Šatan nepremenil posledný nájazd, Slovan podľahol silnému Petrohradu 2:3

Vyrovnávajúci gól Slovana na 1:1. Vľavo strelec gólu Andrej Šťastný (Slovan).
Vyrovnávajúci gól Slovana na 1:1. Vľavo strelec gólu Andrej Šťastný (Slovan). (Autor: TASR)
Tomáš Prokop, SITA|4. dec 2013 o 11:13

Slovan bol v predĺžení lepším tímom, ale nevyužil trestné strieľanie a presilovku. Šatan bol na ľade pri oboch inkasovaných góloch.

• Miroslav Šatan nastúpil za Slovan po vyše roku, diváci ho privítali veľkým potleskom
  • Súboj rozhodli nájazdy, v ktorých sa presadil iba hosťujúci Červenka. Šatanov pokus v záverečnej sérii chytil brankár
  • Bohatý Petrohrad s najlepšie plateným hráčom KHL Kovaľčukom má na čele súťaže 75 bodov, Slovan 37. Pozrite si tabuľku KHL
  • Bratislavčanov čaká ďalší zápas doma v nedeľu s Jaroslavľom. Pozrite si rozpis stretnutí

Slovan - Petrohrad 2:3 po nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Góly a asistencie: 6. Šťastný (Štajnoch, Mojžíš), 29. Bližňák (Vondrka, Miklík) - 3. Panarin (Kučerjavenko), 38. Makarov (Kučerjavenko), rozhodujúci samostatný nájazd Červenka.

Rozhodcovia: Belov, Kiseľov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 3:3 na 2 minúty, navyše Panarin 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia 0:0, 10 055 divákov.

Slovan: Janus - Sigalet, Sersen, Mihálik, Škoula, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Radivojevič, Hudáček - Matoušek, Šťastný, Daňo

SKA: Ježov - Kalinin, Kutejkin, Rjasenskij, Semjonov, Alexandrov, Dallman - Červenka, Tichonov, Skačkov - Ketov, Šipačjov, Kovaľčuk - Ponikarovskij, Kučerjavenko, Panarin - Makarov, Sigarjov, Burdasov

((fotogaleria))

BRATISLAVA. „Dúfam, že to skandovanie bude pozitívne a ustojím ho,“ povedal Miroslav Šatan pred zápasom s Petrohradom.

Fanúšikov odhadol dobre, počas hymny ho búrlivo vytlieskali podobne ako najväčšiu hviezdu súpera Iľju Kovaľčuka.

Pozitívnu náladu však hneď narušil veľký nápor najlepšieho tímu KHL. SKA zatlačilo Slovan do tretiny a už v tretej minúte z piatej strely skóroval Panarin. Neubránil ho práve Šatan.

Našťastie mu úsmev vrátili fanúšikovia, ktorí opäť skandovali jeho meno a ešte viac Andrej Šťastný. Ten si parádne obhodil obrancu súpera Alexandrova a vyrovnal z pádu na 1:1.

Najlepší boli Šťastný a Janus

„Škoda, že sa nám niečo podobné nepodarilo viackrát, aby sme mali viac bodov. Doma sa nám hrá oveľa jednoduchšie, keďže sú za nami skvelí fanúšikovia. Skúsil som si ho obhodiť a pekne sa to podarilo,“ okomentoval krásny moment Šťastný, ktorý bol spolu s brankárom Janusom (chytil 36 striel) najlepší, hráčom domácich.

Hostia zabrali aj na začiatku druhej tretiny, ale Slovan dobre bránil a hrozil z rýchlych protiútokov. Jeden z nich využilo duo Bližňák - Vondrka, keď prvý menovaný z dorážky prekonal brankára Ježova.

Slovanisti sa držali v obrane až do 35. minúty, keď im dal rozhodca prísne dve minúty za zdržovanie pri striedaní. Aj to však ubránili.

Petrohrad ale udrel dve minúty pred koncom tretiny, keď chybu Štajnocha využil na vyrovnávajúci gól Makarov.

Bartovič nepremenil trestné strieľanie

Posledná tretina bola vyrovnaná, ale súperi sa sústredili hlavne na defenzívu. Gól napokon neprinieslo ani predĺženie, v ktorom mal kapitán Bartovič trestné strieľanie za faul na neho a Slovan nevyužil ani presilovku štyroch na troch.

„Pri nájazde som mieril na lapačku, ale puk sa mi skĺzol. Dopadlo to ako dopadlo,“ povedal Bartovič.

Súboj tak rozhodli nájazdy, v ktorých sa presadil strelecky len hosťujúci Roman Červenka, Kovaľčuka Janus vychytal.

Nádej mohol Slovanu vykresať v poslednej sérii Miroslav Šatan, ale jeho pokus išiel do brankárovho pleca a následne nad bránku.

