Peter Budaj chytá aj otočený chrbtom

Hokejista New Jersey Adam Henrique nedal Petrovi Budajovi gól ani z tejto pozície. (Autor: TASR / AP)
TASR|5. dec 2013 o 10:03

Peter Budaj si v sezóne ako dvojka drží skvelú úspešnosť len 1,8 inkasovaného gólu na zápas.

V New Jersey dostal v bránke Montrealu už siedmu príležitosť slovenský brankár Peter Budaj a svoj tím priviedol k výhre 4:3 po samostatných nájazdoch. Zápas mal divoký priebeh najmä v záverečnej päťminútovke riadneho času.

V 57. minúte Lars Eller vyrovnal na 2:2, ale o minútu a šesť sekúnd strhol vedenie späť na stranu Devils po obrovskej chybe P.K. Subbana český útočník Patrik Eliáš.

"Bol som veľmi nahnevaný, že by sme takýmto spôsobom prehrali zápas. Ale ukázalo sa, že v hokeji je všetko možné a ešte sme stihli vyrovnať," povedal Budaj.

David Desharnais pri hre bez brankára tečoval 37 sekúnd pred koncom strelu Briana Giontu a vyrovnal na 3:3.

V nájazdoch inkasoval Budaj gól len od Reida Bouchera a nepustil za chrbát pokusy Travisa Zajaca a Eliáša. Za Montreal sa presadili Eller a Desharnais.

V poslednom zápase Calgary vyhralo doma nad Phoenixom 4:1. Domácim stačilo na víťazstvo len 18 striel, naopak Coyotes prekonali fínskeho brankára Kariho Rama z 30 pokusov len raz.

Budajov skvelý zákrok. Zakončoval Henrique

NEW JERSEY - MONTREAL 3:4 po nájazdoch (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 45. Loktionov (Židlický, Ryder), 50. Ryder (Boucher, Loktionov), 59. Eliáš - 11. Gionta (Briere, Plekanec), 57. Eller (Galčenjuk, Diaz), 60. Desharnais (Gionta), rozh. nájazd: Desharnais. Brankári: Schneider - BUDAJ, strely na bránku: 34:30.

Peter Budaj (Montreal) odchytal celý zápas, mal 31 úspešných zákrokov.