hrať na pôde Evertonu je nesmierne ťažké," dodal Rodgers.

Tréner na lavičke domáceho Evertonu neskrýval po zápase negatívne pocity. "Je pre mňa sklamaním, že sme nezískali tri body. Moji zverenci si za výkon v druhom polčase nezaslúžili inkasovať gól zo štandardnej situácie v závere stretnutia," vyhlásil Martínez.

Tvrdé fauly

V sobotňajšom stretnutí rivalov sa viac ráz na trávniku zaiskrilo. V 34. min si strelec prvého gólu Evertonu Mirallas vyšliapol na Suáreza a zasiahol ho spodnou časťou kopačky do stehna pravej nohy.

Vášne na oboch stranách upokojoval aj Škrtel, Mirallas inkasoval za svoj zákrok žltú kartu a Suárez sa po ošetrení vrátil späť na ihrisko.

O desať minút neskôr sa kapitán hosťujúceho mužstva z Anfieldu Steven Gerrard dostal do roztržky s domácim obrancom Sylvainom Distinom. Dôvodom bol Gerrardov faul vo vzdušnom súboji na záložníka Garetha Barryho.

"Zákrok lakťom od Gerrarda na Barryho ma sklamal, aj keď nedošlo k vzájomnému kontaktu," citoval na Twitteri Martínezove slová oficiálny profil FC Everton.

Štyridsaťročný kouč mal po zápase ťažké srdce na Gerrarda, ktorý v sobotu absolvoval svoje jubilejné 30. liverpoolske derby. "Steven Gerrard si pred rozhodujúcim priamym kopom posunul loptu bližšie k bránke," vyhlásil po stretnutí Martínez. Domáci kouč však vyzdvihol brankára LFC Simona Mignoleta.

Chválil Mignoleta

"Podarilo sa nám utvoriť si neuveriteľné množstvo príležitostí. Brankár Mignolet si právom zaslúži honor ´Muž zápasu´," uviedol Martínez na margo 25-ročného belgického gólmana.

Na Mignoletovi v prvom polčase stroskotal po úniku Lukaku, v druhej časti podržal Belgičan svoj tím pri dvoch príležitostiach striedajúceho Gerarda Deulofeua a trikrát sa proti nemu opäť nepresadil Lukaku.

Sériu zahodených príležitostí doplnil liverpoolsky stredopoliar Joe Allen. Waleský reprezentant si spytoval svedomie v 60. min, keď po prieniku Suáreza cez troch protihráčov v stopercentnej príležitosti sám pred Howardom zakončil tesne vedľa ľavej žrde a nezvýšil na 3:1 pre hosťujúci tím.

Doma ešte neprehrali

FC Everton v roku 2013 neprehral na domácom ihrisku v ligovom zápase. V Goodisonovom Parku sa zo zisku troch bodov v rámci Premier League naposledy tešili hráči FC Chelsea. Londýnčania tam zvíťazili 30. decembra 2012 2:1. Odvtedy ťahajú hráči Evertonu šnúru 14 ligových zápasov na domácej pôde bez prehry, na svojom konte majú za toto obdobie desať víťazstiev a štyri nerozhodné výsledky.

FC Liverpool figuruje priebežne na druhom mieste tabuľkového poradia najvyššej anglickej súťaže, na svojom konte má 24 bodov. Evertonu patrí piata pozícia s 21 bodmi.

((fotogaleria))

Anglická Premier League - sobota

FC Everton - FC Liverpool 3:3 (1:2)

Góly: 72. a 82. Lukaku, 8. Mirallas - 5. Philippe Coutinho, 19. L. Suárez, 89. Sturridge