Šatan vládal, no bol pri oboch góloch

„Fyzicky som zvládol vysoké tempo. Pred nájazdom mi tréner Palo Rybár povedal, aby som to dával na lapačku. Myslím, že sa mu puk odrazil od pleca hore. Rozhodca mohol pískať fauly na nás v závere aj častejšie,“ povedal Šatan.

V prvom súťažnom zápase sa bodovo nepresadil a bol na ľade pri oboch inkasovaných góloch domácich v riadnom hracom čase.

„Neboli sme slabší. Podali sme výborný kolektívny výkon. Škoda len, že nemáme o bod viac,“ hovoril zase Bartovič.

Jalonena hnevali rozhodcovia

Tréner SKA Jukka Jalonen kritizoval po zápase najviac rozhodcov.

„Bol to veľmi ťažký zápas pre oba tímy. Rozhodcovia neboli na našej strane, vylučovali nás, aj keď nemali. V normálnom zápase sa častejšie vylučuje. Nebojím sa pokuty, fakt podali zlý výkon na obe strany, ale sme šťastní, že sme vyhrali," uviedol.

"V dueli proti lídrovi KHL sme nezaostávali v žiadnej hernej činnosti, dokonca v závere riadneho hracieho času a v predĺžení sme boli bližšie k víťazstvu. Napokon rozhodli silné individuality súpera, ktoré ukázali svoje umenie v samostatných nájazdoch," povedal tréner Slovana Rostislav Čada.

Predĺženie:

Slovan hrá záverečnú minútu presilovku. Čada si vzal oddychový čas. Slovan v predĺžení nerozhodol.

64. min: Janus zachránil Slovan po výbornej strele Panarina.

63. min: Bartoviča v brejku faulovali. Slovan má trestné strieľanie. Bartovičovu strelu Ježov vyrazil.

Predlžuje sa. Slovan je na úvod aktívnejší.

Tretia tretina:

Skončila sa 60. minúta. Bude sa predlžovať. Strely na bránku boli v riadnom hracom čase 24:36.

57. min: Slovan gól nedal. Naopak, Kovaľčuk získal pásmo.

55. min: Slovan hrá presilovku, von išiel Červenka.

53. min: Zdá sa, že tréner Čada zvolil do tretej tretiny obrannú taktiku. Janus kryje nebezpečnú akciu hostí.

50. min: V tretej tretine sa toho zatiaľ veľa neudialo. Strely na bránku v tejto časti sú 1:5. Kovaľčuk vystrelil len raz, ešte v prvej tretine.

42. min: Slovan sa ubránil presilovke Petrohradu.

Druhá tretina:

Miroslav Šatan strávil na ľade zatiaľ 10:48 min, najviac v drese domácich Martin Škoula 14:59

40. min: Strely na bránku sú po druhej tretine 18:27. Škoula dostal v jej závere dve minúty.

38. min: Hostia vyrovnali na 2:2. Asistoval opäť Kučerjavenko.

37. min: Slovan sa v oslabení ubránil.

35. min: Hra štyroch proti štyrom sa skončila. Slovan však dostáva trest dve minúty za hráčsku lavicu.

Škoula, Bartovič aj Miklík sa pokúsili zvýšiť na 3:1. Ježov kryje všetky strely.

33. min: Po strkanici pred Janusovou bránkou rozhodca prvýkrát v zápase vylučuje. Von idú Štajnoch a Panarin, Rus dostal aj 10 minút za nešportové správanie.

32. min: Dopredu sa osmelil aj obranca Mihálik, jeho dva pokusy úspešné neboli.

31. min: Tretí gól Slovana mohli pridať Netík i Matoušek.

29. min: Bližňák dorazil strelu Vondrku do siete, Slovan vedie v polovici zápasu 2:1.

27. min: Strely na bránku v druhej tretine sú 2:6

24. min: Janus dvakrát zachránil Slovan.

22. min: Hudáček ani Bližňák svoje veľké šance nevyužili.

Prvá tretina:

Strely na bránku po prvej tretine sú 5:12. Miroslav Šatan strávil na ľade 4:55 min, najviac z domácich Jonathan Sigalet 7:03.

20. min: Útočníci Slovana sa v prvej tretine veľmi do zakončenia nedostávajú, viac striel vyslali na bránku Ježova belasí obrancovia.

18. min: Veľa sa toho na ľade nedeje, Petrohrad zopakoval ofsajd.

12. min: Šatan sa dostával do prvej šance, obranca hostí ho ale zastavil. Strely na bránku sú 3:9.

6. min: Slovan vyrovnal vďaka peknému gólu Šťastného po samostatnej akcii.

3. min: Gól hostí strelil Panarin, asistoval Kučerjavenko, strely na bránku sú 0:5

2. min: Hneď v úvode vyskúšali Janusovu pozornosť Kovaľčuk a Červenka.

Domov»Hokej»KHL»Šatan nepremenil posledný nájazd, Slovan podľahol silnému Petrohradu 2:3