Jekaterinburg Slovanu nastrieľal osem gólov

V nedávnom domácom zápase sa Slovanu podarilo s Jekaterinburgom vyhrať 3:1.
V nedávnom domácom zápase sa Slovanu podarilo s Jekaterinburgom vyhrať 3:1. (Autor: SITA)
Michal Trško|24. nov 2013 o 07:37

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali zápas proti Avtomobilistu Jekaterinburg 1:8. Toľko gólov ešte počas účinkovania v KHL nedostali.

• Slovanisti v Jekaterinburgu dostali najviac gólov i prehrali najväčším rozdielom zo všetkých ich doterajších zápasov v KHL
  • Jediný gól Slovana dal už za jasného stavu 5:0 Vondrka
  • V Jerkaterinburgu hral Slovan druhý zápas aktuálneho ruského tripu, v piatok vyhral na samostatné nájazdy v Chanty-Mansijsku
  • V nedávnom domácom zápase (hralo sa 15.11.) sa Slovanu podarilo Jekaterinburg poraziť 3:1. Z posledných piatich zápasov nevyhralo ruské mužstvo ani jeden
  • Ďalší zápas hrá Slovan v utorok o 14:00 v Astane

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 8:1

Góly: 6. A. Streľcov (Golyšev), 11. Jemelejev (Viklund), 16. Simakov (Demagin), 30. Triamkin (Lewandowski), 33. Jefimov (Lewandowski, Stewart), 55. Lazarev (Viklund, Malychin), 56. Arkalov (Jefimov), 59. Černov (Triamkin) - 46. Vondrka (Štajnoch)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Ščenov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 5500 divákov

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář - Triamkin, Gusev, Lepistö, Viklund, Antonov, Megalinskij, Žuravľov - Stewart, Lewandowski, Jefimov - Lazarev, Malychin, Černov - Simakov, Jemelejev, Demagin - Golyšev, V. Streľcov, A. Streľcov - Arkalov

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Sigalet, Kutlák, Štajnoch, Mojžíš - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Šťastný, Bakoš

Prehrali aj každú tretinu

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade tímu Avtomobilist Jekaterinburg vysoko 1:8.

Prvý gól inkasoval už v 6. minúte, keď domáci poslali na Janusa v krátkom slede niekoľko striel, pričom posledná z hokejky Alexandra Streľcova už skončila v sieti.

Čestný gól hostí strelil v 46. min pri už päťgólovom manku Michal Vondrka. Päť minút pred koncom však ešte strelil Lazarev šiesty gól Jekaterinburgu. Domáci pridali v závere duelu ešte dva presné zásahy - v 56. minúte sa presadil Arkalov a v 59. Černov.

Hostia inkasovali rekordný prídel počas svojho pôsobenia v tejto nadnárodnej súťaži. V predchádzajúcej sezóne dostali šesť gólov od Čerepovca a v tejto sezóne od Astany.

Pre zverencov Rostislava Čadu išlo o druhý zo štyroch duelov počas tohto výjazdu. V piatok zvíťazili nad Jugrou Chanty-Mansijsk 1:0 po samostatných nájazdoch.

Najbližšie sa predstavia v utorok 26. novembra o 14.00 h SEČ na štadióne spomenutého mužstva Barys Astana.

Slovan v okamihu skončenia svojho nedeľňajšieho stretnutia figuroval na predposlednej 13. pozícii v tabuľke Západnej konferencie KHL s 33 bodmi z 28 duelov.

Za Lokomotivom Jaroslavľ na poslednej ôsmej postupovej priečke v súvislosti s play-off zaostával o 10 bodov. Avtomobilist dosiahol revanš za minulotýždňovú bratislavskú prehru 1:3. Zo svojich predchádzajúcich piatich zápasov vyťažil len jeden bod.

Povedali po zápase

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Dnes nám chýbala fyzická sila, ktorá je potrebná na správny taktický pohyb v strednom pásme. Zaostávali sme aj v situáciách jedného proti jednému v obrannej tretine, čo sa premietlo do neúspešnosti súbojov v priestore pred bránkou, z ktorého sme dostali polovicu gólov. Zo šancí, ktoré sme si utvorili, sme pre nedostatok dôrazu a pohotovosti nestrelili viac ako jeden gól."

Video zápasu Jekaterinburg - Slovan

Tréner Rostislav Čada veľa dôvodov na spokojnosť nemal.

Online

Slovan prehral v Jekaterinburgu 8:1. Zápas sa skončil.

58. min. Slovanu sa Jekaterinburgu podarila najväčšia prehra počas jeho pôsobenia v KHL. Druhý gól v zápase dal Lazarev.

