Götze odišiel z Borussie, hneď jej dal gól za Bayern

Neoslavujem. Takto reagoval Mario Götze na svoj gól do siete svojho bývalého klubu. (Autor: SITA / AP)
TASR|23. nov 2013 o 17:40

Slovákom sa v zápasoch nemeckej bundesligy nedarilo najlepšie. Mak nastúpil v druhom polčase a remizoval, Pekarík prehral.

BERLÍN. V šlágri jesennej časti nemeckej futbalovej bundesligy privítala Borussia Dortmund úradujúceho majstra a veľkého rivala z posledných sezón Bayern Mníchov, ktorému v sobotňajšom dueli 13. kola podľahla 0:3. Bayern neprehral už rekordný 38. ligový zápas v rade.

Skóre stretnutia v beznádejne vypredanom štadióne Borusie otvoril v 67. minúte v minulej sezóne ešte hráč Dortmundu Mario Götze po prihrávke Thomasa Müllera.

Prišiel zo striedačky

Götzeho poslal Pep Guardiola na trávnik v 56. minúte namiesto nevýrazného Maria Mandžukiča a tento ťah španielskemu kormidelníkovi skvele vyšiel.

V závere vrhli domáci všetky sily do útoku, ale pykali po dierach v obrane, ktoré využili Arjen Robben s Müllerom na strelenie ďalších dvoch gólov.

Dortmundu sa po prehre vzdialila majstrovská trofej, na vedúci Bayern stráca už 7 bodov a na druhý Bayer Leverkusen tri body.

Mak stále nevyhral

1. FC Norimberg neokúsil ani v 13. kole prvý pocit výhry v tomto ročníku, keď na domácej pôde remizoval s VfL Wolfsburg 1:1 a v doterajšom priebehu súťaže nazbieral chudobných 8 bodov rovnako ako posledný tím, ktorým je pre horšie skóre nováčik Eintracht Braunschweig.

V drese Norimbergu zasiahol do hry v 55. minúte slovenský krídelník Róbert Mak.

Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom na pravom kraji obrany prehrala doma s Bayerom Leverkusen 0:1. Víťazný gól strelil v 29. minúte Stefan Kießling.

Frankfurt po troch prehrách v rade smeroval k ďalšej, keď prehrával so Schalke 0:2, ale po zmene strán tromi gólmi otočil skóre. Netešil sa napokon z plného zisku, keď v 86. minúte vyrovnal Höwedes.