Tatar strelil dva góly a prišiel o tri zuby

Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|5. dec 2013 o 03:31

Brankár Peter Budaj pochytal 31 z 34 striel pri víťazstve Montrealu nad New Jersey.

DETROIT. Dva góly slovenského hokejistu Tomáša Tatara nestačili Detroitu na víťazstvo v stredajšom stretnutí zámorskej NHL proti Philadelphii.

Red Wings síce po polovici zápasu viedli 3:1, ale napokon sa tešili Andrej Meszároš a jeho spoluhráči z Flyers.

Štyri kanadské body dosiahol v súboji Sean Couturier za dva góly a rovnaký počet asistencií. Tatara po stretnutí vyhlásili za druhú hviezdu.

Proti Flyers sa prezentoval šiestimi streleckými pokusmi počas 16:16 min na ľade. V 21 stretnutiach ročníka 2013/2014 nazbieral slovenský krídelník jedenásť bodov za päť gólov a šesť asistencií.

Philadelphia bola lepšia

"Mali sme zápas vo svojich rukách, prehrali sme si ho v tretej tretine. Prestali sme hrať a korčuľovať. Philadelphia zobrala zápas do svojich rúk, stala sa lepším mužstvom a strelila aj góly," priznal po stretnutí podľa Detroit Free Press Tomáš Tatar.

Dvadsaťtriročný útočník v stretnutí, v ktorom prvýkrát v kariére v NHL strelil dva góly, prišiel po zásahu hokejkou súpera do tváre aj o tri zuby.

Andrej Meszároš odohral 13:07 min a mal jednu strelu. Detroit nastúpil prvýkrát po viac ako siedmich rokoch bez dvojice Pavel Daciuk, Henrik Zetterberg v zostave.

Naposledy nehral ani jeden z týchto skvelých útočníkov v drese Red Wings 18. apríla 2006 pri prehre 3:6 s Nashville.

Meszároš hral najmenej

Philadelphia vyhrala len tretí zápas v Detroite od sezóny 1989/1990, druhý v riadnom hracom čase. Red Wings vyhrali doma nad Flyers osemnásť duelov. "V roku 1989 som ešte nebol ani na svete, tak som o tom ani nevedel," povedal Sean Couturier.

Andrej Meszároš sa spomedzi obrancov jeho tímu na ľad dostával najmenej a celkovo odohral 13 minút.

Brankár Peter Budaj vychytal víťazstvo Montrealu v zápase proti New Jersey. Zneškodnil 31 z 34 striel (91,2-percentná úspešnosť) a jeho tím zvíťazil 4:3 po nájazdoch.

Budaj má v aktuálnej sezóne na konte 5 víťazstiev v 7 stretnutiach a priemernú úspešnosť 93,4 percenta. Po 60 minútach prehral iba raz.

Prvý gól Tomáša Tatara

NHL - streda

Detroit - Philadelphia 3:6

Góly: 11. TATAR (D. Miller, J. Andersson), 29. Franzén (Weiss, Nyquist), 31. TATAR (Samuelsson, Alfredsson) - 14. Downie (Couturier, Read), 37. Read (Couturier, Hartnell), 46. Giroux (Timonen, Hartnell), 49. Couturier (Downie, Read), 50. Hartnell (Giroux, Streit), 60. Couturier (Raffl)

Tomáš Tatar (Detroit) sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 16:16 min, mal 2 kanadské body (2+0) a 6 streleckých pokusov. Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 13:07 min a mal 1 strelu.

New Jersey - Montreal 3:4 po nájazdoch

Góly: 45. Loktionov (Židlický, Ryder), 50. Ryder (Boucher, Loktionov), 59. Eliáš - 11. B. Gionta (Briere, Plekanec), 57. Eller (Galchenyuk, Diaz), 60. Desharnais (B. Gionta), rozhodujúci sam. nájazd Desharnais

Peter Budaj (Montreal) odchytal celý zápas, mal 31 úspešných zákrokov.

Calgary - Phoenix 4:1

Góly: 20. Brodie (Stajan, Hudler), 26. Bäcklund (Hudler, Butler), 32. Giordano (Brodie, Colborne), 43. Stempniak (Stajan, Giordano) - 5. Yandle (Doan, Vermette)