Slovan prehral. Ak zlepšíme koncovku, bude to skvelé, hovorí Janus

Jaroslav Janus v bránke Slovana predviedol opäť výborný výkon.
Jaroslav Janus v bránke Slovana predviedol opäť výborný výkon. (Autor: SITA)
Sportnet|9. dec 2013 o 22:52

V zápase KHL bol slovenský tím strelecky výrazne aktívnejší 39:19, ale víťazstvo si odviezlo Mytišči.

((fotogaleria))

BRATISLAVA. V poslednom zo štyroch domácich zápasov v sérii prehral Slovan v KHL s Atlantom Mytišči 1:2 po samostatných nájazdoch.

Z dvanástich možných bodov získal osem a v tabuľke Západnej konferencie stráca na ôsme postupové miesto do play off jedenásť bodov.

Chýbali góliky

Tréner Rostislav Čada: „Potešiteľné je, že sme ani v jednom zo štyroch stretnutí v riadnom hracom čase neprehrali, ale nemôžeme byť spokojní s využívaním šancí a presiloviek.“

"Bol to náročný zápas, postupom času sme už cítili aj únavu. Hrali sme výborne v obrane, no chýbali nám vpredu 'góliky'. Hrať to na futbalový výsledok je ťažké,“ cituje agentúra TASR brankára Slovana Jaroslava Janusa.

„Ich brankár chytal veľmi dobre. Škoda, mohli sme aj vyhrať. Dôležité je, že sme počas štvorzápasovej domácej série ani raz neprehrali v riadnom hracom čase. Ak zlepšíme koncovku, bude to skvelé,“ dodal Janus.

Premárnené presilovky

Slovan začal aktívne, v 10. min Bartovič v presilovke tečoval strelu Hudáčka a domáci viedli. Atlant však o dve minúty po delovke obrancu Batyršina z ľavého kruhu vyrovnal.

Najlepší hokej sa hral v druhej tretine, keď jeden aj druhý tím mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Slovan premárnil výhodu päťminútovej presilovky za hrubý faul Sošnikova na Štajnocha, ktorú znásobila vyše 80-sekundová výhoda o dvoch hráčov pri ďalšom vylúčení Aťušova. No domácim ani to nestačilo, aby prekonali Galimova. Brankár Atlantu zneškodnil šance Hudáčka, Vondrku a strelec Šatan v rozhodujúcej chvíli smoliarsky zlomil hokejku.

Vzápätí mali aj hostia sériu presiloviek, ale Janus taktiež podržal svoj tím. V poslednej tretine sa už hrala šachová partia s dobrou obranou, akoby si mužstvá poistili bod.

V nájazdoch iba Radulov

V predĺžení sa nerozhodlo a v nájazdoch jediný úspešný strelec Igor Radulov zabezpečil svojmu mužstvu víťazstvo i bod navyše. Zo slovanistov nepremenili nájazdy Šatan, Vondrka ani Hudáček. Možno chýbal strelec ako Tomáš Netík, ktorého Slovan minulý týždeň pustil do Nižnekamska.

Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Bartovič (Hudáček, Mihálik) - 12. Batyršin (Gluchov, Koľcov), rozh. nájazd: Radulov. Rozhodcovia: Ravodin, Romasko - Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Sošnikov 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Šťastný, Hudáček - Daňo, Matoušek, Bakoš

Atlant Mytišči: Galimov - Novopašin, Batyršin, Rukavišnikov, Petrov, Aťušov, Dyblenko, Velikov - Gluchov, Kablukov, Koľcov - Haataja, Engqvist, Michnov - Arťuchin, Trubačov, Radulov - Sošnikov, Kadejkin, Šmeľov - Ševčenko

Na Slovane bolo opäť vypredané.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral. Ak zlepšíme koncovku, bude to skvelé, hovorí Janus