Sám Chára dvoma gólmi porazil Calgary, Jurčo dal svoj prvý

Jedna z najkrajších fotiek večer zachytáva Mariána Hossu v zápase v Nashville.
Jedna z najkrajších fotiek večer zachytáva Mariána Hossu v zápase v Nashville. (Autor: SITA / AP)
Sportnet|18. dec 2013 o 06:57

Slovenských hokejistov bolo vidieť. Zdeno Chára sa stal prvou hviezdou zápasu, Tomáš Jurčo treťou.

NEW YORK. Svoj premiérový gól v NHL strelil v noci na stredu slovenský útočník Detroitu Tomáš Jurčo.

V domácom zápase proti Anaheimu v 4. minúte otvoril skóre stretnutia. Red Wings však nepomohol, prehrali 2:5.

Pre mladého Jurča, ktorý opäť hral v prvom útoku spolu s Pavlom Dacjukom a Danielom Alfredssonom, to bol len druhý zápas v NHL a po jeho konci ho vyhlásili za tretiu hviezdu.

Prvý gól Tomáša Jurča v NHL

Chára porazil Calgary sám

Už deviaty gól v prebiehajúcej sezóne si na svoje konto pripísal obranca Bostonu Zdeno Chára v domácom víťazom súboji s Calgary 2:0. Práve kapitán Bostonu bol jediným strelcom súboja, v ktorom odohral 22:44 minút.

O jeho aktivite svedčí až päť striel na súperovho brankára a po zásluhe sa stal prvou hviezdou stretnutia.

Jeden bod za asistenciu si pripísal Marián Hossa a aj jeho zásluhou vyhralo Chicago v Nashville 3:1. Hossa odohral 20:34 minút, jeho spoluhráč Michal Handzuš rovných 16 minút bez bodového zápisu.

St. Louis aj s brankárom Jaroslavom Halákom prehralo doma so San Jose 2:4, slovenský reprezentant mal 23 úspešných zákrokov.

Jeho krajan v bránke Montrealu Peter Budaj šancu nedostal, Canadiens v domácom súboji vyhrali nad Phoenixom 3:1.

Kopecký a Pánik nebodovali

Florida si priniesla výhru 3:1 z Toronta, útočník "panterov" Tomáš Kopecký odohral takmer 20 minút, svoje bodové štatistiky si ale nerozšíril.

Rovnako skončil aj Richard Pánik, ktorého Tampa Bay vyhrala nad NY Islanders na jeho ľade 3:2 až po samostatných nájazdoch, na konto Pánika pribudlo len ďalších 10:40 minút.

Boston - Calgary (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 28. CHÁRA (Krejčí, Iginla), 44. CHÁRA (Iginla, Krejčí)

(za domácich CHÁRA 2+0)

Detroit - Anaheim 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Góly: 4. JURČO (D. Miller, Quincey), 59. Cleary (Glendening) - 4. Silfverberg (Beauchemin, Cogliano), 6. Bonino (Winnik, T. Selänne), 19. Perry (Lovejoy), 20. Vatanen (Cogliano, S. Koivu), 33. S. Koivu (Cogliano, Vatanen)

(za domácich JURČO 1+0)

Nashville - Chicago 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 4. S. Weber (Josi, Legwand) - 2. Keith (HOSSA, Toews), 17. P. Kane (Sharp, Keith), 32. Leddy (Saad, Seabrook)

(za hostí HOSSA 0+1)

St. Louis - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 36. Shattenkirk (I. Cole), 40. Bouwmeester (Pietrangelo, Steen) - 10. Pavelski (Havlát, Irwin), 13. Irwin (Braun, Marleau), 22. Burns (J. Thornton, Hertl), 49. Havlát (Marleau, Braun)

NY Islanders - Tampa Bay 2:3 pp sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 21. Okposo (Tavares, Nelson), 51. F. Nielsen (Grabner, Bailey) - 58. Filppula, 60. Filppula (J. Brown, St. Louis), rozh. sam. nájazd: Kučerov

Buffalo - Winnipeg 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Góly: 31. Ott (Stafford, M. Weber), 41. M. Foligno (Hodgson, Myers), 43. Moulson (Ehrhoff, Ennis), 54. M. Ellis (Porter, Flynn) - 22. Scheifele (Clitsome), 22. Scheifele

Toronto - Florida 1:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 44. Raymond (Holland) - 4. Fleischmann (Barkov, Olsen), 26. Bergenheim (Barkov, Kulikov), 37. Boyes (Bergenheim)

Montreal - Phoenix 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 43. Markov (Pacioretty, Desharnais), 54. Pacioretty (Desharnais, Subban), 60. Pacioretty (Gionta) - 7. Boedker (Chipchura, C. Murphy)

Philadelphia - Washington 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)

Góly: 22. Voráček (Coburn, Timonen), 32. M. Read (Downie, Grossmann), 38. Streit (M. Read, Vandevelde), 39. Voráček (Timonen, Giroux), 48. Simmonds (Hartnell, Gustafsson) - 21. Ovečkin (Nicklas Bäckström, M. Johansson), 26. Fehr (Brouwer, Erat)

Minnesota - Vancouver 3:2 pp sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Parise (M. Koivu, Suter), 49. Coyle (M. Koivu, Brodin), rozh. sam. nájazd: Pominville - 9. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 32. Booth (Y. Weber, Santorelli)

Dallas - Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 8. Whitney (Horcoff, Chiasson), 38. Whitney (Chiasson, Gončar), 58. Sceviour (Peverley, D. Ellis) - 3. Duchene (E. Johnson, Barrie), 31. E. Johnson (Duchene, Holden)

Los Angeles - Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 17. D. King (Doughty, J. Carter), 47. J. Nolan (M. Greene), 60. D. Brown (Stoll)