57. min. Sedem gólov ešte Slovan v KHL nedostal, až teraz v Jekaterinburgu. Domáci diváci sa bavia mexickými vlnami.

55. min. Sporný gól spod Janusovho betónu vydoloval Lazarev. Len o pár sekúnd pridal galší gól aj Arkalov.

44. min. Počas hry štyroch na štyroch sa samostatným nájazdom presadil Vondrka.

42. min. Slovan v rýchlom protiútoku ohrozil bránku domácich, neúspešne vystrelil Sersen.

40. min. Slovan prehral najväčším rozdielom v KHL minulý rok v Čerepovci 0:6. V tretej tretine sa bude snažiť zabrániť vyrovnaniu, či prekonaniu rekordu. Jekaterinburg začal tretiu tretinu v početnej výhode, gól však nedal.

Druhá tretina skončila opäť skvelým Janusovym zákrokom, stav je 5:0 pre Jekaterinburg.

38. min. Slovanisti sa na dlhšie usadili v útočnej tretine, pomohla im k tomu presilovka. Využiť sa ju však nepodarilo a naopak vylúčený bol o pár sekúnd aj Slovanista.

33. min. Slovan veľmi zle bránil a tesne pred Janusom sa presadil nebránený Jefimov. Janus nechytá najhoršie, ale piatim gólom zabrániť nedokázal, spoluhráči mu rozhodne nepomohli.

31. min. Libor Hudáček sa opäť vo veľkej šanci nepresadil a stále tak zostáva bez gólu a s ním rovnako dnes aj celý Slovan.

30. min. Vondrkovo vylúčenie potrestal strelou od modrej Triamkin. Presne v polovici zápasu je stav 4:0 pre domácich.

29. min. Len Janusovi môžu byť Slovanisti vďační, že je stále len 3:0. Domáci majú obrovský tlak a Slovan sa len ťažko bráni.

27. min. Domáci mali obrovskú šancu, ale Slovanisti len vlastnými telami zastavili puk pred bránkovou čiarou.

22. min. Slovan mal na úvod druhej tretiny možnosť vrátiť do zápasu počas presilovej hry. Najskôr sa hralo 4:4, neskôr chvíľku hrali domáci oslabení. Kukumberg sa však nepresadil.

Slovan prvú tretinu prehral jednoznačne 0:3, nijakú veľkú šancu si nevytvoril.

15. min. Slovan sa nevie presadiť, hoci niekoľkokrát vystrelil, ruský klub pohodlne vyhráva už 3:0. Tretí gól strelil Simakov. Slovan následne hrá prvú presilovú hru, ale na bránu vystrelil len raz a nevytvril si nijaký tlak.

10 min. Prvým vylúčeným v zápase je Slovanista Marko Daňo. Domácim sa ju podarilo aj využiť. Jemelejev zostal na modrej sám a nestrážený si nakorčuľoval pred Janusa a prestrelil ho.

5. min. Janus sa veľmi snažil, ale napokon gólu nezabránil. Slovan stratil puk v strednom pásme a akciou poza bránku strelil prvý gól. Úspešný bol Alexander Streľcov.

2. min. Prvú nebezpečnú strelu na českého brankára Kovářa vyslal Slovanista Hudáček.

1. min. Zápas sa v Jekaterinburgu začal, Slovan hrá v bielych dresoch.

0. min. Obe mužstvá nastupujú na stretnutie, v Jekaterinburgu pri tom majú pôsobivú svetelnú šou. Na štadióne hrajú obe hymny.

BRATISLAVA.Hokejisti Slovana nastúpia dnes o 12:00 nášho času na zápas v Jekaterinburgu v nezmenenej zostave. Uvádza to klubový web Slovana.

"V bráne bude stáť hrdina z predošlého zápasu Jaroslav Janus, ktorý na ľade Jugry nepustil za svoj chrbát ani jeden puk, zneškodnil aj samostatné nájazdy súpera a výraznou mierou tak prispel k dvom bodom," uvádza slovanistický web.

Náhradníka Janusovi bude robiť mladík Denis Godla. Slovan odohrá aj zápas v Jekaterinburgu so šiestimi obrancami a štrnástimi útočníkmi. Len na striedačke začne aj dnes dvojica Tomáš Mikúš a Tomáš Matoušek.

Jekaterinburg vo východnej konferencii bezprostredne bojuje o miesto v play-off, doteraz však nazbieral len o štyri body viac ako Slovan. Ten sa pokúsi zdolať dnešného súpera už štvrtýkrát v rade a predĺžiť jeho sériu prehier na domácom ľade na číslo šesť.

Jaroslav Janus podáva v drese Slovana skvelé výkony.